17 Май, 16:36

Чи підвищать рівень освіти студентів реформи у вишах? (ВИДЕО)

У 2010 році до програми економічних реформ увійшов проект комплексного реформування всієї української освіти та посилення її якості конкурентоспроможності. Проте основний закон “Про вищу освіту”, від якого в цілому залежить напрям реформи, — досі не прийнятий. Деякі його проекти наштовхнулися на критику експертів та громадськості. Проте за останні два роки деякі зміни все ж таки відбулися. Основні з них торкнулися правил вступу до вищів, розширення категорій пільговиків та модифікації держзамовлень. Вже маються і приорітетні завдання на дві тисячі тринадцятий рік. У Дніпропетровську за круглим столом обговорили усі можливі плюси і мінуси майбутных перетворень.

 У національному плані дій на 2013 рік у сфері освіти виділено два пріоритетні завдання. По-перше: встановлення єдиного стандарту вартості навчання на одного студента. Інше — перехід від принципу утримання вишів до принципу формування бюджету на основі кількості зарахованих студентів.

«При распределении бюджетных средств финансирования вузов предполагается учесть также конкурсные баллы студентов, их результаты ВНО. Там образом привносится какой-то элемент конкуренции, т.к. вузы, которые будут получать наибольшее количество студентов с высокими баллами, будут получать и больше финансирования», — говорить Ірина Орлова, співробітник Центру соціально-економічних досліджень САSЕ Україна.

Найактивніше обговорюється тема фінансової автономії навчальних закладів. За словами фахівців, нова система має дати поштовх до активнішого розвитку матеріальної бази навачального закладу.

«К сожалению, нашу вузы не имеют достаточной финансовой автономии. Даже средствами от оказания платных образовательных услуг они не всегда могут распоряжаться по собственному усмотрению. Проблема развития вузов и капитальных вложений строит остро», — зауважує Ірина Шумік, начальник відділу департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА.

Втім активне реформування може мати і негативні наслідки. Навіть маються приклади.

«Мы не готовы к серьёзным реформам и вообще нельзя делать резких движений — в любой сфере. Вот сделали резкие движения в здравоохранении — мы видим, чем это кончается. Речть скорее должна идти о модернизации», — вважає Віктор Пушкін, завідувач кафедрою історії та політичної теорії НГУ.

У той час, поки обговорюється майбутнє освіти, звичайні студенти активно здають сесію. І вони мають свої побажання, більше приземлені.

«Если бы у нас было больше устных оцениваний, и мы получали зачёт не за рутинную работу, которую мы выполняем постоянно, тогда можно было бы хорошо оценить наши знания», — говорить Тимур Сваровський, студент 3-го курсу.

 «Побольше б часов на профильные предметы. Нам не хватает часов, которые ставят, нам приходится делать самостоятельно, дополнительно консультироваться у преподавателей», — каже Андрій Захарко, студент 4-го курсу.

 Автор — Ольга Добаріна

Камера — Андрій Лисенко

[uppod video=http://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2013/05/17__Dobarina_obrazovanie.mp4 poster=http://9-channel.com/wp-content/uploads/2013/05/17__Dobarina_obrazovanie.jpg type=site]

Вибір редакції

Прогноз погоди на 18 та 19 травня, вихідні. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Май, 16:25
Поліцейськи сирени, автоматні черги та спецпризначенці — біля ДніпроОДА пройшли планові навчання з територіальної оборони (ВІДЕО)

Поліцейськи сирени, автоматні черги та десятки спецпризначенців у масках - зранку 17 травня біля Дніпропетровської облдержадміністрації відбулися планові навчання з

17 Май, 14:09
Прогноз погоди на 17 травня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

16 Май, 17:39
На Дніпропетровщині будується автобан європейської якості

  Без вибоїн та заторів – у напрямку Києва. На Дніпропетровщині триває будівництво нової ділянки траси державного значення Дніпро-Решетилівка. Сучасний

16 Май, 17:21
Ліцеїст із Дніпра виборов бронзову медаль з інформатики на конференції ICYS-2019 в Куала -Лумпур (ВІДЕО)

Бронзова медаль з інформатики — у ліцеїста з Дніпра. Одинадцятикласник Михайло Ветлужських виборов нагороду міжнародної наукової конференції, що відбулася у

16 Май, 17:01
«Урок справедливості» для учнів 3 і 4 класів 96 школи провели справжні судді (ВІДЕО)

"Уроки справедливості" - всеукраїнська акція, яку вже другий рік проводять члени Ради суддів України. Шкільне спілкування із учнями молодших класів

15 Май, 17:00
За два місяці на в’їздах до Дніпра перевірили майже півтори тисячі вантажівок

Майже півтори тисячі фур перевірили на в’їздах до Дніпра протягом останніх двох місяців. Близько двох сотень з них – перевантажені.

15 Май, 15:33
Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» запрошує на святкування Міжнародного дня музеїв!

Дорогі друзі! Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» запрошує на святкування Міжнародного дня музеїв!

15 Май, 15:26