28 Октябрь, 19:17

Другому туру виборів міського голови Павлограда бути! (ВІДЕО)

У Павлограді розгорнулася боротьба — чи бути другому туру виборів міського голови? За новим законодавством, у населених пунктах, де більше 90 000 виборців, переможець має набрати більше 50% голосів. У місті виборців було трохи більше, лідер перегонів цю планку не здолав. Але на другий день після голосування виборців стало трохи менше 90 000. ЦВК приймає рішення: другому туру — не бути, переміг Анатолій Вершина. Однак його конкуренти не згодилися з таким станом речей.

Під стінами Новомосковського тервиборчкому зібралося близько сотні людей. Вони вимагають проведення другого туру виборів. Адже лідер перегонів, кандидат від “Опозиційного блоку” Анатолій Вершина — не отримав більше половини голосів, як того вимагає закон. До того ж, у багатьох виникає питання — куди поділися виборці? Впевнені: їхню кількість зменшили навмисно, аби скасувати другий тур. Однак у Павлоградському держреєстрі це пояснили інакше.

— Прописалось — 804 человека, выписались — 904 человека. Умерли — 256 человек. Это 1160, — пояснює Вікторія Гордєєва, начальник відділу ведення державного реєстру виборців Павлограду.

— В связи с этим так получилось?

— Так и получилось.

Прихильники другого туру виборів упевнені: кількість виборців безпосередньо перед виборами вже значення не має. Адже їх спочатку було більше 90 000 і ЦВК із самого початку постановила: має бути два тури.

Олексій Корнілов, уповноважена особа Дніпропетровської обласної територіальної комісії:»Їх кількість, наскільки мені відомо, на декілька десятків осіб менше, ніж 90 000, але це жодним чином не стосується того, чи повинен бути, чи не повинен бути призначений другий тур. Це визначено законом».

У тервиборчкомі не впевнені: другий тур треба проводити чи скасовувати? Голова Павлоградської ТВК ввжає, що такий випадок законом взагалі не передбачений. Адже спочатку місто підпадало під одну норму закону, а потім — вже під іншу.

Любов Комендант, голова Павлоградської міської виборчої комісії:»Це було на день, коли були надані попередні списки, по яким ми замовляли виборчі бюлетені. На сьогоднішній день, по протоколам виборчих дільниць — 89 890″.

Комісія посперечалася і все ж прийняла рішення:

«Хто за даний проет постанови — прошу голосувати. Більшістю членів виборчої комісії прийнято рішення про проведення повторного голосування виборів павлоградського міського голови».

Таким чином, другий тур має відбутися. І за крісло мера Павлограду змагатимуться представник «Опозиціного блоку » Анатолій Вершина та кандидат від “УКРОПу” Євген Тєрєхов. За попередніми результатами, Вершина обійшов Тєрєхова менше ніж на 10 відсотків голосів.

[uppod video=http://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2015/10/28__01_Filippov_Pavlograd.mp4 poster=http://9-channel.com/wp-content/uploads/2015/10/28__01_Filippov_Pavlograd.jpg type=site]

Автор — Сергій Філіпов

Камера — Тарас Іванов

Вибір редакції

На Дніпропетровщині затримали вбивцю 33-річної жінки (КОМЕНТАР)

На Дніпропетровщині упіймали вбивцю, який задушив і втопив у річці свою 33-річну співмешканку. Злочин скоів на початку червня в Новомосковську.

15 Июль, 23:21
Прогноз погоди на 16 липня, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

15 Июль, 20:53
Порушення виборчого процесу на Дніпропетровщині — громадянська мережа ОПОРА подала 79 звернень до правоохоронців (КОМЕНТАР)

79 фактів порушень виборчого процесу зафіксували представники громадянської мережі ОПОРА на Дніпропетровщині. Відповідні звернення подали до правоохоронних органів. Спостерігачі кажуть:

12 Июль, 21:57
6-річна дитина провалилася у люк. Хлопець майже не зазнав ушкоджень (КОМЕНТАР)

Шестирічний Михайлик, який ввечері напередодні упав у глибокий люк, майже не постраждав. Відбувся переляком і подряпинами, кажуть лікарі. Випадок трапився

12 Июль, 21:55
Пам’ятник Олександру Красносельському у Дніпрі: два роки тому пообіцяли — та досі не відновили (КОМЕНТАР)

До 140-річчя відомого архітектора Олександра Красносельського у Дніпрі активно збиралися відновити пам'ятник на могилі митця. Ювілей припадав на 2017 рік,

12 Июль, 21:53
Новини України та світу (ОГЛЯД)

Автомобіль місії Організації Об'єднаних Націй підірвався на міні в Малі. Внаслідок вибуху поранення отримали 10 миротворців. Про це заявив представник

12 Июль, 20:28
Прогноз погоди на 13 та 14 липня, вихідні. Дніпро і область (ВІДЕО)

12 Июль, 20:27
У ФІФА представлять новий Дисциплінарний кодекс, в якому суворо каратиметься прояв расизму

Про це заявив президент організації Джанні Інфантіно, пише 

12 Июль, 20:10