04 Апрель, 18:09

Архі-конфлікт: мешканці будинку проти сусіда-архітектора (ВІДЕО)

Місцеві мешканці втратили спокій — на їхніх очах на фасаді розростається лоджія. Таким чином власник квартири на сьомому поверсі, відомий архітектор Вадим Козлов, вирішив її розширити. На думку сусідів, будинок може не витримати ваги цієї конструкції.

Ірина Цибитовська, місцева мешканка:

— Дом дает трещины. И я думаю…

-Сложимся, как карточный домик.

-Мы сложимся, как карточный домик. Совершенно верно.

Ще сусідів обурює, що така реконструкція для багатьох стала справжньою несподіванкою. Мовляв, ці роботи з ними ніхто не погоджував, не обговорював і не запитував у них дозволу.

Наталя Кожушкіна, місцева мешканка: «Я была в командировке. Приехала, вот так глаза подняла (вышла с собакой гулять) — и вдруг я вижу, что уже из дома торчат вот эти вот швеллеры, балки. Ни у кого разрешения он не спрашивал».

Господар квартири всі звинувачення на свою адресу відкидає. Пояснює: згідно з розрахунками, будинок легко витримує вагу конструкції — вона виготовляється із полегшених матеріалів. А нещодавно експертиза встановила: всі тріщини по стінах будинку давні і ніякого відношення до надбудови не мають.

Вадим Козлов, архітектор: «Мне самому там жить, у меня трое маленьких детей. И как вы думаете, я могу залезть на седьмой этаж с ними, чтобы подо мной поломались стены? Наверное, человеческий разум о чем-то говорит?»

Також архітектор запевняє, що подібна реконструкція фасаду не лише не загрожує будинку, але й навіть його прикрашає і додає функціональності. Своїм проектом та досвідом готовий ділитися із сусідами. А з власниками квартир, розташованих поруч, реконстукцію погоджував — від них є розписки. Однак державна архітектурно-будівельна інспекція таку надбудову все одно не схвалила — виникли претензії до поданих документів.

Юрій Вергунов, начальник відділу нагляду за діяльністю органів держархбудконтролю та ринкового нагляду: «Заказчик дважды подавал декларацию, оба раза инспекция установила в декларации недостоверные данные и регистрация этих деклараций обеих на сегодняшний день отменена».

Архітектор із висновками інспекції не погодився — мовляв, усі документи в порядку. Хоча роботи у своїй квартирі поки що призупинив. І вже добивається відновлення дозволу через суд. Сусіди ж тим часом планують подати колективну скаргу до прокуратури.

Вибір редакції

Прогноз погоди на 18 та 19 травня, вихідні. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Май, 16:25
Поліцейськи сирени, автоматні черги та спецпризначенці — біля ДніпроОДА пройшли планові навчання з територіальної оборони (ВІДЕО)

Поліцейськи сирени, автоматні черги та десятки спецпризначенців у масках - зранку 17 травня біля Дніпропетровської облдержадміністрації відбулися планові навчання з

17 Май, 14:09
Прогноз погоди на 17 травня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

16 Май, 17:39
На Дніпропетровщині будується автобан європейської якості

  Без вибоїн та заторів – у напрямку Києва. На Дніпропетровщині триває будівництво нової ділянки траси державного значення Дніпро-Решетилівка. Сучасний

16 Май, 17:21
Ліцеїст із Дніпра виборов бронзову медаль з інформатики на конференції ICYS-2019 в Куала -Лумпур (ВІДЕО)

Бронзова медаль з інформатики — у ліцеїста з Дніпра. Одинадцятикласник Михайло Ветлужських виборов нагороду міжнародної наукової конференції, що відбулася у

16 Май, 17:01
«Урок справедливості» для учнів 3 і 4 класів 96 школи провели справжні судді (ВІДЕО)

"Уроки справедливості" - всеукраїнська акція, яку вже другий рік проводять члени Ради суддів України. Шкільне спілкування із учнями молодших класів

15 Май, 17:00
За два місяці на в’їздах до Дніпра перевірили майже півтори тисячі вантажівок

Майже півтори тисячі фур перевірили на в’їздах до Дніпра протягом останніх двох місяців. Близько двох сотень з них – перевантажені.

15 Май, 15:33
Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» запрошує на святкування Міжнародного дня музеїв!

Дорогі друзі! Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» запрошує на святкування Міжнародного дня музеїв!

15 Май, 15:26