04 Декабрь, 17:17

Успішно стартувала україно-російська ракета-носій «Зеніт-3SL» із супутником Eutelsat W5A

Ракета ЗенитУкраїно-російська ракета «Зеніт-3SL» вивела на орбіту космічний апарат Eutelsat W5A — супутник на основі Astrium Eurostar E-3000. Супутник розроблений найбільшою корпорацією аерокосмічної промисловості Європи компанією EADS. Космічний апарат використовуватиметься для забезпечення передачі відеоданих і телекомунікаційних послуг на території Європи, Африки, Центральної і Південно-Східної Азії та Австралії. Згідно циклограмі польоту, через 2 хвилини 30 секунд після старту від ракети носія відокремиться перша ступінь, в кінці 4-ї хвилини — головний обтічник, на 9-ій хвилині — друга ступінь. Через 10 секунд після відділення від другої ступені ракети повинен почати роботу двигун розгінного блоку ДМ-SL, який пропрацює за два включення в цілому близько 10 хвилин. Відділення космічного апарату Eutelsat-70B від «разгонника» заплановано на 01:50 мск 4 грудня.
«Ми пишаємося тим що успішно доставили космічний апарат Eutelsat точно на призначену перехідну орбіту. Ще раз «Зеніт-3SL» зарекомендувала себе як надійна і точна ракета-носій. Всім нашим колегам на стартовому майданчику і у всьому світі я кажу: «Відмінно спрацьовано!». Ваша прихильність до досконалості відображає все краще, що Sea Launch представляє! — сказав Президент Sea Launch AG К’єлл Карлсен (Kjell Karlsen), привітавши учасників проекту «Морський старт» (Sea Launch) з успішним запуском.
Перший і другий ступені трьохступінчатої 35-тої ракети-носія «Зеніт-3SL» спроектовані конструкторським бюро «Південне» та виготовлені на виробничому об’єднанні «Південний машинобудівний завод ім. О.М.Макарова». Третій ступінь (розгінний блок ДМ-SL) розроблений і виготовлений ракетно-космічною корпорацією «Енергія» ім. С.П.Корольова (м. Корольов, Московська область, Росія).
«Це третій з початку року старт ракети «Зеніт» за програмою «Морський старт. Приблизно через 9 хвилин після старту розгінний блок разом з космічним апаратом повинні відокремитися від другої ступені ракети і продовжити автономний політ», — повідомив представник РКК «Енергія» Анатолій Хабаров.
Ракета-носій «Зеніт-3SL» — сучасний засіб виведення космічних апаратів на орбіту, який відрізняється простотою експлуатації, повною автоматизацією процесів підготовки і запуску та екологічною чистотою — ракета працює на рідкому кисні і гасі з продуктами згоряння – водою і вуглекислим газом. Це третій старт за програмою «Морський старт» (Sea Launch) в 2012 році. Перший старт відбувся 1 червня. Україно-російська ракета-носій «Зеніт-3SL» вивела на орбіту супутник зв’язку Intelsat-19 який забезпечує зв’язок над Азійсько-Тихоокеанським регіоном, Австралією і західною частиною США. Другий запуск здійснили 19 серпня, в результаті на орбіту був виведений американський супутник зв’язку «Intelsat-21», що дозволило збільшити потужність передачі даних для провідних засобів масової інформації та стільникових компаній Латинської Америки.  

Вибір редакції

Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59
Новини України і світу (ВІДЕО)

Збитий над Донбасом літак, 289 загиблих, які були на борті - 17 липня відзначають роковини трагедії. Нагадаємо, 17 липня 2014

17 Июль, 20:20
У Дніпрі розпочали реконструкцію парку Гагаріна

17 Июль, 20:07