16 Февраль, 18:55

Заклятий ворог Путіна та Кадирова Іса Мунаєв знайшов спокій у Дніпропетровську (ВІДЕО)

Першого лютого під артобстрілом біля міста Дебальцеве загинув Іса Мунаєв — комбат Міжнародного Миротворчого батальйону ім. Джохара Дудаєва. Закривши собою інших, врятував декількох солдат, та натомість віддав своє життя,  розповідають очевидці. Іса Мунаєв мав громадянство Данії, але заповіщав поховати його в Україні. Родичі загиблого обрали Дніпропетровськ. За всіма мусульманськими обрядами, сім`я провела закритий похорон за тиждень після загибелі Іси Мунаєва. Брати по батальйону мали змогу проститися із комбатом на громадянській панахиді у Дніпропетровську цими вихідними.

Мужній, відважний та справедливий — таким запам`ятали Ісу Мунаєва його побратими. Учасник двох чеченських війн, у березні минулого року він створив та очолив батальйон ім. Джохара Дудаєва, який вирушив на Донбас. Першого лютого під час боїв за Дебальцеве Іса Мунаєв потрапив під артобстріл і загинув. Закрив собою групу з чотирьох бійців і віддав своє життя.

«Гибель была мгновенная. Отверстие было величиной с кулак — очень крупное», — розповідає Аміна Окуєва, прес-офіцер Міжнародного Миротворчого батальйону ім. Джохара Дудаєва.

Комбата називали батьком і старшим братом. Проте, згадують, за необхідністю —  суворим. Сам був дисциплінованим  і від інших цього очікував.

«Очень высокая дисциплина в батальоне — даже «сухой закон» был. Но, тем не менее, у нас очень толерантный батальон. Больше половины у нас вообще украинцы», — каже Адам Осмаєв, в.о. комбата Міжнародного Миротворчого батальйону ім. Джохара Дудаєва.

«Я не украинец, но я им стал. Я пришел в батальон Исы Мунаева. Познакомившись с ним, я понял, что такое Родина. Нужно просто любить ту землю, на которой на данный момент находишься», — розповідає «Хорват», боєць Міжнародного Миротворчого батальйону ім. Джохара Дудаєва.

Проститись із Ісою Мунаєвим прийшли  його друзі та побратими. Однак частина батальйону досі лишається на сході.

«Человек настолько был жизнелюбив и добр, и он пришел защищать другую страну  в то время, когда не все свои это хотят делать — это подвиг, достойный человека с большой буквы», — говорить Олег Мороз, учасник ГО «Гідність і воля», ветеран афганської війни.

Продовжує справу Бригадного генерала невизнаної Чеченської Республіки Ічкерія його двадцятирічний син. Разом з батьком він приїхав з Данії та з першого дня створення батальйону воює нарівні із іншими. Всі вони вже давно стали братами один одному. Наразі серед вояків обрали виконуючого обов`язки комбата. Проте  він особисто вважає, що замінити Ісу Мунаєва неможливо.

«Полностью заменить такого человека у меня никогда не получится. Он был, как гора. Но я сделаю всё, что в моих силах — у меня есть много товарищей и помощников. И весь украинский народ нам помогает», — каже Адам Осмаєв, в.о. комбата Міжнародного Миротворчого батальйону ім. Джохара Дудаєва.

«Мы закончим все эти печальные формальности  и будем продолжать добиваться легализации батальона,  продолжим дело Исы», — запевняє Аміна Окуєва, прес-офіцер Міжнародного Миротворчого батальйону ім. Джохара Дудаєва.

[uppod video=http://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2015/02/16__06_AE_Isa_Munaev.mp4 poster=http://9-channel.com/wp-content/uploads/2015/02/16__06_AE_Isa_Munaev.jpg type=site]

Автор — Анна-Єлизавета Мельниченко

Камера — Володимир Позняк

Вибір редакції

На фестиваль «Вільне небо» у Дніпро приїде Дзідзьо (коментар)

День Незалежності України на Дніпропетровщині вже традиційно відзначать на аеродромі «Майське». Фестиваль «Вільне небо» відбудеться двадцять четвертого серпня, святкування почнуться

18 Август, 08:48
Побачили порушення з боку маршрутника — викликайте поліцію або повідомляйте в Telegram (коментар)

Акція “Перевізник”  із 23 липня стартувала у Дніпрі. Активісти та поліція перевіряють громадський транспорт, зокрема маршрутні таксі. За цей час

17 Август, 16:23
ПриватБанк розпочав збір коштів для допомоги постраждалим у масштабній ДТП під Запоріжжям

ПриватБанк розпочав збір коштів для допомоги постраждалим у масштабній ДТП під Запоріжжям

14 Август, 19:04
Увага! Зміни у русі електротранспорту 14 та 15 серпня

Зміни у русі електротранспорту 14 та 15 серпня  

14 Август, 07:18
Сквер замість МАФів: що буде на вулиці Бердянській у Дніпрі (коментар)

Хвиля ліквідаційних заходів, яка пройшлася дніпровськими незаконними кіосками, по собі залишила суцільні пустки. Однією з таких є фрагмент вулиці Бердянської,

09 Август, 19:19
Німецькі команди українському Елвісу: чемпіонат з багатоборства кінологів у Дніпрі (відео)

Чотирилапі поліцейські: у Дніпрі прошйов чемпіонат з багатоборства кінологів ( Себе показати і на інших подивитися,  кінологи із усієї України

09 Август, 18:38
У Канаді, в Торонто, пройдуть Дні українського кіно

З 29-го серпня у Торонто  вдруге стартують Дні українського кіно, в рамках яких пройдуть канадські прем'єри спеціальної добірки українських фільмів,

09 Август, 17:35
Селища в межах Дніпра приводять до ладу: кому — світло, кому — воду, кому дитячий майданчик (відео)

Селища в межах Дніпра приводять до ладу: кому - світло, кому - воду, кому дитячий майданчик Водогін у Чаплі, дитячий

07 Август, 15:47