04 Апрель, 18:09

Архі-конфлікт: мешканці будинку проти сусіда-архітектора (ВІДЕО)

Місцеві мешканці втратили спокій — на їхніх очах на фасаді розростається лоджія. Таким чином власник квартири на сьомому поверсі, відомий архітектор Вадим Козлов, вирішив її розширити. На думку сусідів, будинок може не витримати ваги цієї конструкції.

Ірина Цибитовська, місцева мешканка:

— Дом дает трещины. И я думаю…

-Сложимся, как карточный домик.

-Мы сложимся, как карточный домик. Совершенно верно.

Ще сусідів обурює, що така реконструкція для багатьох стала справжньою несподіванкою. Мовляв, ці роботи з ними ніхто не погоджував, не обговорював і не запитував у них дозволу.

Наталя Кожушкіна, місцева мешканка: «Я была в командировке. Приехала, вот так глаза подняла (вышла с собакой гулять) — и вдруг я вижу, что уже из дома торчат вот эти вот швеллеры, балки. Ни у кого разрешения он не спрашивал».

Господар квартири всі звинувачення на свою адресу відкидає. Пояснює: згідно з розрахунками, будинок легко витримує вагу конструкції — вона виготовляється із полегшених матеріалів. А нещодавно експертиза встановила: всі тріщини по стінах будинку давні і ніякого відношення до надбудови не мають.

Вадим Козлов, архітектор: «Мне самому там жить, у меня трое маленьких детей. И как вы думаете, я могу залезть на седьмой этаж с ними, чтобы подо мной поломались стены? Наверное, человеческий разум о чем-то говорит?»

Також архітектор запевняє, що подібна реконструкція фасаду не лише не загрожує будинку, але й навіть його прикрашає і додає функціональності. Своїм проектом та досвідом готовий ділитися із сусідами. А з власниками квартир, розташованих поруч, реконстукцію погоджував — від них є розписки. Однак державна архітектурно-будівельна інспекція таку надбудову все одно не схвалила — виникли претензії до поданих документів.

Юрій Вергунов, начальник відділу нагляду за діяльністю органів держархбудконтролю та ринкового нагляду: «Заказчик дважды подавал декларацию, оба раза инспекция установила в декларации недостоверные данные и регистрация этих деклараций обеих на сегодняшний день отменена».

Архітектор із висновками інспекції не погодився — мовляв, усі документи в порядку. Хоча роботи у своїй квартирі поки що призупинив. І вже добивається відновлення дозволу через суд. Сусіди ж тим часом планують подати колективну скаргу до прокуратури.

Вибір редакції

Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59
Новини України і світу (ВІДЕО)

Збитий над Донбасом літак, 289 загиблих, які були на борті - 17 липня відзначають роковини трагедії. Нагадаємо, 17 липня 2014

17 Июль, 20:20
У Дніпрі розпочали реконструкцію парку Гагаріна

17 Июль, 20:07