24 Ноябрь, 18:54

За свої 28 років інвалід Олександр Карасьов встиг пройти справжню школу виживання: міська влада оселила молодика у «новій квартирі» (ВІДЕО)

Олександр Карасьов — герой бюрократичних кіл:»Для того, щоб сюди зайти, мені потрібно було платити до 1000 грн, щоб люди відтворили ці двері. Тобто мені дали не ключі від квартири, мені двартиру, яка була заварина».

Це не жахливий сон, а сучасний Дніпропетровськ. В ньому ледь не щодня чиновники принижують гідність інвалідів. Серед них і 28-річний Олександр Карасьов. Трохи заспокоївшись хлопець згадує перше знайомство зі своєю квартирою, що отримав від держави. Попри вроджену ваду зору, нерозвинену кінцівку руки, слабкі ноги — хлопець 10 років боровся із бюрократичною машиною. Домогтися гарантованого законом власного помешкання вдалося лише через суд.

Олександр Карасьов — герой бюрократичних кіл:»Суд мені дався дуже важко. Із цих двох засідань не явились представники міської ради. Суд признав неправомірною бездіяльність нашої міської ради міста Дніпропетровська на що було запропоновано, щоб мені виділили благоустроєне житлове приміщення».

За цей час юнак встиг пройти справжню школу виживання: мешкав у гуртожитках, коли звідти виганяли — ночував просто неба, або на вокзалах. Усупереч поневірянням багатьох людей, незламний хлопчина закінчив училище, технікум, здобув ступінь магістра в одному з вишів міста, влаштувався на роботу, де і понині власним розумом заробляє на життя.

Олександр Карасьов:»Меня зимой даже на улицу выкинули. Закрыли двери и сказали: не впускать. Приехала милиция, меня хотели в милицию забрать, на меня хотели повесить какие-то … ну, вы же понимаете…»

Але тоді сирота, інвалід дитинства, і не підозрював із яким чиновницьким свавіллям, байдужістю та брехнею йому доведетьсяс зіткунитися ще. На хлопця чекала серія масштабних грошових витрат.

Олександр Карасьов:»Тут гидко було. Тут взагалі знаходитися неможливол було і морально, і духовно, і як людині».

Інакше описати ситуацію — бракне слів. Не допомога, а справжнє знущання. Квартира із 50-ти тисячним боргом, без комунікацій та світла. Жодного натяку на присутність газу та гарячої води.

Олександр Карасьов:»Я сплатив, реально сплатив, 450 гривень зі своєї пенсії, щоб у мене було світло. У моїй квартирі». Це ж не при мені відключили, а відключили до того, як мені дати. Мені квартиру дали не нову. Вторичну».

Дніпропетровські керманичі не спромоглись прокоментувати ситуацію на камеру, лише запевнили — у квартирі Олександра Карасьова жити можна. Навіть без світла та води. Юристи переконані: капітальний ремонт повинна відшкодувати держава.

Євген Грушовець — юрист:»Пробувати, щоб місцевий орган влади, які виділив це житло, щоб вони провели ремонт за рахунок власних коштів місцевого бюджету. Ну, і через суд пробувати зобов’язати чинити певні дії. Шанси виграти суд все-таки є. Тому що якщо будуть проведені відповідні дослідження чи експертизи і буде встановлено, що це житло дійсно не відповідає, то із державного бюджету чи із місцевого бюджету повинні бути передбачені кошти на ремонт такого житла».

Терпінню Олександра варто позаздрити. Але чекати доки хтось із чиновників ворухне пальцем, немає часу. Осінь добігає кінця. Тож інвалід вимушений обживатися власним коштом, занурюючись у багатотисячні борги, з яких не відомо коли вилізе.

Олександр Карасьов — герой бюрократичних кіл:»Це в мене трішечки  почали щось робити, тому що тут був такий стан, що…  Вот это балкон, конечно, я не курю и не пью, оно мне может и нормально. Видите, это уже заштукатурено. Тут была сквозная дыра. Окна поменяли почему, потому что холодно».

Олександр обіцяє: боротьбу із байдужістю та чиновницьким свавіллям не припинятиме.

«Люди думають: та і хай з ним. Якось буде. Я таким же самим братам, як я, інвалідам, кажу: чого ви зі мною не ходили, не ходите?» — «Та нам колись дадуть…» — Я кажу: «Ніколи ніхто нічого не дасть, поки ти сам про себе не скажеш».

[uppod video=http://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2015/11/24__04_khlopchik.mp4 poster=http://9-channel.com/wp-content/uploads/2015/11/24__04_khlopchik.jpg type=site]

Автор — Евеліна Михайленко, Артур Терещенко

Камера —  Олександр Самсонов

Вибір редакції

Тиждень у лісі: двадцять п’ята скаутська школа “Джерело” відкрилась під Новомосковськом (ВІДЕО)

Тиждень у лісі: двадцять п'ята скаутська школа “Джерело” почалась на Дніпропетровщині. Діти і підлітки разом із дорослими-лідерами спробують пожити самостійним

25 Июнь, 17:59
Повернення через 47 років. Важкоатлетичну вправу ZhimLift відродили в Україні (ВІДЕО)

“Жим штанги стоячи”. Ця важкоатлетична вправа пішла у забуття 47 років тому. Світові турніри виключили її із правил через підвищений

24 Июнь, 18:15
Другий книжковий форум Book Space відбувся у Дніпрі (ВІДЕО)

Книжкові вихідні добігли кінця. Усі, хто встиг прийти на книжковий Міжнародний фестиваль Book Space, тепер хизуються стосами книжок у соцмережах

24 Июнь, 18:07
Прогноз погоди на 25 червня, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

24 Июнь, 17:40
У США представники мерії Дніпра отримали книжкове поповнення для бібліотеки ім. Джона Маккейна та запрошення виступити в Гарвардському університеті 

Делегація мерії Дніпра перебуває у відрядженні в Сполучених Штатах Америки. Представники команди мера Бориса Філатова побували, зокрема у Портленді, де

24 Июнь, 16:34
Держстат оприлюднив структуру населення України

 

24 Июнь, 15:37
Одне з найбільших теплопостачальних підприємств Дніпра «Теплоенерго» підготувалося до опалювального сезону на понад 40%

Дніпро готується до опалювального сезону. Так, на найбільшому теплопостачальному комунальному підприємстві «Теплоенерго», яке опалює понад 80% міста, складено відповідні графіки

24 Июнь, 13:47
Капітально відремонтували 15 км автошляху Вільне-Гвардійське – Валентин Резніченко 

Два шари асфальту, яскрава розмітка, сучасні світловідбивачі. 15 км дороги Вільне-Гвардійське вже з новим покриттям. Про це повідомив голова Дніпропетровської

24 Июнь, 12:41