10 Сентябрь, 17:49

Скасування податкових пільг вбиває промисловість, – нардеп

Сліпе копіювання європейського досвіду в податковій сфері може призвести до стрімкої архаїзації української економіки й суспільства в цілому. Таку думку висловив народний депутат, голова підкомітету з питань промислової та інвестиційної політики Комітету промполітики і підприємництва, член міжфракційного об’єднання «Укроп» Олександр Дубінін у колонці для сайту агентства УНІАН, присвяченій податковим ініціативам міністра фінансів Наталії Яресько.

Він нагадав, що йдеться про впровадження єдиної ставки у 20 % для всіх ключових податків, скасування пільг і різке зростання податків на майно (машини, квартири, землю) і пасивні доходи, а також підвищення податку на комерційну нерухомість та оподаткування виробничих площ, навіть тих, що простоюють.

Остання норма боляче вдарить по промислових підприємствах, які зараз перебувають на консервації чи працюють на упівсили, зазначив нардеп. Із її впровадженням, вважає він, власникові буде вигідніше знести цех чи завод, що не працюють, ніж платити податок в очікуванні, поки прийде інвестор чи кон’юнктура ринку стане сприятливою.

Розкритикував Дубінін і скасування пільг для промисловості: «Відсутність податкових пільг в країні, яка розвивається, призводить до того, що виживуть тільки ті галузі, що мають природні конкурентні переваги. В Україні це видобуток корисних копалин і вирощування зернових. Авіа- й суднобудування, машинобудування й металообробка дуже швидко відімруть – вони просто програють конкуренцію європейським виробникам через різницю у вартості кредитних ресурсів: у Європі це 2-5 % річних, у нас – більше 30 %».

На думку народного депутата, громадяни постраждають не менше – бідні люди просто не зможуть собі дозволити бути власниками квартир, машин чи дачних ділянок, адже у них не буде можливості оплатити податок на майно.

«А це означає, що на скромних, у фінансовому плані, власників квартир в престижних районах чекає суд і примусове виселення», – зазначив Дубінін.

Він додав, що, приміром, пенсіонери, які проживають зараз в історичних центрах міст, через податкові нововведення будуть змушені переселятися в передмістя чи райцентри, де податковий тягар для них буде не таким важким.

Таким чином, на думку Олександра Дубініна, в країні буде запущений процес створення «соціальних гетто» для бідних.

Вибір редакції

Реєстрація на літній Кубок гумористичного шоу «КаВуН-2019» триває до 1 серпня

У Дніпрі оголошено реєстрацію на літній Кубок гумористичного шоу «КаВуН-2019» ScfMA4PTGrwoRu1cA Увага, реєстрація триває до 1 серпня!

22 Июль, 15:13
Міський голова Дніпра ні за кого не агітував, але підлеглим цього не забороняв (відео)

Дільниця 121-163 на окрузі номер 27 у Дніпрі визначна не лише тим, що тут голосує міський голова. Центральний район Дніпра,

21 Июль, 23:51
Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59