21 Май, 17:05

Тонування скла та використання відеореєстраторів — вимога законодавства чи його порушення (ВИДЕО)

Наступні дві проблеми, за вирішення яких взялися у Верховній Раді, — тонування скла машин та використання відеореєстраторів. Щодо першого юристи запевняють: нічого нового не відбудеться. Нормативи затемнення скла в Україні існують давно.

«Что касается лобового, ветрового, стекла автомобиля — это светопропускная способность 75%, что касается передних боковых стекол — это светопропускная способность 70%. Замечу, что задние боковые и заднее стекло автомобиля ограничений не содержат. Единственное что — пленка не должна быть зеркальноотражающей», — говорить Артем Федорченко, адвокат.

За порушення — штраф: від 340 до 425 грн. Зараз стягнення хочуть збільшити майже у 1,5 рази. Максимально — до 680 гривень. Тож готуйтеся до перевірок та зауважте.

«Водитель должен помнить, что если проверяется степень тонировки его автомобиля, то техническое устройство, которым проверяют степень тонировки автомобиля, оно должно быть сертифицировано. Должен быть сертификат проверки этого устройства, который проводится каждый год», — зауважує  Артем Федорченко.

Якщо сертифікат старший, можете оскаржувати результати перевірки. Що ж стосується відеореєстраторів, все складніше. Із різницею майже у два тижні на ознайомлення депутатам були надані два законопроекти: 2940 і 2965. Перший забороняє використовувати відеореєстратори, другий — зобов’язує. Обидва, кажуть знавці закону, мають безліч недопрацювань.

«Законопроект, который зарегистрирован под номером 2940, подразумевает ответственность за незаконное визуально наблюдение за лицом. Автор законопроекта ссылается на то, что этот законопроект направлен только лишь на борьбу с превышением только каких-то возможных полномочий про оперативно-розыскной деятельности, соответственно, правоохранительными органами», — каже адвокат.

Утім текст цього нюансу не уточнює, тож норма розповсюджуватиметься на усіх. До того ж, не враховується ведення спостереження за людьми, наприклад, вуличними камерами. Теж, виходить, “незаконне стеження”. Тепер про законопроект № 2965.

«В данном случае предалагется дополнить норму. Кодекс об административных правонарушениях ответственностью за использование, эксплуатацию автомобиля без включенного регистратора», — уточнює Артем Федорченко.

Але ж не уточнюється, що таке відеореєстратор і де йому, у включеному стані, варто знаходитись. Його ж можна і в бардачку увімкненим возити! Тож, скоріше за все, хвилюватися поки що, не варто. І ховати відеореєстратори — також. До того ж самі водії — за їх використання.

«Конечно, хочу, чтобы их все-таки действительно ввели как обязательные. Ну, если нужно будет, то, конечно, поставлю в машину. Хотя я об этом давным-давно думаю. Разные ситуации бывают, когда я не вижу, например. Стоит машина, кто-то неаккуратно выехал, поцарапал. А кто это сделал — уже не найдешь крайнего», — каже водійка Вероніка.

«Пусть себе стоит, наблюдает. Мало ли… Пешеход перебежал не в том месте, где-то какая-то ситуация напряженная…Как бы это всегда твоя страховка», — каже водій Сергій.

Автор — Дар`я Коляда

Камера — Дмитро Большак

[uppod video=http://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2013/05/21__04_Dasha_avtoizmenenija.mp4 poster=http://9-channel.com/wp-content/uploads/2013/05/21__04_Dasha_avtoizmenenija.jpg type=site]

Вибір редакції

Розстріляна інсталяція. У Дніпрі встановили металеві фігури, покликані нагадувати містянам про події на сході України (КОМЕНТАР)

Всього скульптур 12, розташовані у найлюдяніших місцях - сквері біля облдержадміністрації та на Фестивальному причалі. Досвід ідентичного проекту у Києві

16 Август, 18:20
Податкова міліція паралізувала роботу мережі АЗС “СКАЙ” (ВІДЕО)

Ранок 14 серпня. Під прицілом податкової міліції та першого заступника фіскальної служби Дніпропетровщини, Сергія Пенькова, опинилася мережа АЗС “СКАЙ”. Податківці

16 Август, 18:18
З 27 по 29 вересня у Дніпрі відбудеться щорічний DniPRO GogolFest (ВІДЕО)

Дніпро б'є власні рекорди з кількості фестивалів у 2019 році. Щорічний "Гогольфест" дістався і нашого міста. Це фестиваль сучасного мистецтва,

16 Август, 18:01
У мерії розпвіли куди звертатися містянам щодо обрізування і видалення дерев

  Із заявами обрізати дерева чи видалити аварійні, які ростуть на міських територіях, мешканці Дніпра можуть звертатися на єдину гарячу

16 Август, 15:23
Дніпро успішно реалізовує європейську практику поводження з безпритульними тваринами

У Дніпрі муніципалітет ефективно реалізовує європейські метод і практику контролю безпритульних собак і котів. Загалом у світі діють декілька напрямків

16 Август, 15:11
У Дніпрі продовжують відновлювати ліфти

У житлових будинках Дніпра всі ліфти мають працювати – таке завдання дав комунальникам мер Борис Філатов. Торік відновили рекорду кількість

16 Август, 15:09
XVII сесія Дніпропетровської обласної ради зібрала 84 депутати

  Вони проголосували за низку важливих рішень, що забезпечують життєдіяльність області. - 51 000 000 грн – державна субвенція на

16 Август, 15:04
У Дніпрі ремонтують 5 доріг: де можуть бути незручності для водіїв

16 серпня у Дніпрі одночасно ведуться роботи на 5 вулицях. Про це повідомляє Інформатор, посилаючись на прес-службу Дніпровського міської ради.

16 Август, 14:45