22 Апрель, 17:12

У військовій частині на Дніпропетровщині знімають кіно (ВИДЕО)

Друга серія кінокартини “На Дніпровських рубежах” побачить світ восени. За сценарієм, партизани нападають на автомобіль з німцями, які мають каральне завдання. Перша серія фільму була відзнята ще два роки тому і мала певний успіх. У зйомках взяли участь непрофесійні актори, але від цього не менш завзяті.

Костюми для фільму вони шиють самі, за фотографіями часів Великої Вітчизняної Війни. Збирають макети зброї та готуються для зйомок “Дніпровських рубежів”, другої серії.

Епізод, в якому партизани ламають каральні плани німців, знімався в одній з військових частин Дніпропетровська, автомобіль, що його повинні підірвати, позичили там же. За сценарієм, дії відбуваються на залізниці. Учасники знімальної групи кажуть, підривати по-справжньому не будуть — машину шкода та і ресурси потрібні великі, тому залучили піротехніку — багато шуму, пилу і диму. Все, що потрібно для кадру.

«У нас будет еще эпизод в Гвардейском завтра мы будем снимать. Это партизанский отряд, лес. И будем снимать еще концлагерь — был на территории Надеждовки, но это в мае», — говорить Віктор Боняк, керівник клубу “Рубіж Дніпро”.

Хлопець на ім`я Олександр зізнається, його форма не зовсім відповідає дійсності того часу, проте, каже, намагався принаймні наблизитись до достовірності. Актор Сашко непрофесійний, тому на деякі речі, впевнений, можна закрити очі.

«Судя по тому, что мы все здесь разные, не могу подобрать сравнение, но это партизаны, очевидно. Форма гражданская, видно по ней. Есть, конечно, армейские элементы, но судя по всему, это неправильно. Мы должны быть по гражданке. Некоторые из нас антуражные совсем, некоторые нет. Но просто любители, мы этим занимаемся не профессионально, поэтому на некоторые вещи можно закрыть глаза», — пояснює Олександр, учасник зйомок.

Зброю для зйомок підбирали з усією відповідальністю. Поки акторам роздавали патрони та інструкції, інші слухали історії, звісно, казали оповідачі, — реальні.

Знімати історичні фільми без відповідних консультантів, кажуть творці “Дніпровських рубежів”, частини другої, —  неможливо. Відтворене на екрані повинне максимально відповідати дійсності. Тому звернулися до Наталії Лутченко. Ця жінка, запевняють, краще за всіх знає хронологію подій, що розгорталися в часи війни на цій території, сучасному АНД районі Дніпропетровська.

«Поскольку я уже 5 лет работаю над этой темой, развиваю то, что написал писатель Владимир Дубовик в нескольких своих книгах, то я оказалась единственным человеком, кто изучил эту тему и поэтому я дала информацию, на базе которой писался сценарий к этому фильму». — каже Наталія Лутченко, історик.

Прем’єра картини, кажуть творці, планується на вересень. Формат стрічки художньо-документальний. Художніми сценами намагаються оживити картину. А приурочать її вихід в світ до дня партизанського руху, або ж на 70-ту річницю звільнення Дніпропетровська від німецько — фашистських загарбників.

Автор — Анна Мандрикіна

Камера — Андрій Лисенко

[uppod video=http://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2013/04/22__11_Mandrykina_Filqm.mp4 poster=http://9-channel.com/wp-content/uploads/2013/04/22__11_Mandrykina_Filqm.jpg type=site]

Вибір редакції

Atlas Weekend 2019 провів у Дніпрі препаті фестивалю (КОМЕНТАР)

Менше, ніж за два місяці в Києві відбудеться масштабний оупен-ейр фестиваль України — Atlas Weekend 2019. Шестеро учасників програми проїхалися

20 Май, 20:07
Інавгурація В.Зеленського, розпуск ВР, вибори та відставки міністрів – що далі? Коментар юриста (ВІДЕО)

Інавгурація В.Зеленського, розпуск ВР, вибори та відставки міністрів – що далі? Коментар юриста

20 Май, 17:49
У Дніпрі провели традиційну легкоатлетичну естафету пам’яті

Минулої суботи, 18 травня, у Дніпрі відбулася традиційна легкоатлетична естафета, присвячена Дню пам’яті та примирення і Дню перемоги над нацизмом

20 Май, 17:26
«Ніч музеїв». До міжнародної акції долучився і Дніпро (ВІДЕО)

Що робити у музеї вночі? Варіантів насправді безліч. Кожен музей світу до 18 травня готує свої сюрпризи. У Дніпрі акція

20 Май, 17:19
Дніпровський мандрівник Сергій Гордієнко вирушив в чергову подорож (ВІДЕО)

Близько 1,5 року в дорозі, більше 11,5 тисячі кілометрів водою і суходолом - 12 травня дніпровський мандрівник Сергій Гордієнко вирушив

20 Май, 17:15
Простір чистоти: У Дніпрі мешканці багатоповерхівок об’єднують зусилля, щоб навести лад у своїх подвір’ях

Муніципальна акція «Дніпро – простір чистоти» об’єднує дедалі більше містян. Нині розпочався другий сезон проекту, який заснував міський голова Борис

20 Май, 14:13
Прогноз погоди на 18 та 19 травня, вихідні. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Май, 16:25
Поліцейськи сирени, автоматні черги та спецпризначенці — біля ДніпроОДА пройшли планові навчання з територіальної оборони (ВІДЕО)

Поліцейськи сирени, автоматні черги та десятки спецпризначенців у масках - зранку 17 травня біля Дніпропетровської облдержадміністрації відбулися планові навчання з

17 Май, 14:09