24 Ноябрь, 18:54

За свої 28 років інвалід Олександр Карасьов встиг пройти справжню школу виживання: міська влада оселила молодика у «новій квартирі» (ВІДЕО)

Олександр Карасьов — герой бюрократичних кіл:»Для того, щоб сюди зайти, мені потрібно було платити до 1000 грн, щоб люди відтворили ці двері. Тобто мені дали не ключі від квартири, мені двартиру, яка була заварина».

Це не жахливий сон, а сучасний Дніпропетровськ. В ньому ледь не щодня чиновники принижують гідність інвалідів. Серед них і 28-річний Олександр Карасьов. Трохи заспокоївшись хлопець згадує перше знайомство зі своєю квартирою, що отримав від держави. Попри вроджену ваду зору, нерозвинену кінцівку руки, слабкі ноги — хлопець 10 років боровся із бюрократичною машиною. Домогтися гарантованого законом власного помешкання вдалося лише через суд.

Олександр Карасьов — герой бюрократичних кіл:»Суд мені дався дуже важко. Із цих двох засідань не явились представники міської ради. Суд признав неправомірною бездіяльність нашої міської ради міста Дніпропетровська на що було запропоновано, щоб мені виділили благоустроєне житлове приміщення».

За цей час юнак встиг пройти справжню школу виживання: мешкав у гуртожитках, коли звідти виганяли — ночував просто неба, або на вокзалах. Усупереч поневірянням багатьох людей, незламний хлопчина закінчив училище, технікум, здобув ступінь магістра в одному з вишів міста, влаштувався на роботу, де і понині власним розумом заробляє на життя.

Олександр Карасьов:»Меня зимой даже на улицу выкинули. Закрыли двери и сказали: не впускать. Приехала милиция, меня хотели в милицию забрать, на меня хотели повесить какие-то … ну, вы же понимаете…»

Але тоді сирота, інвалід дитинства, і не підозрював із яким чиновницьким свавіллям, байдужістю та брехнею йому доведетьсяс зіткунитися ще. На хлопця чекала серія масштабних грошових витрат.

Олександр Карасьов:»Тут гидко було. Тут взагалі знаходитися неможливол було і морально, і духовно, і як людині».

Інакше описати ситуацію — бракне слів. Не допомога, а справжнє знущання. Квартира із 50-ти тисячним боргом, без комунікацій та світла. Жодного натяку на присутність газу та гарячої води.

Олександр Карасьов:»Я сплатив, реально сплатив, 450 гривень зі своєї пенсії, щоб у мене було світло. У моїй квартирі». Це ж не при мені відключили, а відключили до того, як мені дати. Мені квартиру дали не нову. Вторичну».

Дніпропетровські керманичі не спромоглись прокоментувати ситуацію на камеру, лише запевнили — у квартирі Олександра Карасьова жити можна. Навіть без світла та води. Юристи переконані: капітальний ремонт повинна відшкодувати держава.

Євген Грушовець — юрист:»Пробувати, щоб місцевий орган влади, які виділив це житло, щоб вони провели ремонт за рахунок власних коштів місцевого бюджету. Ну, і через суд пробувати зобов’язати чинити певні дії. Шанси виграти суд все-таки є. Тому що якщо будуть проведені відповідні дослідження чи експертизи і буде встановлено, що це житло дійсно не відповідає, то із державного бюджету чи із місцевого бюджету повинні бути передбачені кошти на ремонт такого житла».

Терпінню Олександра варто позаздрити. Але чекати доки хтось із чиновників ворухне пальцем, немає часу. Осінь добігає кінця. Тож інвалід вимушений обживатися власним коштом, занурюючись у багатотисячні борги, з яких не відомо коли вилізе.

Олександр Карасьов — герой бюрократичних кіл:»Це в мене трішечки  почали щось робити, тому що тут був такий стан, що…  Вот это балкон, конечно, я не курю и не пью, оно мне может и нормально. Видите, это уже заштукатурено. Тут была сквозная дыра. Окна поменяли почему, потому что холодно».

Олександр обіцяє: боротьбу із байдужістю та чиновницьким свавіллям не припинятиме.

«Люди думають: та і хай з ним. Якось буде. Я таким же самим братам, як я, інвалідам, кажу: чого ви зі мною не ходили, не ходите?» — «Та нам колись дадуть…» — Я кажу: «Ніколи ніхто нічого не дасть, поки ти сам про себе не скажеш».

[uppod video=http://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2015/11/24__04_khlopchik.mp4 poster=http://9-channel.com/wp-content/uploads/2015/11/24__04_khlopchik.jpg type=site]

Автор — Евеліна Михайленко, Артур Терещенко

Камера —  Олександр Самсонов

Вибір редакції

Прогноз погоди на 18 вересня, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

В області знову дощитиме. Крім цього, будьте готові до перепадів атмосферного тиску. Тож дізнаємося детальний прогноз для Дніпра та міст

17 Сентябрь, 18:00
“Чханівські читання”: у Дніпрі пройшов поетичний вечір до річниці поета-шістдесятника (ВІДЕО)

"Бо скільки не скаче у сказі горила, того що заховано в книгах боїться”: 14 вересня свій день народження святкував не

17 Сентябрь, 17:50
Іменні стипендії міського голови Дніпра можуть отримати люди від 14 до 35 років

У мерії Дніпра триває прийом документів на отримання іменних стипендій міського голови. Заявниками можуть бути особи віком від 14 до

17 Сентябрь, 17:27
Вареники від надзвичайників: рятувальники Дніпра частували гостей у власне свято (ВІДЕО)

17 вересня в Україні рятівники відзначають своє професійне свято. Надзвичайники у Дніпрі до святкування цього дня підготували низку урочистих заходів:

17 Сентябрь, 17:03
На Дніпропетровщині є школа-казка (ВІДЕО)

На Дніпропетровщині є школа-казка. Принаймні так учбовий заклад називають самі діти, що в ній навчаються. Унікальність будинку знань - в

17 Сентябрь, 16:57
Підприємців та юристів Дніпра запрошують на безкоштовний семінар «Інтелектуальна власність як важливий актив сучасного бізнесу. Шляхи набуття прав та їх захисту»

24 вересня у Центральній міській бібліотеці (вул. Воскресенська, 23) на 3-му поверсі, у лекційній залі, відбудеться семінар «Інтелектуальна власність як

17 Сентябрь, 14:50
Народжені в День міста діти отримали грошові сертифікати від керівників Дніпра (фото)

Цьогоріч у День міста в акушерських відділеннях Дніпра народилися 22 дитини: 12 хлопчиків і 10 дівчаток. За традицією, що існує

17 Сентябрь, 14:45
У Дніпрі зухвало побили психічно хвору дівчину (КОМЕНТАР)

У Дніпрі зухвало побили психічно хвору дівчину. Злочин, як двоє охоронців на будмайданчику палкою та гумовим шлангом гамселять напівроздягнену жертву,

16 Сентябрь, 19:55