12 Декабрь, 18:52

З наступного року 270 учнів школи вільного розвитку №41 з елеметами Вальдорфської педагогіки можуть розподілити по іншим навчальним закладам

Батьки та діти у шоці — високопосадовці хочуть забрати у них школу вільного розвитку особистості  з елементами Вальдорфської педагогіки, що для Дніпропетровська є унікальною. Минулого року уже прибрали 10-й клас за обмаль учнів. Цього ж — зазіхнули на повне розформування задля відновлення дитячого садка, який тут базувався до 1998 року. Але батьки разом з дітьми опускати руки не збираються, на слухання аргументації чиновників прийшли усі разом.

«За двадцать лет существования этой школы родителями сделано очень много: евроокна, евроремонты, отличная кухня. То есть  вот готовые помещения, которые очень просто отобрать у детей и отдать наверх, в Киев — отрапортовать, что очередной садик открыт. Это при том, что 300 детей  окажутся на улице.  Этого в Киеве могут и не узнать», — каже Оксана Дринова — голова батьківського комітету 9-го класу.

Учениці 9-го класу Анастасія та Анна кажуть: перспектива можливого закриття школи їх лякає. Вони хочуть аби їхній дружній колектив залишили.

«Это большой стресс. У нас, как бы, уже остались два главных класса, где ЗНО, ДПА — это решает все наше будущее и смена школы может на это очень сильно повлиять. Пугает, что мы не сможем потом подружиться с другим классом, что там будут другие учителя. Придется заново зарабатывать авторитет. У каждого учителя свой подход. Придется перестраиваться, что повлияет на баллы», — говорить Анна.

У районної влади відмовка є — керуються постановою Кабміну «Про повернення в держвласність будівель колишніх дитячих садків». В Індустріальному районі не вистачає саме дитячих садків, а шкіл аж три. До того ж цей заклад не відповідає вимогам через свої малі масштаби.

«Будет представлено в городской совет проект-решение о перепрофилировании школы  в дошкольное учреждение. То есть  у нас есть решение 1998 года. В случае необходимости должны вернуть это здание для дошкольного образования. То есть для его целевого назначения, то есть — это было прописано», — пояснює Світлана Шаботіна — начальник відділу освіти Індустріальної районної у місті Дніпропетровську ради.

Про те, що школу закривають, було відомо з вересня, однак першокласників набрали, а усіх батьків попередити, виходить, забули. До того ж сам директор, за словами батьків, не зацікавлена у відстоюванні школи.

«Вчера у нас в школе состоялось классное собрание, на котором наш классный руководитель сказал, что поднимается вопрос о закрытии нашей школы ВЧЕРА. Я, как мама троих детей, испытала шок! Первое —  потому что имеем опыт успешного окончания этой школы старшим ребенком. Она у меня лучшая на курсе. Второй вопрос:  у меня в этой школе учится средний сын, он учится в третьем классе. Школа совершенно уникальна, с уникальной методикой, уникальным коллективом и атмосферой. Закрывать ее — это просто преступление», — розповідає мама Валентина Олександрова.

Натомість батьків заспокоюють — дітей без освіти не залишать. Уже навіть запропонували класами перейти до напівзаповнених шкіл у цьому ж районі. Сама доля школи буде вирішуватись шляхом голосування на сесії міської ради, що відбудеться 29-го грудня.

[uppod video=http://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2014/12/12__02_Evelyna_shkola.mp4 poster=http://9-channel.com/wp-content/uploads/2014/12/12__02_Evelyna_shkola.jpg type=site]

Вибір редакції

Прогноз погоди на 18 та 19 травня, вихідні. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Май, 16:25
Поліцейськи сирени, автоматні черги та спецпризначенці — біля ДніпроОДА пройшли планові навчання з територіальної оборони (ВІДЕО)

Поліцейськи сирени, автоматні черги та десятки спецпризначенців у масках - зранку 17 травня біля Дніпропетровської облдержадміністрації відбулися планові навчання з

17 Май, 14:09
Прогноз погоди на 17 травня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

16 Май, 17:39
На Дніпропетровщині будується автобан європейської якості

  Без вибоїн та заторів – у напрямку Києва. На Дніпропетровщині триває будівництво нової ділянки траси державного значення Дніпро-Решетилівка. Сучасний

16 Май, 17:21
Ліцеїст із Дніпра виборов бронзову медаль з інформатики на конференції ICYS-2019 в Куала -Лумпур (ВІДЕО)

Бронзова медаль з інформатики — у ліцеїста з Дніпра. Одинадцятикласник Михайло Ветлужських виборов нагороду міжнародної наукової конференції, що відбулася у

16 Май, 17:01
«Урок справедливості» для учнів 3 і 4 класів 96 школи провели справжні судді (ВІДЕО)

"Уроки справедливості" - всеукраїнська акція, яку вже другий рік проводять члени Ради суддів України. Шкільне спілкування із учнями молодших класів

15 Май, 17:00
За два місяці на в’їздах до Дніпра перевірили майже півтори тисячі вантажівок

Майже півтори тисячі фур перевірили на в’їздах до Дніпра протягом останніх двох місяців. Близько двох сотень з них – перевантажені.

15 Май, 15:33
Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» запрошує на святкування Міжнародного дня музеїв!

Дорогі друзі! Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» запрошує на святкування Міжнародного дня музеїв!

15 Май, 15:26