24 Февраль, 18:32

У День донора до лікарні ім.Мечникова здати кров прийшли сотні людей (ВІДЕО)

Сергій у лікарні вже декілька місяців. Через тяжке поранення він втратив ліву ногу і 3 літри крові. Протягом лікування та операцій йому перелили втричі більше. Відтоді хлопець використовує кожну можливість відвідати щомісячний День донора, аби висловити свою вдячність волонтерам.

Сергій, боєць АТО, пацієнт Дніпропетровської ОКЛ ім. Мечникова:»Каждый раз я встречаю это в разном положении. Раньше я лежал в реанимации, не поднимался, даже сидеть не мог. Потом, прошлый День донора, я уже сидел в коляске. И сейчас я уже на двух ногах хожу. А это невозможно было бы без доноров. Ещё раненые регулярно поступают и всегда требуется помощь».

Попередньо на здачу крові зареєструвалося півтори сотні добровольців. Але у лікарні запевнили: протягом дня ця кількість зростає. Лікарі зауважують: використання червоної рідини важливе для лікування не лише поранених, а і хворих військових.

Катерина Богданова, донор крові:»Хотілось комусь допомогти. Перший раз я у березні ходила, потім літом і зараз.», — «А как себя в первый раз чувствовали?» – «Упала в обморок».

Не втратити свідомість при першому донорському досвіді новачкам допомагають по-різному. Когось заспокоюють лікарі, когось – теплий чай перед процедурою. Курсантам Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ порадами допомогли старші побратими. Здають кров студенти регулярно й добровільно, хоча і за невелику винагороду від адміністрації вишу.

Микола Герасименко, курсант Дніпропетровського університету внутрішніх справ, донор крові:»Это идёт на вольных началах, то есть курсанты проявляют свою инициативу. Нас никто не заставляет и те, кто хотят, записываются, те, кто не хотят, — нет. Потому что у некоторых людей есть, например, боязнь крови, кто-то – боится иголок. Лучше прийти с хорошим настроением и думать о том, что ты помогаешь людям. Тогда у тебя нет этой боязни, что что-то может произойти, что-то пойдёт не так».

 Сергій Риженко, головний лікар Дніпропетровської ОКЛ ім. Мечникова:»Признательность всем днепропетровцам и жителям других городов: и мэрам, и председателям советов, которые тоже приехали сегодня в девять часов сдавать кровь, чтобы их никто не видел. Это очень благородно – это часть души, которую они отдают бойцам».

Вибір редакції

У Дніпрі пенсіонер помстився кримінальнику, який тримав у страху весь мікрорайон (КОМЕНТАР)

У Дніпрі пенсіонер підстрелив кримінальника.   У такий спосіб дідусь помстився бандиту, який тривалий час погрожував і йому, і сусідам.

20 Октябрь, 22:15
Нові підручники за програмою НУШ школи області отримають до кінця осені (КОМЕНТАР)

Нові підручники за програмою НУШ школи області отримають до кінця осені   У рамках освітньої реформи, що стартувала цієї осені,

20 Октябрь, 21:45
На сесії Дніпропетровської обласної ради депутати розподілили бюджетні кошти (КОМЕНТАР)

На сесії Дніпропетровської обласної ради депутати розподілили бюджетні кошти   За останні 9 місяців казна Дніпропетровщини зросла на 300 мільйонів

19 Октябрь, 20:14
«Ретрограмма» — виставка графіки відомого художника В’ячеслава Данилова (ВІДЕО)

"Ретрограмма" - виставка графіки відомого художника В'ячеслава Данилова   Універсальний митець, глибокий філософ, носій академічної культури мистецтва, людина, яку сучасники

19 Октябрь, 17:41
Прогноз погоди по місту і області на вихідні, 20 та 21 жовтня (ВІДЕО)

19 Октябрь, 16:15
У Кривому Розі намагалися живцем спалити жінку (ВІДЕО)

Жертва злочину отримала понад 60 відсотків опіків тіла й нині перебуває в реанімації. Чи є шанс на одужання та чому

19 Октябрь, 16:13
Найбільш довгограючу виставу за всю історію Бродвею поставили українською в Дніпрі (ВІДЕО)

Цю п’єсу ставили більш ніж у 45 країнах світу. Її переклали на 35 мов — а віднедавна й на українську.

18 Октябрь, 18:07
«Супер Пані — 2018» вибрали у Дніпрі (ВІДЕО)

Організатори — Університет третього віку. Мета і у навчального закладу, і у конкрусу  одна - довести, що після 60-ти років

18 Октябрь, 17:44