01 Июль, 18:24

День донора у Дніпропетровській обласній лікарні імені Мечникова — здати кров для поранених бійців прийшли сотні городян (ВІДЕО)

Данилу 19. Уперше в житті хлопець став донором трохи більше року тому, відколи почалася так звана антитерористична операція і кров знадобилася першим пораненим.

«Сдаю кровь, потому что редкая группа», — каже Данило.

Бійцю правого сектора на позивний «Шуруп» – двадцять. Він той, кому знадобилася допомога донорів. Непритомного хлопця в дніпропетровську лікарню доставили з травматичною ампутацією ноги з-під Донецька. Підірвався на розтяжці.

«В мені 50% чиєїсь крові , хтось добровільно здав для мене так само. Вчасно спасли життя . Саме мінімальне, що можу зробити — це просто сказати «дякую», — каже боєць ДУК «Правий сектор», позивний «Шуруп».

У дніпропетровській лікарні імені Мечникова з самого ранку зареєструвалися сотні, а прийшли тисячі донорів – добровольців. Здають кров для порятунку бійців.

«Я сама хотела бы помочь нашим бойцам в такое нелегкое время в нашей стране. Буду рада помочь, несмотря на то, что очереди и время придётся потратить», — каже Юлія, донор – доброволець.

«Свой долг надо исполнить перед страной, перед родиной. Помогаем, чем можем», — каж еОлексій, донор- доброволець.

Потреба в препаратах донорської крові у Дніпропетровську з початку АТО збільшилася в два з половиною рази. Майже кожний тяжкопоранений на сході, доставлений у дніпропетровську лікарню, потребує переливання. Один із них Олександр з дев‘яносто третьої бригади:

«Без їхньої крові дуже багато хлопців просто б не вижили».

«Мы каждый день переливаем десятки литров крови. На время, когда идет АТО, перелито больше тонны крови, точнее —  1120 литров, именно в больнице Мечникова .  Мы все делаем, чтобы спасать ребят, не теряя ни одной минуты», — розповідає  Сергій Риженко, головний лікар Дніпропетровської обласної лікарні ім.. Мечникова.

Тільки за останній місяць на Дніпропетровщині до пунктів забору крові прийшли тисячі громадян. Це майже півтисячі літрів задля порятунку поранених. Потреба у відновлюванні запасів існує постійно, особливо під час загострення ситуації на сході.

Вибір редакції

У 2018-му розчистили майже 3 км річки Чаплинка в Петриківському районі

Розчистка русла та відновлення течії. Дніпропетровська облдержадміністрація оновлює річку Чаплинка в Петриківському районі. Водойма була замуленою десятки років і вже

11 Декабрь, 15:32
Картина ван Гога за 2 години: секрети швидкої вишивки розкрили у Дніпрі (ВІДЕО)

Картина ван Гога за 2 години: секрети швидкої вишивки розкрили у Дніпрі   Як вишити картину за 2 години? Секрети

11 Декабрь, 08:19
Більше 1 500 повідомлень про безвісти зниклих дітей отримала обласна поліція за рік (КОМЕНТАР)

Більше півтори тисячі заяв і повідомлень про безвісти зниклих дітей отримала поліція Дніпропетровської області за цей рік. Усіх знайшли, лише

10 Декабрь, 21:28
Чималий арсенал вогнепальної зброї та вибухівки вилучили в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Чималий арсенал вогнепальної зброї та вибухівки вилучили в Дніпрі   За однією з версій, пістолети, гранати і тротилові шашки могли

10 Декабрь, 21:23
Синельниківська виправна колонія заробила собі на капітальний ремонт (ВІДЕО)

Начальники установ Південно-Східного Міжрегіонального управління проінспектували відремонтовані об'єкти та оцінили роботу керівництва колонії за 2018 рік. Результатами задоволені. Кажуть: установа

10 Декабрь, 18:56
Практика Gap year — вільного року перед вступом у виш — уже в Україні (ВІДЕО)

Gap year — нормальна практика у багатьох розвинених країнах світу. Просто кажучи, - це вільний рік між high school та

10 Декабрь, 18:21
Жінка з інвалідністю стала кращим водієм України

За 36 років водійського стажу мешканка Житомира Надія Шеремет не отримала жодного штрафу. За ці роки жінка-водій змінила п'ять автомобілів,

10 Декабрь, 15:13
На Дніпропетровщині працюють 20 мобільних ЦНАПів

На Дніпропетровщині працюють 20 мобільних ЦНАПів За підтримки німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ ще три ЦНАПи Дніпропетровщини отримали мобільні кейси. «Офіси

10 Декабрь, 14:40