01 Июль, 18:24

День донора у Дніпропетровській обласній лікарні імені Мечникова — здати кров для поранених бійців прийшли сотні городян (ВІДЕО)

Данилу 19. Уперше в житті хлопець став донором трохи більше року тому, відколи почалася так звана антитерористична операція і кров знадобилася першим пораненим.

«Сдаю кровь, потому что редкая группа», — каже Данило.

Бійцю правого сектора на позивний «Шуруп» – двадцять. Він той, кому знадобилася допомога донорів. Непритомного хлопця в дніпропетровську лікарню доставили з травматичною ампутацією ноги з-під Донецька. Підірвався на розтяжці.

«В мені 50% чиєїсь крові , хтось добровільно здав для мене так само. Вчасно спасли життя . Саме мінімальне, що можу зробити — це просто сказати «дякую», — каже боєць ДУК «Правий сектор», позивний «Шуруп».

У дніпропетровській лікарні імені Мечникова з самого ранку зареєструвалися сотні, а прийшли тисячі донорів – добровольців. Здають кров для порятунку бійців.

«Я сама хотела бы помочь нашим бойцам в такое нелегкое время в нашей стране. Буду рада помочь, несмотря на то, что очереди и время придётся потратить», — каже Юлія, донор – доброволець.

«Свой долг надо исполнить перед страной, перед родиной. Помогаем, чем можем», — каж еОлексій, донор- доброволець.

Потреба в препаратах донорської крові у Дніпропетровську з початку АТО збільшилася в два з половиною рази. Майже кожний тяжкопоранений на сході, доставлений у дніпропетровську лікарню, потребує переливання. Один із них Олександр з дев‘яносто третьої бригади:

«Без їхньої крові дуже багато хлопців просто б не вижили».

«Мы каждый день переливаем десятки литров крови. На время, когда идет АТО, перелито больше тонны крови, точнее —  1120 литров, именно в больнице Мечникова .  Мы все делаем, чтобы спасать ребят, не теряя ни одной минуты», — розповідає  Сергій Риженко, головний лікар Дніпропетровської обласної лікарні ім.. Мечникова.

Тільки за останній місяць на Дніпропетровщині до пунктів забору крові прийшли тисячі громадян. Це майже півтисячі літрів задля порятунку поранених. Потреба у відновлюванні запасів існує постійно, особливо під час загострення ситуації на сході.

Вибір редакції

Прогноз погоди на 2 та 3 лютого. Дніпро і область (ВІДЕО)

01 Февраль, 19:05
На Дніпропетровщині в моторошній аварії згорів живцем водій іномарки

Згорів живцем під час ДТП. На Дніпропетровщині в моторошній аварії загинув водій автомобіля «Рено». Іншого учасника лобового зіткнення - кермувальника

01 Февраль, 16:56
Прогноз погоди на 1 лютого, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

31 Январь, 18:55
У провадженні щодо генерала Назарова оголошена перерва до 21 лютого 2019 року

Сьогодні у Дніпровському апеляційному суді продовжили розгляд кримінального провадження за апеляційними скаргами захисника Турик М.П. в інтересах обвинуваченого Назарова В.М., обвинуваченого Назарова

31 Январь, 17:39
Прогноз погоди на 31 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

30 Январь, 18:57
Українська «Вікіпедія» відзначає 15-тиріччя (ВІДЕО)

На честь цієї дати по всій Україні проходить низка тематичних заходів.  Як це було у Дніпрі — дивіться у сюжеті.

30 Январь, 18:55
Музей імені Скуратовського відзначив свою першу річницю (ВІДЕО)

Маленький, але ювілей — музей пам’яті композитора і поета Володимира Скуратовського відзначив свою першу річницю. 29-го січня в музичній школі

30 Январь, 18:53
Пожежа у занедбаній будівлі Дніпра — рятувальники зупинили вогонь, постраждалих не виявили

Пожежа на бульварі Кучеревського у Дніпрі зайнялася на першому поверсі занедбаної будівлі. Вогонь пошкодив теплоізоляцію та пластикові труби на площі

29 Январь, 18:53