16 Февраль, 18:55

Заклятий ворог Путіна та Кадирова Іса Мунаєв знайшов спокій у Дніпропетровську (ВІДЕО)

Першого лютого під артобстрілом біля міста Дебальцеве загинув Іса Мунаєв — комбат Міжнародного Миротворчого батальйону ім. Джохара Дудаєва. Закривши собою інших, врятував декількох солдат, та натомість віддав своє життя,  розповідають очевидці. Іса Мунаєв мав громадянство Данії, але заповіщав поховати його в Україні. Родичі загиблого обрали Дніпропетровськ. За всіма мусульманськими обрядами, сім`я провела закритий похорон за тиждень після загибелі Іси Мунаєва. Брати по батальйону мали змогу проститися із комбатом на громадянській панахиді у Дніпропетровську цими вихідними.

Мужній, відважний та справедливий — таким запам`ятали Ісу Мунаєва його побратими. Учасник двох чеченських війн, у березні минулого року він створив та очолив батальйон ім. Джохара Дудаєва, який вирушив на Донбас. Першого лютого під час боїв за Дебальцеве Іса Мунаєв потрапив під артобстріл і загинув. Закрив собою групу з чотирьох бійців і віддав своє життя.

«Гибель была мгновенная. Отверстие было величиной с кулак — очень крупное», — розповідає Аміна Окуєва, прес-офіцер Міжнародного Миротворчого батальйону ім. Джохара Дудаєва.

Комбата називали батьком і старшим братом. Проте, згадують, за необхідністю —  суворим. Сам був дисциплінованим  і від інших цього очікував.

«Очень высокая дисциплина в батальоне — даже «сухой закон» был. Но, тем не менее, у нас очень толерантный батальон. Больше половины у нас вообще украинцы», — каже Адам Осмаєв, в.о. комбата Міжнародного Миротворчого батальйону ім. Джохара Дудаєва.

«Я не украинец, но я им стал. Я пришел в батальон Исы Мунаева. Познакомившись с ним, я понял, что такое Родина. Нужно просто любить ту землю, на которой на данный момент находишься», — розповідає «Хорват», боєць Міжнародного Миротворчого батальйону ім. Джохара Дудаєва.

Проститись із Ісою Мунаєвим прийшли  його друзі та побратими. Однак частина батальйону досі лишається на сході.

«Человек настолько был жизнелюбив и добр, и он пришел защищать другую страну  в то время, когда не все свои это хотят делать — это подвиг, достойный человека с большой буквы», — говорить Олег Мороз, учасник ГО «Гідність і воля», ветеран афганської війни.

Продовжує справу Бригадного генерала невизнаної Чеченської Республіки Ічкерія його двадцятирічний син. Разом з батьком він приїхав з Данії та з першого дня створення батальйону воює нарівні із іншими. Всі вони вже давно стали братами один одному. Наразі серед вояків обрали виконуючого обов`язки комбата. Проте  він особисто вважає, що замінити Ісу Мунаєва неможливо.

«Полностью заменить такого человека у меня никогда не получится. Он был, как гора. Но я сделаю всё, что в моих силах — у меня есть много товарищей и помощников. И весь украинский народ нам помогает», — каже Адам Осмаєв, в.о. комбата Міжнародного Миротворчого батальйону ім. Джохара Дудаєва.

«Мы закончим все эти печальные формальности  и будем продолжать добиваться легализации батальона,  продолжим дело Исы», — запевняє Аміна Окуєва, прес-офіцер Міжнародного Миротворчого батальйону ім. Джохара Дудаєва.

[uppod video=http://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2015/02/16__06_AE_Isa_Munaev.mp4 poster=http://9-channel.com/wp-content/uploads/2015/02/16__06_AE_Isa_Munaev.jpg type=site]

Автор — Анна-Єлизавета Мельниченко

Камера — Володимир Позняк

Вибір редакції

В Художньому музеї відкрилася персональна виставка графіки відомого художника В’ячеслава Данилова (ВІДЕО)

Універсальний митець, глибокий філософ, носій академічної культури мистецтва, людина, яку сучасники мусять носити на руках — такі думки ми зібрали

19 Октябрь, 17:41
Прогноз погоди по місту і області на вихідні, 20 та 21 жовтня (ВІДЕО)

19 Октябрь, 16:15
У Кривому Розі намагалися живцем спалити жінку (ВІДЕО)

Жертва злочину отримала понад 60 відсотків опіків тіла й нині перебуває в реанімації. Чи є шанс на одужання та чому

19 Октябрь, 16:13
Найбільш довгограючу виставу за всю історію Бродвею поставили українською в Дніпрі (ВІДЕО)

Цю п’єсу ставили більш ніж у 45 країнах світу. Її переклали на 35 мов — а віднедавна й на українську.

18 Октябрь, 18:07
«Супер Пані — 2018» вибрали у Дніпрі (ВІДЕО)

Організатори — Університет третього віку. Мета і у навчального закладу, і у конкрусу  одна - довести, що після 60-ти років

18 Октябрь, 17:44
Прогноз погоди по місту і області на п’ятницю, 19 жовтня (ВІДЕО)

18 Октябрь, 17:37
Ціна на газ для населення і підприємств комунальної теплоенергетики не зміниться до 27 жовтня

Таке рішення, що продовжує попереднє, прийняв 17 жовтня на своєму засіданні Уряд України. Про це повідомив речник Прем’єр-міністра України. Нагадаємо, що

18 Октябрь, 15:35
На Дніпропетровщині облаштовуємо ще один ваговий майданчик для контролю вантажівок – Валентин Резніченко 

Будівництво габаритно-вагових комплексів – у співфінансуванні обласним і міським коштом. Тільки-но стартували роботи на трасі М-04 Знам’янка-Луганськ-Ізварино. Це магістраль національного

18 Октябрь, 14:45