06 Февраль, 18:46

Загранпаспорт за спрощеною процедурою (ВІДЕО)

  На початку 2015 року уряд України доручив спростити процедуру оформлення закордонних паспортів та зняти обмеження на їх видачу для всіх категорій громадян. 6 -го січня цього року Верховна Рада скасувала перевірку обмежень на виїзд вже остаточно. Тож відтепер, аби отримати омріяний документ, громадянину необхідні лише дві речі — внутрішній паспорт та ідентифікаційний код. Через деякий час наші журналісти вирішили перевірити наскільки легко та швидко відтепер отримують закордонні паспорти дніпропетровці.

Наша знімальна група вирушила до відділу віз і реєстрацій Державної міграційної служби у Дніпропетровську, аби дізнатися у дніпропетровців про враження щодо процедури оформлення закордонних паспортів. Як на їх думку, простіше стало отримати паспорт чи ні. Скільки наразі часу займає подача документів?

— Так, быстро. Я издалека приехал и думал, что тут долго буду. — Да, быстро всё. Насколько быстро? Даже не ожидали. Мы довольны. — Я в прошлом году делал заграничный паспорт. Потерял его. Процедура прошла также быстро, как и в прошлом году. 15-20 минут — и свободен. Уровень остался тот же.
У відділі прийому громадян не дуже людно. Лише дві черги та по кілька осіб у кожній, перша — на подачу документів та фотографування, інша — на отримання паспортів. Співробітники пояснюють: якщо черги і утворюються, то лише невеликі. Гальмують процес прискіпливі до своєї зовнішності громадяни.
Марія Москаленко, заступник начальника відділу централізованого оформлення документів №1 ГУ ДМСУ у Дніпропетровській області:»На кожного громадянина приблизно 10-15 хвилин, але це в залежності від самого громадянина. Є деякі і півгодини вибирають фотографію. Доки вони не погодяться із вибраною фотографією, ми чекаємо на бажаний результат».

Збирання довідок відтепер у минулому. Відтепер всі перевірки боргів, несплачених аліментів, судових рішень будуть здійснювати прикордонники під час виїзду. Тож пакет документів для оформлення паспорта скоротився до мінімуму.
ІринаЯрош, начальник відділу централізованого оформлення документів №1 ГУ ДМСУ у Дніпропетровську ійобласті:»Пакет документов минимальный —  паспорт и код. Всё! И личное присутствие. Больше не нужно никаких справок. Больше ничего!»
У Дніпропетровській області вже півроку працює пілотний проект IGOV — веб-портал державних послуг. Одним із перших досягнень стала можливість попередньо заповнити коротку форму заяви та записатися на конкретний час для подачі документів, аби не стояти у черзі.
ІринаЯрош, начальник відділу централізованого оформлення документів №1 ГУ ДМСУ у Дніпропетровській області:»Зашел на сайт. Не выходя из дому, записался, и на своё время подошел. Для тех же, кто не пользуется Интернетом, по каким-либо причинам, тогда люди приходят непосредственно сюда и мы день в день принимаем их. У нас специально установлена электронная очередь».
Зараз на Дніпропетровщині працює вісім районних відділів реєстрації, що мають відповідне обладнання. Через два тижні державна міграційна служба у регіоні планує технічно забезпечити ще 11 відділів. Тож відтоді мешканцям області не доведеться їздити до Дніпропетровська задля оформлення закордонних паспортів.  

Вибір редакції

Розстріляна інсталяція. У Дніпрі встановили металеві фігури, покликані нагадувати містянам про події на сході України (КОМЕНТАР)

Всього скульптур 12, розташовані у найлюдяніших місцях - сквері біля облдержадміністрації та на Фестивальному причалі. Досвід ідентичного проекту у Києві

16 Август, 18:20
Податкова міліція паралізувала роботу мережі АЗС “СКАЙ” (ВІДЕО)

Ранок 14 серпня. Під прицілом податкової міліції та першого заступника фіскальної служби Дніпропетровщини, Сергія Пенькова, опинилася мережа АЗС “СКАЙ”. Податківці

16 Август, 18:18
З 27 по 29 вересня у Дніпрі відбудеться щорічний DniPRO GogolFest (ВІДЕО)

Дніпро б'є власні рекорди з кількості фестивалів у 2019 році. Щорічний "Гогольфест" дістався і нашого міста. Це фестиваль сучасного мистецтва,

16 Август, 18:01
У мерії розпвіли куди звертатися містянам щодо обрізування і видалення дерев

  Із заявами обрізати дерева чи видалити аварійні, які ростуть на міських територіях, мешканці Дніпра можуть звертатися на єдину гарячу

16 Август, 15:23
Дніпро успішно реалізовує європейську практику поводження з безпритульними тваринами

У Дніпрі муніципалітет ефективно реалізовує європейські метод і практику контролю безпритульних собак і котів. Загалом у світі діють декілька напрямків

16 Август, 15:11
У Дніпрі продовжують відновлювати ліфти

У житлових будинках Дніпра всі ліфти мають працювати – таке завдання дав комунальникам мер Борис Філатов. Торік відновили рекорду кількість

16 Август, 15:09
XVII сесія Дніпропетровської обласної ради зібрала 84 депутати

  Вони проголосували за низку важливих рішень, що забезпечують життєдіяльність області. - 51 000 000 грн – державна субвенція на

16 Август, 15:04
У Дніпрі ремонтують 5 доріг: де можуть бути незручності для водіїв

16 серпня у Дніпрі одночасно ведуться роботи на 5 вулицях. Про це повідомляє Інформатор, посилаючись на прес-службу Дніпровського міської ради.

16 Август, 14:45