17 Декабрь, 18:41

Уряд Литви після Нового року надасть Україні гуманітарну допомогу (ВІДЕО)

Європейські товариші спішать на допомогу! Уряд Литви  одним із перших відгукнувся на ініціативу влади Дніпропетровська  прийняти поранених українських вояків  до себе на реабілітацію. У вересні на лікування відправили 14 поранених. Тоді усі витрати взяла на себе литовська сторона. Місцева ж влада займалась підготовкою документів. На сьогодні десять вояків уже повернулись, ще четверо залишились. Але допомогу литовські друзі не припиняють, домовились щомісячно брати до себе на реабілітацію по чотири поранених упродовж року.

Ігоря Суліму спіткала ворожа куля під Іловайськом. З пораненням руки потрапив до лікарні імені Мечникова, звідси полетів на тримісячну реабілітацію до Литви. Дві складні операції врятували хлопцеві руку.

«З таза витягнули кость і поставили її мені в руку через те, що мені куля потрощила кістку в руці. І так получилось, що довгий час чекав на реабілітацію, через те, що у мене були рани глибокі», — розповідає Ігор Суліма, поранений боець.

У Литві, каже Ігор, за ним доглядали немов за рідним. Допомагали і одежею, і грошима, і на екскурсії возили. Навіть у Латвії встиг побувати.

На реабілітації у Литві залишаються ще четверо  поранених з України. Уже з наступного року литовська сторона надасть гуманітарну допомогу —  ліки, медобладнання.

«В начале следующего года, каждый месяц, есть политическое решение, мы будем принимать по 4 украинских ребят, раненых, для реабилитации в Литве круглый год», — говорить Гінтарас Беркевічюс — головний військовий лікар Міністерства оборони краю Литовської Республіки.

Головний лікар Сергій Риженко каже: наразі у лікарні імені Мечникова знаходиться більше 40 поранених. Половина з яких — тяжкі та потребують реабілітаційної допомоги:

«Все они требуют реабилитационной помощи. Другие находятся в нейрохирургии, хирургии. Там уже проходят, по сути, курс лечения. У нас очень  напряженно работает оборудование в больнице Мечникова, круглосуточно, и мы будем рады, если наши литовские друзья нам окажут помощь».

Наразі у Дніпропетровській області допомогу пораненим надають 15 медичних закладів. Директор департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Ігор Македонський запевнив, що медичне обладнання, яке надійде в новому році, буде розглядатися окремо для кожного медзакладу:

«Это расходные материалы, в основном — для оказании неотложной помощи, ровно как и оборудование. Мы будем обсуждать целесообразность нахождения того или иного оборудования в каждом конкретном лечебном учреждении».

А в січні 15 року на поранених з України чекають у Польщі і  Литві.

[uppod video=http://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2014/12/17__Evelyna_litva.mp4 poster=http://9-channel.com/wp-content/uploads/2014/12/17__Evelyna_litva.jpg type=site]

Автор — Евеліна Михайленко

Камера — Олександр Вернигоров

Вибір редакції

Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59
Новини України і світу (ВІДЕО)

Збитий над Донбасом літак, 289 загиблих, які були на борті - 17 липня відзначають роковини трагедії. Нагадаємо, 17 липня 2014

17 Июль, 20:20
У Дніпрі розпочали реконструкцію парку Гагаріна

17 Июль, 20:07