09 Май, 17:25

“Дякуємо за життя” — новий фестиваль у нашому місті створює нові традиції (ВІДЕО)

Фестиваль “Дякуємо за життя” до Дня Перемоги на Набережній Січеславській планували вже давно. Захід мав змінити традиційні погляди святкування 9-го травня. Однак уже з самого ранку змінювати всім святковий настрій вирішили агітатори “Опозиційного блоку”, які роздавали усім брендовані кульки. Чи зіпсувало це ідею організаторів? Фестиваль “Дякуємо за життя” абсолютно аполітичний. До його створення мають відношення лише волонтери та військовослужбовці. Тож партійні намети стали неприємним сюрпризом для організаторів.
Юлія Курочкіна, волонтер, організатор фестивалю: “То, что случилось сегодня утром, когда мы пришли на фестиваль и увидели палатки «Оппоблока» — для нас это было неожиданностью. Честно говоря, мы были огорчены».
Тим не менше, фестивалю це не завадило. З 10 ранку до 11 вечора він буде тішити мешканців міста програмою для дітей і дорослих. Майстер-класи з гончарства та петриківського розпису, козацькі розваги та польова кухня, а поруч — справжні військові машини. Бронетехніка серед дітей особливо популярна.
Юля, у захваті від привезеної бронетехніки:  “Мне интересны они тем, что хотелось бы посмотреть какие машины есть на фронте, как живут военные».
Фестиваль “Дякуємо за життя” — продовження мистецько-культурного руху “Нас не зламати”. Головна мета — створити нові культурні традиції ставлення до війни і перемоги.
Наталя Гейман, волонтер, організатор фестивалю: “Ми маємо виробляти свою культуру. Ми маємо продукувати свій, якісний український продукт. Тому цей фестиваль як раз і показує те, що в нас є. Люди здатні робити культуру, розважати себе і містян”.
Однак цей фестиваль, наголошують організатори, — не залихвацьке свято, а можливість подякувати ветеранам за існування наступних поколінь.
Юлія Курочкіна, волонтер, організатор фестивалю: “Я не могу назвать это праздником. Когда погибает столько людей, о победе и празднике говорить не приходится. Это просто день памяти. И так как мы все-таки остались здесь живые…. Мы благодарны им за это, что мы здесь остались живыми».
Таким чином головний посил змінився із “Дякую діду за перемогу!” на “Дякую за життя!” І ветеранам Другої світової, і учасникам антитерористичної операції такий задум до душі.
Віталій Максимкін, військовослужбовець:  “Наша противоборствуюча сторона, з якою ми зараз воюємо, вона використовує радянську символіку наших дідів, наших пращурів в інформаційній війні проти нас. І “Спасибо деду за победу!” — це вже не актуально». Дмитро Кішка, військовослужбовець: «Это он меня сюда привез!  Символизирует бабушка, скажем так. Спасибо бабушке за жизнь! И мы, в свою очередь, делаем то же самое — бережем жизнь людей». Катерина Безкоровайна, ветеран Великої Вітчизняної війни: “Дай Боже всем счастья, здоровья и благополучия! Чтоб быстрей закончилось все, что творится под Донецком…»
Вітати усіх із перемогою вже ввечері на цьому місці будуть музиканти, які вже більше року грають у військових шпиталях і на передовій. [uppod video=http://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2016/05/09__fesyura_festivalq.mp4 poster=http://9-channel.com/wp-content/uploads/2016/05/09__fesyura_festivalq.jpg type=site]   Автор — Анастасія Фесюра Камера — Максим Бодриченко

Вибір редакції

Прогноз погоди на 21 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

20 Февраль, 18:05
«Життя, обірвані війною» — книга нарисів про загиблих мешканців Кам’янського(ВІДЕО)

“Життя, обірвані війною”: у Дніпрі презентували книгу, присвячену Небесній сотні та захисникам України, які родом із Кам’янського. Захід відбувся 19-го

19 Февраль, 19:00
Прогноз погоди на 20 лютого, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

19 Февраль, 18:34
На Дніпропетровщині піротехніки знешкодили 68 одиниць застарілих боєприпасів

19 Февраль, 17:44
У Дніпрі демонтували чергову наливайку – незаконну споруду з елементами капітальної будови

У Дніпрі триває демонтаж наливайок і незаконних торговельних точок, де продають спиртне на розлив чи у заборонений час. 19 лютого

19 Февраль, 15:56
Грабіжники, наркомани та вбивці, зібрані в одному місці. Як уникнути заворушень у виправних колоніях? (ВІДЕО)

Понад 500 засуджених, серед яких грабіжники, наркомани та вбивці. Як уникнути заворушень у виправних колоніях, ліквідувати масовий бунт чи звільнити

18 Февраль, 19:18
Прогноз погоди на вівторок, 19 лютого. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Февраль, 19:06
«Живу тут і працюю» — у майбутніх поліцейських офіцерів громад почалися заняття (ВІДЕО)

Живу тут і працюю — у майбутніх дільничних інспекторів поліції почалися заняття. Їх підготовка відбувається в рамках пілотного проекту “Поліцейський

18 Февраль, 19:05