04 Июнь, 17:45

«Голокост проти гемофілії» — запобігти появі цього явища в Україні вийшли хворі з порушенням згортання крові (ВІДЕО)

Хворі на гемофілію, що її називають «царською хворобою», зібрались на пікет під стінами облдержадміністрації. Із плакатами «Захистіть дітей від Біоклоту» хворі з порушенням згортання крові висловили протест проти українських ліків, що беруть участь у  регіональному тендері. «Корупція на тендерах — це смерть», вважають вони, та пропонують зупинити тендер на придбання неперевіреного, за їх словами, препарату, що сприяє зараженню крові. Багато з хворих просто не змогли дістатись до місця події через тяжкий стан здоров`я, тож зібралось не більше 20 людей. 

Підвищення температури та навіть анафілактичний шок — таку реакцію на українські ліки для хворих на гемофілію, тобто порушення згортання крові, зафіксували у Києві. Окрім того, розповідають хворі, цей лікарський засіб погано розчиняється й активність проявляє через раз.

«Нам удалось только взять подписи с пациентов  и предупредить врачей. Остальные случаи не регистрируются», — каже Олександр Шміло, голова правління всеукраїнського товариства гемофілії.

Тепер препарат «Біоклот» бере участь у регіональному безальтернативному тендері, розповідають хворі. Закупили ці ліки ще минулого року, проте пацієнти масово відмовляються від їх використання.

«Родители уже отказываются. Других нормальных препаратов нет», — говорить Сергій, хворий на гемофілію.

Вирішення проблеми із тендером пропонує Дмитро Кізілов:

«Моё предложение — пусть себе вколят хоть кубик при нас, если они говорят, что препарат такой хороший, и мы разойдёмся».

Після зустрічі із активістами, адміністрація винесла рішення зупинити тендер та переписати умови його проведення. На цей час хворим обіцяють надати якісні імпортні ліки.

«Мы создали рабочую группу, которая будет всё контролировать и переписывать. На сегодняшний день мы обеспечены препаратом  на 2 месяца, за которые решим вопрос», — розповідає Олег Кужман, в.о. першого заступника голови Дніпропетровської ОДА.

Вибір редакції

Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59
Новини України і світу (ВІДЕО)

Збитий над Донбасом літак, 289 загиблих, які були на борті - 17 липня відзначають роковини трагедії. Нагадаємо, 17 липня 2014

17 Июль, 20:20
У Дніпрі розпочали реконструкцію парку Гагаріна

17 Июль, 20:07