15 червня у Дніпрі пролунав вибух — таким чином перевіряли безпеку подальших робіт з будівництва метро(ВІДЕО)16 июня, 2017 17:58

Експериментальний вибух здійснили на глибині 48 метрів

15 червня у Дніпрі пролунав вибух. Щоправда, його руйнівні наслідки залишилися на глибині 48 метрів під землею. Вибух експериментальний — його здійснили для перевірки: чи безпечно розпочинати роботи з будівництва нової станції метро. Востаннє в нашому місті дослідні вибухи проводили більше 20 років тому. Тож подію вважають знаковою: вона свідчить про те, що будівництво підземки увійшло в активну фазу. Але за умови, що все пройшло благополучно.

Петро Петрович Разєватов — 60 років у вибуховій справі. Всі подібні роботи в дніпровському метро — за його участі. Перший вибух, згадує, був небезпечним, бо — з поверхні.

Сьогодні Петро Петрович — по-батьківськи спостерігає за роботою учнів: Євген Шатайкін, начальник тонельного загону, каже: подія без перебільшення історична, адже за її результатами будівнцивто або зупинять, або навпаки — розпочнуть по-справжньому.

Сейсмологічні датчики — через дорогу, напроти супермаркета. Крамниця, бачимо, ціла і неушкоджена. А графіки, які нам показав і розшифрував директор центру з проблем вибухових робіт, свідчать: взривати можна і надалі, встояти зможуть навіть слабкі старі будинки.

Відставання від початкового графіку будівництва метро на тепер складає три місяці. Метробудівці кажуть: наздогнати без утрати якості можна, але загадувати не будуть. Складні грунти, підземні води — доля найкоротшої європейської підземки уже довша за її протяжність. Міський голова обережно каже: пуск у 2021 році.

Автор — Ольга Владимирова

Камера — Дмитро Большак


Loading...

Оставить комментарий


Комментарии (0)
Включить автообновление