09 Март, 14:13

9 березня в обіг вийшла нова купюра у 100 гривень

Заступник голови Національного банку України Яків Смолій зазначив, що з введенням в обіг 100-гривневої банкноти починається оновлення попереднього ряду банкнот, які були випущені в 2003-2007 роках. 100_1     фото ubr         Нова банкнота має переважаючий жовто-оливковий колір і тонований під цей колір банкнотний папір. При розробці оновленої банкноти були реалізовані найсучасніші світові технології, зокрема, з’явилися дві нові сучасні елементи захисту — «віконна» захисна стрічка і оптично-змінний елемент SPARK.На лицьовій стороні банкноти окремі зображення мають рельєф, що можна визначити на дотик. Для оновлення дизайну  Нацбанк вибрав банкноти номіналом 100 гривень, керуючись ступенем зносу таких банкнот, а не рівнем їх підробки. 100_2 «Рівень підробки знаходиться на рівні 2013 року. Тобто три і чотири десятих підроблених банкноти на один мільйон банкнот справжніх, які знаходяться в обігу », — сказав заступник директора департаменту грошового обігу Національного банку України Володимир Тищенко . За його словами, серед цих підроблених банкнот найчастіше зустрічаються банкноти номіналом 20, 50 і 100 гривень. Він також підкреслив, що випуск нових банкнот — в межах планового приросту готівки на цей рік, а 100-гривневі банкноти старого зразка будуть в обігу нарівні з новими.  
«Віконна» захисна стрічка — частково введена в товщу паперу полімерна стрічка коричневого кольору з яскраво вираженим кинематическим ефектом. Стрічка містить зображення числа «100» і графічного знака гривні. При зміні кута нахилу банкноти змінюється напрямок руху фонового зображення стрічки. оптично змінний елемент SPARK, що має кінематичний ефект. При зміні кута нахилу банкноти на ділянках зображення спостерігаються поступові переходи від золотистого кольору до зеленого.

Вибір редакції

На Дніпропетровщині затримали вбивцю 33-річної жінки (КОМЕНТАР)

На Дніпропетровщині упіймали вбивцю, який задушив і втопив у річці свою 33-річну співмешканку. Злочин скоів на початку червня в Новомосковську.

15 Июль, 23:21
Прогноз погоди на 16 липня, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

15 Июль, 20:53
Порушення виборчого процесу на Дніпропетровщині — громадянська мережа ОПОРА подала 79 звернень до правоохоронців (КОМЕНТАР)

79 фактів порушень виборчого процесу зафіксували представники громадянської мережі ОПОРА на Дніпропетровщині. Відповідні звернення подали до правоохоронних органів. Спостерігачі кажуть:

12 Июль, 21:57
6-річна дитина провалилася у люк. Хлопець майже не зазнав ушкоджень (КОМЕНТАР)

Шестирічний Михайлик, який ввечері напередодні упав у глибокий люк, майже не постраждав. Відбувся переляком і подряпинами, кажуть лікарі. Випадок трапився

12 Июль, 21:55
Пам’ятник Олександру Красносельському у Дніпрі: два роки тому пообіцяли — та досі не відновили (КОМЕНТАР)

До 140-річчя відомого архітектора Олександра Красносельського у Дніпрі активно збиралися відновити пам'ятник на могилі митця. Ювілей припадав на 2017 рік,

12 Июль, 21:53
Новини України та світу (ОГЛЯД)

Автомобіль місії Організації Об'єднаних Націй підірвався на міні в Малі. Внаслідок вибуху поранення отримали 10 миротворців. Про це заявив представник

12 Июль, 20:28
Прогноз погоди на 13 та 14 липня, вихідні. Дніпро і область (ВІДЕО)

12 Июль, 20:27
У ФІФА представлять новий Дисциплінарний кодекс, в якому суворо каратиметься прояв расизму

Про це заявив президент організації Джанні Інфантіно, пише 

12 Июль, 20:10