24 Июль, 17:02

Два автобуси із переселенцями зі Слов’янська та Краматорська відправили з Дніпропетровська на Батьківщину (ВІДЕО)

Родина Антонових втекла із Крамоторська два місяці тому разом із собакою. Спільно з родичами у Дніпропетровську вони знімали трикімнатну квартиру, де мешкали шестеро дорослих та п’ятеро дітей. Світлана Антонова знайшла роботу та все одно дякує волонтерам за підтримку.

«Работали, конечно. В Днепропетровске можно работу найти, мороженое продавали, пирожки, напитки. Так и выживали…волонтеры помогали продуктами питания, бытовой химией. Первое время они талоны давали, хорошо помогали… Медикаменты несли, дети маленькие, болели… Спасибо.  Спасибо вам за все», — розповідає Світлана Антонова, переселенка з Краматорська.

Люди хочуть як умога скоріше повернутися додому та вже будують плани на найближчий час.

«Домой то хочется все равно. В гостях хорошо, а дома лучше… Надо работу искать, без работы остались из-за этого, а будет ли она, не знаем», — каже Раїса Бойко, переселенка з Крамоторська.

Готові до поїздки і водії. Вони кажуть: вже не вперше вирушають до сходу. На місці людей зустрічають МНСники та забезпечують усім необхідним.

«Встречают, сразу за стол. Накормили людей.  Скорая была. У людей спрашивали что им нужно, может какие проблемы. Там все решается», — говорить водій Володимир.

Минулого тижня з Дніпропетровська до звільнених міст поїхали вісімдесят людей. Проте більшість переселенців не поспішають повертатися, адже, відступаючи, сепаратисти буквально нашпигували міста боєприпасами.

«И в жилых домах, и на улицах, и растяжки стояли, и в скверах, и в парках, и там, где линия обороны шла  и наступления – много боеприпасов, и не разорвавшихся боеприпасов в том числе… Это боеприпасы еще Советского Союза основная часть, есть и российского производства», — розповідає Ігор Романюк, начальник головного управління державної надзвичайної служби в Дніпропетровській області.

Супроводжують до рідних міст переселенців  лікарі. Вони кажуть:  забезпечили людей медикаментами та готові до всіляких випадків. Перед відправкою вимірюють тиск — переконуються у здоровому стані пасажирів.

«Раздали таблетки от укачивания, от изжоги, от тошноты, сердечные гликозиды. Медицинская укладка в полном объеме», — говорить Олена Дороніна — голова медичної служби МНС у Дніпропетровській області.

Сапери знешкодили вже п’ять тисяч боєприпасів, які знаходилися у місцях масового скупчення людей. Натомість рятівники заявляють – повне зачищення міста від небезпечних знахідок триватиме ще протягом двох тижнів. Тим часом на Дніпропетровщині залишається близько шести з половиною тисяч переселенців. Значна частина їх мешкає у студентських гуртожитках.

«Есть общежития ВУЗов. Сейчас это большая проблема, потому, что сейчас будут студенты заезжать, сейчас этим вопросом вплотную занимаемся… Остался месяц, как раз над этим сейчас интенсивно работаем… Но студенты не пострадают», — розповідає Вадим Шебанов, перший заступник міського голови Дніпропетровська.

Також чиновники обіцяють допомогу в отриманні прописки тим переселенцям, які захочуть лишитися в Дніпропетровській області, а таких майже половина.

[uppod video=http://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2014/07/24__Vernigorova_Pereselentsy_uezzhayut.mp4 poster=http://9-channel.com/wp-content/uploads/2014/07/24__Vernigorova_Pereselentsy_uezzhayut.jpg type=site]

Автор — Анна Вернігорова

Камера — Дмитро Большак

Вибір редакції

Інавгурація В.Зеленського, розпуск ВР, вибори та відставки міністрів – що далі? Коментар адвоката В’ячеслава Шестірікова(ВІДЕО)

20 Май, 17:49
У Дніпрі провели традиційну легкоатлетичну естафету пам’яті

Минулої суботи, 18 травня, у Дніпрі відбулася традиційна легкоатлетична естафета, присвячена Дню пам’яті та примирення і Дню перемоги над нацизмом

20 Май, 17:26
«Ніч музеїв». До міжнародної акції долучився і Дніпро (ВІДЕО)

Що робити у музеї вночі? Варіантів насправді безліч. Кожен музей світу до 18 травня готує свої сюрпризи. У Дніпрі акція

20 Май, 17:19
Дніпровський мандрівник Сергій Гордієнко вирушив в чергову подорож (ВІДЕО)

Близько 1,5 року в дорозі, більше 11,5 тисячі кілометрів водою і суходолом - 12 травня дніпровський мандрівник Сергій Гордієнко вирушив

20 Май, 17:15
Простір чистоти: У Дніпрі мешканці багатоповерхівок об’єднують зусилля, щоб навести лад у своїх подвір’ях

Муніципальна акція «Дніпро – простір чистоти» об’єднує дедалі більше містян. Нині розпочався другий сезон проекту, який заснував міський голова Борис

20 Май, 14:13
Прогноз погоди на 18 та 19 травня, вихідні. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Май, 16:25
Поліцейськи сирени, автоматні черги та спецпризначенці — біля ДніпроОДА пройшли планові навчання з територіальної оборони (ВІДЕО)

Поліцейськи сирени, автоматні черги та десятки спецпризначенців у масках - зранку 17 травня біля Дніпропетровської облдержадміністрації відбулися планові навчання з

17 Май, 14:09
Прогноз погоди на 17 травня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

16 Май, 17:39