24 Февраль, 18:32

У День донора до лікарні ім.Мечникова здати кров прийшли сотні людей (ВІДЕО)

Сергій у лікарні вже декілька місяців. Через тяжке поранення він втратив ліву ногу і 3 літри крові. Протягом лікування та операцій йому перелили втричі більше. Відтоді хлопець використовує кожну можливість відвідати щомісячний День донора, аби висловити свою вдячність волонтерам.

Сергій, боєць АТО, пацієнт Дніпропетровської ОКЛ ім. Мечникова:»Каждый раз я встречаю это в разном положении. Раньше я лежал в реанимации, не поднимался, даже сидеть не мог. Потом, прошлый День донора, я уже сидел в коляске. И сейчас я уже на двух ногах хожу. А это невозможно было бы без доноров. Ещё раненые регулярно поступают и всегда требуется помощь».

Попередньо на здачу крові зареєструвалося півтори сотні добровольців. Але у лікарні запевнили: протягом дня ця кількість зростає. Лікарі зауважують: використання червоної рідини важливе для лікування не лише поранених, а і хворих військових.

Катерина Богданова, донор крові:»Хотілось комусь допомогти. Перший раз я у березні ходила, потім літом і зараз.», — «А как себя в первый раз чувствовали?» – «Упала в обморок».

Не втратити свідомість при першому донорському досвіді новачкам допомагають по-різному. Когось заспокоюють лікарі, когось – теплий чай перед процедурою. Курсантам Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ порадами допомогли старші побратими. Здають кров студенти регулярно й добровільно, хоча і за невелику винагороду від адміністрації вишу.

Микола Герасименко, курсант Дніпропетровського університету внутрішніх справ, донор крові:»Это идёт на вольных началах, то есть курсанты проявляют свою инициативу. Нас никто не заставляет и те, кто хотят, записываются, те, кто не хотят, — нет. Потому что у некоторых людей есть, например, боязнь крови, кто-то – боится иголок. Лучше прийти с хорошим настроением и думать о том, что ты помогаешь людям. Тогда у тебя нет этой боязни, что что-то может произойти, что-то пойдёт не так».

 Сергій Риженко, головний лікар Дніпропетровської ОКЛ ім. Мечникова:»Признательность всем днепропетровцам и жителям других городов: и мэрам, и председателям советов, которые тоже приехали сегодня в девять часов сдавать кровь, чтобы их никто не видел. Это очень благородно – это часть души, которую они отдают бойцам».

Вибір редакції

Прогноз погоди на 2 та 3 лютого. Дніпро і область (ВІДЕО)

01 Февраль, 19:05
На Дніпропетровщині в моторошній аварії згорів живцем водій іномарки

Згорів живцем під час ДТП. На Дніпропетровщині в моторошній аварії загинув водій автомобіля «Рено». Іншого учасника лобового зіткнення - кермувальника

01 Февраль, 16:56
Прогноз погоди на 1 лютого, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

31 Январь, 18:55
У провадженні щодо генерала Назарова оголошена перерва до 21 лютого 2019 року

Сьогодні у Дніпровському апеляційному суді продовжили розгляд кримінального провадження за апеляційними скаргами захисника Турик М.П. в інтересах обвинуваченого Назарова В.М., обвинуваченого Назарова

31 Январь, 17:39
Прогноз погоди на 31 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

30 Январь, 18:57
Українська «Вікіпедія» відзначає 15-тиріччя (ВІДЕО)

На честь цієї дати по всій Україні проходить низка тематичних заходів.  Як це було у Дніпрі — дивіться у сюжеті.

30 Январь, 18:55
Музей імені Скуратовського відзначив свою першу річницю (ВІДЕО)

Маленький, але ювілей — музей пам’яті композитора і поета Володимира Скуратовського відзначив свою першу річницю. 29-го січня в музичній школі

30 Январь, 18:53
Пожежа у занедбаній будівлі Дніпра — рятувальники зупинили вогонь, постраждалих не виявили

Пожежа на бульварі Кучеревського у Дніпрі зайнялася на першому поверсі занедбаної будівлі. Вогонь пошкодив теплоізоляцію та пластикові труби на площі

29 Январь, 18:53