24 Июль, 17:02

Два автобуси із переселенцями зі Слов’янська та Краматорська відправили з Дніпропетровська на Батьківщину (ВІДЕО)

Родина Антонових втекла із Крамоторська два місяці тому разом із собакою. Спільно з родичами у Дніпропетровську вони знімали трикімнатну квартиру, де мешкали шестеро дорослих та п’ятеро дітей. Світлана Антонова знайшла роботу та все одно дякує волонтерам за підтримку.

«Работали, конечно. В Днепропетровске можно работу найти, мороженое продавали, пирожки, напитки. Так и выживали…волонтеры помогали продуктами питания, бытовой химией. Первое время они талоны давали, хорошо помогали… Медикаменты несли, дети маленькие, болели… Спасибо.  Спасибо вам за все», — розповідає Світлана Антонова, переселенка з Краматорська.

Люди хочуть як умога скоріше повернутися додому та вже будують плани на найближчий час.

«Домой то хочется все равно. В гостях хорошо, а дома лучше… Надо работу искать, без работы остались из-за этого, а будет ли она, не знаем», — каже Раїса Бойко, переселенка з Крамоторська.

Готові до поїздки і водії. Вони кажуть: вже не вперше вирушають до сходу. На місці людей зустрічають МНСники та забезпечують усім необхідним.

«Встречают, сразу за стол. Накормили людей.  Скорая была. У людей спрашивали что им нужно, может какие проблемы. Там все решается», — говорить водій Володимир.

Минулого тижня з Дніпропетровська до звільнених міст поїхали вісімдесят людей. Проте більшість переселенців не поспішають повертатися, адже, відступаючи, сепаратисти буквально нашпигували міста боєприпасами.

«И в жилых домах, и на улицах, и растяжки стояли, и в скверах, и в парках, и там, где линия обороны шла  и наступления – много боеприпасов, и не разорвавшихся боеприпасов в том числе… Это боеприпасы еще Советского Союза основная часть, есть и российского производства», — розповідає Ігор Романюк, начальник головного управління державної надзвичайної служби в Дніпропетровській області.

Супроводжують до рідних міст переселенців  лікарі. Вони кажуть:  забезпечили людей медикаментами та готові до всіляких випадків. Перед відправкою вимірюють тиск — переконуються у здоровому стані пасажирів.

«Раздали таблетки от укачивания, от изжоги, от тошноты, сердечные гликозиды. Медицинская укладка в полном объеме», — говорить Олена Дороніна — голова медичної служби МНС у Дніпропетровській області.

Сапери знешкодили вже п’ять тисяч боєприпасів, які знаходилися у місцях масового скупчення людей. Натомість рятівники заявляють – повне зачищення міста від небезпечних знахідок триватиме ще протягом двох тижнів. Тим часом на Дніпропетровщині залишається близько шести з половиною тисяч переселенців. Значна частина їх мешкає у студентських гуртожитках.

«Есть общежития ВУЗов. Сейчас это большая проблема, потому, что сейчас будут студенты заезжать, сейчас этим вопросом вплотную занимаемся… Остался месяц, как раз над этим сейчас интенсивно работаем… Но студенты не пострадают», — розповідає Вадим Шебанов, перший заступник міського голови Дніпропетровська.

Також чиновники обіцяють допомогу в отриманні прописки тим переселенцям, які захочуть лишитися в Дніпропетровській області, а таких майже половина.

[uppod video=http://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2014/07/24__Vernigorova_Pereselentsy_uezzhayut.mp4 poster=http://9-channel.com/wp-content/uploads/2014/07/24__Vernigorova_Pereselentsy_uezzhayut.jpg type=site]

Автор — Анна Вернігорова

Камера — Дмитро Большак

Вибір редакції

Прогноз погоди на 20 березня, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

19 Март, 18:52
У Дніпропетровській облраді обирали президента. Гру, що імітує вибори, провели для школярів Дніпропетровщини (ВІДЕО)

  Школярські вибори президента України. В Дніпропетровській облраді пройшла імітаційна гра: учні чотирнадцяти навчальних закладів змогли висловити свою думку щодо

19 Март, 18:50
У Дніпрі відкрили виставку «Донбас: перепрочитання образу» (ВІДЕО)

У дніпровському музеї АТО представники "Українського інституту національної пам'яті" відкрили виставку "Донбас: перепрочитання образу". 20 банерів розповідають про значення цієї

19 Март, 18:32
Кинув гранату в поліцейського: на Дніпропетровщині затримали озброєного «євробляхера»(КОМЕНТАР)

На Дніпропетровщині затримали озброєного чоловіка - він кинув гранату і поранив поліцейського. Інцидент стався в лісосмузі поблизу міста Вільногірськ. Під

18 Март, 20:42
Прогноз погоди на 19 березня, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Март, 18:52
Навесні в Україні будуть друкувати підручники та книги для дітей на екологічно чистому папері

Для чого це потрібно? “Це видання, де особливо потрібно не тільки високоякісне відтворення кольорових ілюстрацій й висока механічна міцність, а

18 Март, 16:41
Більше зелені та зон для відпочинку: У Дніпрі обговорили модернізацію публічних просторів міста 

У Дніпрі, в «Музеї українського живопису», відбувся круглий стіл «Публічні простори сучасного міста». Його організувало Комунальне підприємство «Школа сучасного образотворчого

18 Март, 16:02
Прогноз погоди на вихідні, 16 та 17 березня. Дніпро і область (ВІДЕО)

15 Март, 18:18