09 Май, 17:25

“Дякуємо за життя” — новий фестиваль у нашому місті створює нові традиції (ВІДЕО)

Фестиваль “Дякуємо за життя” до Дня Перемоги на Набережній Січеславській планували вже давно. Захід мав змінити традиційні погляди святкування 9-го травня. Однак уже з самого ранку змінювати всім святковий настрій вирішили агітатори “Опозиційного блоку”, які роздавали усім брендовані кульки. Чи зіпсувало це ідею організаторів? Фестиваль “Дякуємо за життя” абсолютно аполітичний. До його створення мають відношення лише волонтери та військовослужбовці. Тож партійні намети стали неприємним сюрпризом для організаторів.
Юлія Курочкіна, волонтер, організатор фестивалю: “То, что случилось сегодня утром, когда мы пришли на фестиваль и увидели палатки «Оппоблока» — для нас это было неожиданностью. Честно говоря, мы были огорчены».
Тим не менше, фестивалю це не завадило. З 10 ранку до 11 вечора він буде тішити мешканців міста програмою для дітей і дорослих. Майстер-класи з гончарства та петриківського розпису, козацькі розваги та польова кухня, а поруч — справжні військові машини. Бронетехніка серед дітей особливо популярна.
Юля, у захваті від привезеної бронетехніки:  “Мне интересны они тем, что хотелось бы посмотреть какие машины есть на фронте, как живут военные».
Фестиваль “Дякуємо за життя” — продовження мистецько-культурного руху “Нас не зламати”. Головна мета — створити нові культурні традиції ставлення до війни і перемоги.
Наталя Гейман, волонтер, організатор фестивалю: “Ми маємо виробляти свою культуру. Ми маємо продукувати свій, якісний український продукт. Тому цей фестиваль як раз і показує те, що в нас є. Люди здатні робити культуру, розважати себе і містян”.
Однак цей фестиваль, наголошують організатори, — не залихвацьке свято, а можливість подякувати ветеранам за існування наступних поколінь.
Юлія Курочкіна, волонтер, організатор фестивалю: “Я не могу назвать это праздником. Когда погибает столько людей, о победе и празднике говорить не приходится. Это просто день памяти. И так как мы все-таки остались здесь живые…. Мы благодарны им за это, что мы здесь остались живыми».
Таким чином головний посил змінився із “Дякую діду за перемогу!” на “Дякую за життя!” І ветеранам Другої світової, і учасникам антитерористичної операції такий задум до душі.
Віталій Максимкін, військовослужбовець:  “Наша противоборствуюча сторона, з якою ми зараз воюємо, вона використовує радянську символіку наших дідів, наших пращурів в інформаційній війні проти нас. І “Спасибо деду за победу!” — це вже не актуально». Дмитро Кішка, військовослужбовець: «Это он меня сюда привез!  Символизирует бабушка, скажем так. Спасибо бабушке за жизнь! И мы, в свою очередь, делаем то же самое — бережем жизнь людей». Катерина Безкоровайна, ветеран Великої Вітчизняної війни: “Дай Боже всем счастья, здоровья и благополучия! Чтоб быстрей закончилось все, что творится под Донецком…»
Вітати усіх із перемогою вже ввечері на цьому місці будуть музиканти, які вже більше року грають у військових шпиталях і на передовій. [uppod video=http://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2016/05/09__fesyura_festivalq.mp4 poster=http://9-channel.com/wp-content/uploads/2016/05/09__fesyura_festivalq.jpg type=site]   Автор — Анастасія Фесюра Камера — Максим Бодриченко

Вибір редакції

Прогноз погоди на вівторок, 25 вересня (ВІДЕО)

24 Сентябрь, 17:11
Перемогою «Горішків» у Дніпрі завершився пляжний сезон з волейболу сидячи (ВІДЕО)

Пляж, чудова погода і улюблена гра — волейбол. У Дніпрі на Монастирському острові пройшов турнір з пляжного волейболу сидячи для

24 Сентябрь, 17:03
Ярмарка вакансій для ветеранів АТО відбулася 22 вересня у парку ім. Шевченка (ВІДЕО)

22 вересня у парку ім. Шевченка у Дніпрі відбувся фестиваль вакансій для ветеранів АТО. Наше місто 4  в країні, де

24 Сентябрь, 15:32
Перший Міжнародний книжковий фестиваль Book Space-2018 почнеться 28 вересня (КОМЕНТАР)

Перший Міжнародний книжковий фестиваль Book Space-2018 почнеться 28 вересня   Уже за тиждень стартує перший міжнародний книжковий фестиваль у Дніпрі

21 Сентябрь, 20:30
Талановиті леви Олексія Пінка запрошують дніпрян у цирк на відкриття нового сезону (ВІДЕО)

Леви та поні: цирк Дніпра запрошує на відкриття нового сезону Дніпровський державний цирк знову зустрічає гостей. Прем`єрна програма нового сезону 

21 Сентябрь, 17:47
Увага! У 5-річного Івана лімфома Ходжкіна, потрібні гроші на операцію (ВІДЕО)

ПОТРІБНА ДОПОМОГАУвага! 5-річному Івану потрібні гроші на операцію з видалення лімфовузлів Допомоги потребує п'ятирічний Іван Сидоров. Діагноз: Лімфогранулематоз (Лімфома Ходжкіна)

21 Сентябрь, 17:15
Кутовий мурал і флешмоб — університет ім. Альфреда Нобеля відзначив 25-ту річницю (ВІДЕО)

Кутовий мурал і флешмоб — університет ім. Альфреда Нобеля відзначив 25-ту річницю Університету ім. Альфреда Нобеля у Дніпрі цього року

21 Сентябрь, 17:01
Сонячна субота і злива в неділю: прогноз погоди на вихідні, 22 та 23 вересня (ВІДЕО)

Сонячна субота і злива в неділю: прогноз погоди на вихідні, 22 та 23 вересня  

21 Сентябрь, 15:24