23 Октябрь, 18:58

Як не розгубитися в лабіринтах нового «Закону про вибори» і віддати свій голос свідомо (ВІДЕО)

  Новий закон — нові нюанси виборчого процесу. Щоб ваш голос спрацював — потрібно не лише прийти та поставити галочку, а підготуватись — як до екзамену. За новими правилами, на дільницях містяни отримають 4-ри бюлетені: обиратимуть міського голову, депутатів в обласну, міську та районну  ради міста. Папірець матиме такий вигляд: спершу жирним шрифтом виділена назва політичної партії, потім — у дужках, перший номер кандидата, який проходить, за умови, якщо партія долає 5% бар’єр. А далі, може бути, а може й ні — прізвище кандидата.
Станіслав Жолудєв — голова Дніпропетровської обласної організації виборців України:»Це буде 65 представників до Дніпропетровської міської ради, 121 до Дніпропетровської обласної ради. І, в залежності від кількості мандатів у районні ради, людина навіть може виграти на відповідному виборчому окрузі. Але, якщо його політична сила та партії не подолають 5% бар’єр, то то цей кандидат не стане депутатом. І цього ніхто людям не пояснює. Це особливість виборчого законодавства, яке ми маємо на сьогодні».
Цього разу на дільницях виборці не побачать інформаційних плакатів із партіями та кандидатами. Лише загальна інформація про хід виборчого процесу та відповідальність за порушення законодавства.
Станіслав Жолудєв — голова Дніпропетровської обласної організації виборців України:»Проблема людей або заздалегідь визначитись за політичну партію, за яку голосуватимуть, а потім знайти її та представника партії, зробити за нього вибір. Поставити позначку. Або саме під час самих виборів роздивлятись яка політична партія і яка людина її представляє». «Щоб не обирати депутатів навмання, бажано заздалегідь познайомитись. На досить мудрованому сайті ЦВК є інформація про номери округів та перелік кандидатів. Але знайти все не так просто. Виборцям пошук, «кількох речень про обранця», цивілізовано не показали. Тому я вибудувала такий шлях :заходимо на сайт центрвиборчкому. Натискаємо «місцеві вибори 2015» — далі на виборчі округи. Тут шукаємо потрібну область. Клікаємо на кількість депутатів до певної ради. Натискаємо «ctrl F», вводимо свою адресу і – вуаля».
Тож тільки розуміння важливості голосування може стати рушійною силою до подолання складнощів пошуку, свідомого вибору і, відповідно, до змін у країні.  

Вибір редакції

Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59
Новини України і світу (ВІДЕО)

Збитий над Донбасом літак, 289 загиблих, які були на борті - 17 липня відзначають роковини трагедії. Нагадаємо, 17 липня 2014

17 Июль, 20:20
У Дніпрі розпочали реконструкцію парку Гагаріна

17 Июль, 20:07