17 Февраль, 19:30

У Дніпропетровську розпочався міжнародний музичний конкурс, присвячений пам’яті Дмитра Шостаковича (ВІДЕО)

Шостакович — один із найшанованіших у світі композиторів, тож і конкурс — рівня міжнародного. Серед конкурсантів — представники Австрії, Китаю, Німеччини та інших держав. Наталя прибула із Санкт-Петербурга — міста, де композитор народився та провів більшу частину свого життя. Дівчина зізнається: вона знайома із вдовою митця та навіть живе у домі, що колись належав Шостаковичам.

Наталя Учитель — учасниця конкурсу:»Это просто такой человек, о котором говорят все вокруг, человек, который везде в моей жизни. И поэтому он не воспринимается мной, как какой-то Моцарт, который где-то когда-то был, а кто-то очень родной».

Конкурсанти юні, але досвідчені. Юліана займається музикою з чотирьох років. Дівчина впевнена: вдосконалювати майстерність необхідно усе своє життя.

Юліана Румянцева — учасниця конкурсу:»Музыка — это такой вид искусства, в котором всегда можно достигать какого-то совершенства. Вся музыка разная, и в любой главное — попытаться найти какой-то такой смысл, который бы передался от тебя, исполнителя, к слушателю».

Компетентність міжнародного жюрі, віртуозність виконавців та масштаб конкурсу роблять цю подію знаковою для культурного простору Дніпропетровська.

Євген Гендін — позаштатний радник міського голови з питань культури:»Это конкурс без фейков, без раскинутых пальцев — насколько уместный этот жест в консерватории. Действительно, первый в Днепре, и не только в Днепре, но и в Украине. Очень интересная штука. Она работает на город, на его лицо, на ауру, на ноосферу нашу городскую, которую уж точно надо чистить и поправлять. Чем это делать, как не такими вещами».

Конкурс триватиме три дні, тож поціновувачі мистецтва встигнуть оцінити розмаїте виконання творів видатного композитора.

Вибір редакції

Новий вигляд військового меморіалу в Дніпрі міська рада обговорила з родичами загиблих (КОМЕНТАР)

На Краснопільському кладовищі планують змінити зовнішній вигляд пам’ятного меморіалу - до існуючої стели додадуть флагштоки з Державним прапором, а також

18 Сентябрь, 07:59
Прогноз погоди на 18 вересня, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

В області знову дощитиме. Крім цього, будьте готові до перепадів атмосферного тиску. Тож дізнаємося детальний прогноз для Дніпра та міст

17 Сентябрь, 18:00
“Чханівські читання”: у Дніпрі пройшов поетичний вечір до річниці поета-шістдесятника (ВІДЕО)

"Бо скільки не скаче у сказі горила, того що заховано в книгах боїться”: 14 вересня свій день народження святкував не

17 Сентябрь, 17:50
Іменні стипендії міського голови Дніпра можуть отримати люди від 14 до 35 років

У мерії Дніпра триває прийом документів на отримання іменних стипендій міського голови. Заявниками можуть бути особи віком від 14 до

17 Сентябрь, 17:27
Вареники від надзвичайників: рятувальники Дніпра частували гостей у власне свято (ВІДЕО)

17 вересня в Україні рятівники відзначають своє професійне свято. Надзвичайники у Дніпрі до святкування цього дня підготували низку урочистих заходів:

17 Сентябрь, 17:03
На Дніпропетровщині є школа-казка (ВІДЕО)

На Дніпропетровщині є школа-казка. Принаймні так учбовий заклад називають самі діти, що в ній навчаються. Унікальність будинку знань - в

17 Сентябрь, 16:57
Підприємців та юристів Дніпра запрошують на безкоштовний семінар «Інтелектуальна власність як важливий актив сучасного бізнесу. Шляхи набуття прав та їх захисту»

24 вересня у Центральній міській бібліотеці (вул. Воскресенська, 23) на 3-му поверсі, у лекційній залі, відбудеться семінар «Інтелектуальна власність як

17 Сентябрь, 14:50
Народжені в День міста діти отримали грошові сертифікати від керівників Дніпра (фото)

Цьогоріч у День міста в акушерських відділеннях Дніпра народилися 22 дитини: 12 хлопчиків і 10 дівчаток. За традицією, що існує

17 Сентябрь, 14:45