12 Ноябрь, 18:38

Експерти розповіли про те, яким буде Дніпропетровськ за Філатова

Мова йде як про боротьбу з підтопленнями територій, закупівлю нових трамваїв та автобусів, будівництві шкіл і дитячих садків, створенні нових будинків культури і безкоштовних секцій для маленьких дніпропетровців, так і про вирішення глобальних і багаторічних проблем міста. Про це заявляють не тільки і не стільки безпосередньо в штабі Бориса Філатова, скільки численні експерти, уважно проаналізували передвиборчу програму політика — «Стратегію розвитку Дніпропетровська».

«Унікальність запропонованої Філатовим стратегії полягає в тому, що він не намагається просувати популістські гасла. Його програма дуже конкретна. Для кожного завдання визначено термін виконання, необхідні ресурси і навіть відповідальні за реалізацію структури», — зазначає Сергій Кузьменко, директор Центру «Всеукраїнський соціологічний союз».

За його словами, такий документ більше схожий на бізнес-план конкретного підприємства, тобто він має на увазі обов’язкове виконання.

«Сам підхід в назві — «Стратегія розвитку Дніпропетровська: 730 днів на шляху до сталого розвитку» — досить показовий: можна визначити, що положення стратегії здійснимі і є конкретні терміни виконання, які будь-який виборець, житель міста може перевірити», — вважає політолог Андрій Шуліка.

Експерти вважають, що особливо важливими в нинішніх умовах для городян стануть ті проекти, які спрямовані на соціальний захист городян. Це не тільки муніципальні надбавки до пенсій і зарплат бюджетників, а й соціальне житло для молоді, пільгове оздоровлення для дітей і людей старшого покоління, додаткові кошти для територіальних центрів обслуговування пенсіонерів, контроль за формуванням безбар’єрного середовища, освітні програми і безкоштовні юридичні консультації для дніпропетровських пенсіонерів .

«Мені в цій програмі дуже подобається, що особливу увагу приділено позитивним змінам у сфері ЖКГ, міської інфраструктури і транспорту. Коли наші будинки будуть відремонтованими, ліфти — працюючими, тарифи — об’єктивними, то дніпропетровці дійсно зможуть відчути, що живуть в європейському місті», — коментує програму Філатова політолог Віктор Фєсєв.

За його словами, досить позитивним фактом для жителів мегаполісу стане й те, що такий мер зможе побороти «маршруточну мафію» і повернути на вулиці Дніпропетровська сучасний комунальний транспорт.

«Крім того, ті пропозиції, які стосуються парковок виявляють нам дійсно цивілізований підхід до вирішення проблеми: буде зручно і пішоходам, і автомобілістам. А головне — буде наповнюватися міський бюджет», — підкреслює пан Фєсєв.

Окремим блоком команда Філатова розглядає реформування взаємовідносин влади з галуззю охорони здоров’я, що включає в себе більшу фінансову незалежність лікарень, безкоштовне лікування за рахунок міста для малозабезпечених верств населення, а також нарощування зарплатного фонду медичних установ.

Вибір редакції

Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59
Новини України і світу (ВІДЕО)

Збитий над Донбасом літак, 289 загиблих, які були на борті - 17 липня відзначають роковини трагедії. Нагадаємо, 17 липня 2014

17 Июль, 20:20
У Дніпрі розпочали реконструкцію парку Гагаріна

17 Июль, 20:07