27 Октябрь, 14:21

Зателефонувати «101» та не панікувати: рятувальники нагадали як діяти при пожежі

Несправний електрообігрівач, проводка або просто людська недбалість можуть стати причиною пожежі. Головне в такому випадку – не панікувати, наголосили в управлінні цивільного захисту Дніпропетровської ОДА.

Якщо у вас або у ваших сусідів трапилася пожежа, мерщій викликайте рятувальників за номером «101». Горять електричні прилади або проводка – вимкніть рубильник, вимикач або електричні пробки.

Щільно закрийте двері кімнати, по якій розповсюджується вогонь. Це завадить йому поширитися по всій квартирі і сходовому майданчику. Ущільніть двері мокрими ганчірками, щоб дим не проникав в решту приміщень. В сильно задимленому просторі потрібно рухатися повзком або пригнувшись.

Гасити пожежу простою водою неефективно. Краще за все користуватися вогнегасником. Якщо його немає – мокрою тканиною, піском або навіть землею з квіткового горщика.

Ліквідовувати спалах своїми силами не вдається? Негайно тікайте через вхідні двері. Якщо шлях до них відрізаний вогнем і димом — рятуйтеся через балкон. Відкривайте двері обережно, бо полум’я від протягу може посилитися. Не забудьте щільно закрити їх за собою. Постарайтеся перейти на нижній поверх за допомогою балконного люка або по суміжному балкону до сусідів.

Ще один шлях порятунку — через вікно. Ущільніть двері в кімнату ганчірками. Як тільки переконаєтеся, що ваш заклик про допомогу почули, лягайте на підлогу, де менше диму.

Якщо ви опинилися в задимленому під’їзді, рухайтеся до виходу, тримаючись за стіни. Не біжіть вниз крізь полум’я, а використовуйте можливість врятуватися на даху будівлі. Не користуйтеся ліфтом. Вибираючись з під’їзду на вулицю, якомога довше затримуйте дихання, а ще краще — захистіть ніс і рот мокрим шарфом або хусткою.

Вибір редакції

Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59
Новини України і світу (ВІДЕО)

Збитий над Донбасом літак, 289 загиблих, які були на борті - 17 липня відзначають роковини трагедії. Нагадаємо, 17 липня 2014

17 Июль, 20:20
У Дніпрі розпочали реконструкцію парку Гагаріна

17 Июль, 20:07