08 Ноябрь, 15:22

У Дніпропетровську святкували день народження видатного вченого-енциклопедиста Дмитра Яворницького та 25-річчя заснування музею в його будинку (ВИДЕО)

На святкування запросили тих, хто пам`ятає фундатора Дніпропетровського історичного музею і хто поклав маленьку цеглинку у збереження спадщини “Нестора” Запорозької Січі.

Його називали “батьком запорозьких козаків”, а свій будинок він сам нарік “Куренем”. Завдяки кропіткій праці дослідників, все ж таки вдалося відтворити справжній дух будинку, говорить директор Дніпропетровського історичного музею Надія Капустіна:

«Коли сюди потрапляєш, дійсно, відчуваєш оті далекі часи, в які жив тут Яворницький. Іноді, мабуть, відчуваєш ось десь щойно він вийшов з свого кабінету і зараз повернеться».

На честь ювілею у музеї відкрито виставку “Курінь козацького батька”.

«Виставка наша представляє історію будинку. Від моменту його створення — 1905 рік і, власне, сьогоднішніх днів. Дуже багато цікавих матеріалів, старовинні документи початку 20-го століття», — говорить Ірина Завалова, науковий співробітник меморіального будинку-музею Д.І. Яворницького.

 Одна з родзинок виставки — постамент Дмитра Яворницького:

«Свого часу цей бюст було вилучено прокуратурою у Дмитра Івановича. Він довго намагався його повернути і для нас важливо те, що цей бюст знаходився у будинку Яворницького ще за його життя», — каже Ірина Завалова.

На виставці представлено більше 150 експонатів з фондів ДНІМ та власного фонду меморіального музею. Тут зберігається багато оригінальних та унікальних світлин різних часів, є і проект будинку з 11 кімнатами, який розробив друг Яворницького — Леонід Бродницький. Виставку “Курінь козацького батька” можна переглянути до 15 грудня.

Автор — Евеліна Михайленко

Камера — Андрій Лисенко

[uppod video=http://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2013/11/08__Evelyna_dr_Javornitsqkogo.mp4 poster=http://9-channel.com/wp-content/uploads/2013/11/08__Evelyna_dr_Javornitsqkogo.jpg type=site]

Вибір редакції

Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59
Новини України і світу (ВІДЕО)

Збитий над Донбасом літак, 289 загиблих, які були на борті - 17 липня відзначають роковини трагедії. Нагадаємо, 17 липня 2014

17 Июль, 20:20
У Дніпрі розпочали реконструкцію парку Гагаріна

17 Июль, 20:07
Нацгвардійці на полі: чемпіонат з міні-футболу серед команд Нацгвардії України розпочався у Дніпрі (ВІДЕО)

Урочисті промови, блискучі кубки, яскраві помпони та військовий оркестр — таким запам'ятається відкриття  чемпіонату з міні-футболу 2019 гравцям Національної гвардії

17 Июль, 19:58