Реформа “швидкої допомоги” впроваджується в Україні від 1 січня поточного року. Вона викликає безліч нарікань зі сторони українців, утім головний охоронець здоров`я населення Дніпропетровщини Валентина Гінзбург переконана, що мешканці регіону звикнуть до змін і оцінять їхз часом.
“Саме слово “екстренний” говорить про те, що це той стан здоров’я, який потребує негайного втручання. Це ми говоримо про гострий біль в області серця, розлад дихання, це ДТП, отруєння, утоплення. Тому ми і говоримо, що доїзд “швидкої” у сільській місцевості — 20 хвилин,а вмежах міста — 10 хвилин. Якщо ми говоримо про “не екстрені”, – це знеболення, це загострення хронічної хвороби, гіпертонічна хвороба, підвищення температури, тобто це той стан, коли медична допомога може бути відтермінована”, – пояснила Валентина Гінзбург, директор департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації.
[uppod video=# poster=http://9-channel.com/wp-content/uploads/2013/04/25__Dasha_SKh_medpomoshchq.jpg type=site]
У разі “екстрених” випадків треба телефонувати за номером 103. Якщо ж мова йде про “невідкладні” – звертайтеся до свого дільничного лікаря чи до центрів первинної медико-санітарної допомоги. Останні діють у будні від 8 до 20 години, у вихідні та свята — до 15. Якщо ж вам “не пощастило” захворіти вночі — тоді усі випадки розглядатимуть за номером 103.