22 Апрель, 17:12

У військовій частині на Дніпропетровщині знімають кіно (ВИДЕО)

Друга серія кінокартини “На Дніпровських рубежах” побачить світ восени. За сценарієм, партизани нападають на автомобіль з німцями, які мають каральне завдання. Перша серія фільму була відзнята ще два роки тому і мала певний успіх. У зйомках взяли участь непрофесійні актори, але від цього не менш завзяті.

Костюми для фільму вони шиють самі, за фотографіями часів Великої Вітчизняної Війни. Збирають макети зброї та готуються для зйомок “Дніпровських рубежів”, другої серії.

Епізод, в якому партизани ламають каральні плани німців, знімався в одній з військових частин Дніпропетровська, автомобіль, що його повинні підірвати, позичили там же. За сценарієм, дії відбуваються на залізниці. Учасники знімальної групи кажуть, підривати по-справжньому не будуть — машину шкода та і ресурси потрібні великі, тому залучили піротехніку — багато шуму, пилу і диму. Все, що потрібно для кадру.

«У нас будет еще эпизод в Гвардейском завтра мы будем снимать. Это партизанский отряд, лес. И будем снимать еще концлагерь — был на территории Надеждовки, но это в мае», — говорить Віктор Боняк, керівник клубу “Рубіж Дніпро”.

Хлопець на ім`я Олександр зізнається, його форма не зовсім відповідає дійсності того часу, проте, каже, намагався принаймні наблизитись до достовірності. Актор Сашко непрофесійний, тому на деякі речі, впевнений, можна закрити очі.

«Судя по тому, что мы все здесь разные, не могу подобрать сравнение, но это партизаны, очевидно. Форма гражданская, видно по ней. Есть, конечно, армейские элементы, но судя по всему, это неправильно. Мы должны быть по гражданке. Некоторые из нас антуражные совсем, некоторые нет. Но просто любители, мы этим занимаемся не профессионально, поэтому на некоторые вещи можно закрыть глаза», — пояснює Олександр, учасник зйомок.

Зброю для зйомок підбирали з усією відповідальністю. Поки акторам роздавали патрони та інструкції, інші слухали історії, звісно, казали оповідачі, — реальні.

Знімати історичні фільми без відповідних консультантів, кажуть творці “Дніпровських рубежів”, частини другої, —  неможливо. Відтворене на екрані повинне максимально відповідати дійсності. Тому звернулися до Наталії Лутченко. Ця жінка, запевняють, краще за всіх знає хронологію подій, що розгорталися в часи війни на цій території, сучасному АНД районі Дніпропетровська.

«Поскольку я уже 5 лет работаю над этой темой, развиваю то, что написал писатель Владимир Дубовик в нескольких своих книгах, то я оказалась единственным человеком, кто изучил эту тему и поэтому я дала информацию, на базе которой писался сценарий к этому фильму». — каже Наталія Лутченко, історик.

Прем’єра картини, кажуть творці, планується на вересень. Формат стрічки художньо-документальний. Художніми сценами намагаються оживити картину. А приурочать її вихід в світ до дня партизанського руху, або ж на 70-ту річницю звільнення Дніпропетровська від німецько — фашистських загарбників.

Автор — Анна Мандрикіна

Камера — Андрій Лисенко

[uppod video=http://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2013/04/22__11_Mandrykina_Filqm.mp4 poster=http://9-channel.com/wp-content/uploads/2013/04/22__11_Mandrykina_Filqm.jpg type=site]

Вибір редакції

Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59
Новини України і світу (ВІДЕО)

Збитий над Донбасом літак, 289 загиблих, які були на борті - 17 липня відзначають роковини трагедії. Нагадаємо, 17 липня 2014

17 Июль, 20:20
У Дніпрі розпочали реконструкцію парку Гагаріна

17 Июль, 20:07