20 Январь, 14:51

Україна переймає закордонний досвід: у Дніпропетровську з’явилися подрібнюючі машини для утилізації новорічних ялинок (ВІДЕО)

Ялинка — є невід’ємним символом нового року. Кожного року в Україні вирубають близько 5 мільйонів лісових красунь. А куди діваються новорічні ялинки після свят? Багато людей просто виносять їх на смітник. Не так давно в Дніпропетровську з’явились подрібнюючі машини, що можуть не тільки подрібнити хвойні дерева, а  і використовувати їх в подальшому.

В багатьох країнах давно займаються питанням утилізації новорічних ялинок. Їх подрібнюють спеціальними дробилками і використовують у різних сферах. Експерти кажуть, що Україна повинна перейняти закордонний досвід.

Вадим Манюк — доцент кафедри фізичної та економічної географії ДНУ:»Готова подрібненна маса є зручною речовиною і яко добриво, і для мульчування, тобто покриття грунту над неревами — у місті це особливо актуально. І тут далі справа за ініціативою самих городян. Тому що  ялинок дуже багато і якщо все це буде подрібнено, то потрібно це кудись далі утилізувати. Щоб не сталася така ситуація, що це нікому не потрібно».

Потреба в утилізації хвойних дерев обумовленна ще тим, що ялинки на смітниках виділяють вуглекислий газ, який не дуже добре впливає на екологічне становище нашого міста. До того ж, як показує практика минулих років, двірники попросту спалюють новорічні красуні у дворах. Або накопичувалась велика кількість дерев разом із побутовим сміттям, що перетворювало смітники у стихійні звалища.

Тетяна Лампіка — одна із засновників громадської організації “Громадська взаємодія”:»Елка сама по себе является отходом 4-го класса.Она не может быть утилизирована на полигоне.То есть когда она разлагается полностью, то она выбросит ровно в таком же количестве CO2 в атмосферу. Это не столько, сколько выбрасывает, например, ДТЕК или завод им. Петровского. Но тем не менее иногда и капля в море оказывается последней. В этот раз горсовет поддержал инициативу активистов. И они выделяют 3 дробилки, которые есть в городе».

Як бачимо, відносно нещодавно Україна перейняла досвід закордонних колег. В Дніпропетровську вже їздять спеціальні подрібнюючі машини. Вирішили поспілкуватися із працівниками, які працюють на цих машинах. Водій однієї із них розповів, що у “Дніпркомунтрансу” машини є. І вони працюють уже 5 років, просто їх діяльність не афішувалася.

Анатолій Андіанов — водій подрібнюючої машини:»У нас котли стоять. Навіщо його викидувати? Економія газу. Ми цим отоплюємо. І вони набагато кращі. Що краще, чи газом топити, чи ялинками? Економія газу. Гілля дробимо, все, що пиляють, ламається. Збираємо, дробимо та топимо цим».

Стало цікаво, а що думають самі містяни стосовно того, як потрібно поступати з ялинками?

Експерти кажуть: якщо Дніпропетровськ буде рухатись у цьому питанні далі, то проблему утилізації новорічних ялинок буде вирішено за рік-два.

[uppod video=http://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2016/01/25__Berezhnoj_elki_novyj.mp4 poster=http://9-channel.com/wp-content/uploads/2016/01/25__Berezhnoj_elki_novyj.jpg type=site]

Автор — Кирило Бережний

Камера — Олександр Височін, Дмитро Большак

Вибір редакції

Прогноз погоди на 19 та 20 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Январь, 18:43
На Дніпропетровщині розслідують загадкову смерть пенсіонерки (КОМЕНТАР)

На Дніпропетровщині розслідують загадкову смерть пенсіонерки, тіло якої знайшли без голови та руки знайшли в одному з дачних кооперативів. Особу

17 Январь, 22:15
Прогноз погоди на п’ятницю, 18 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Январь, 18:54
Змагання юних винахідників “Роботрафік-2019” пройшли у Дніпрі (ВІДЕО)

Знання правил дорожнього руху і робототехніки! 17-го січня в Дніпрі пройшли обласні змагання юних винахідників “Роботрафік-2019”. У конкурсі взяли участь

17 Январь, 18:16
В Україні створять реєстр соціальних послуг

В Україні буде створено реєстр соціальних послуг. Верховна Рада України прийняла у другому читанні законопроект "Про соціальні послуги". За законопроект

17 Январь, 17:06
У Дніпрі відзначили найкращі проекти ОСМД (КОМЕНТАР)

Нові труби, вікна, дахи та опалення - 16 січня в Дніпрі відзначили найкращі проекти багатоквартирних кооперативних об*єднань міста. За плідну

16 Январь, 22:58
Буккросинг в дитсадку: команда ДніпроОДА вже 3 роки впроваджує освітню ініціативу (ВІДЕО)

Різнокольорові полички чергової буккросинг-зони красуються вже і в коридорі дитячого садочку №311 у Дніпрі. По області таких — більше 60.

16 Январь, 18:27
Прогноз погоди на 17 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

16 Январь, 18:22