18 Май, 17:35

«ДоброДійна» допомога: селище міського типу Покровське виграло грант на отримання апарату ендоскопії (ВІДЕО)

Японська допомога: селище міського типу Покровське виграло грант на отримання апарату ендоскопії. У лютому цього року представники Покровської районної лікарні звернулися до благодійного фонду “Добродій” по допомогу. За словами медиків, у них виникла необхідність в новому ендоскопі. “Добродій” оформив заявку на японський грант. І ось у травні в Покровській районній лікарні нарешті з’явилося бажане обладнання.

У восьмидесяти кілометрах від Донецького аеропорту ховається невелике селище міського типу. Пострілів тут не чутно, однак ситуація на Донеччині відбивається на людях по-своєму. Покровське — проміжний пункт для вимушених переселенців і поранених військовослужбовців.

Володимир Коломоєць, головний лікар Покровської районної лікарні: «На території району знаходиться 4 військових підрозділи ЗСУ. В тому числі головна база “Правого сектору”. Особливо важким був 2014 рік, коли розпочалась ця агресія. Через наш район, через нашу лікарню, масово йшли віськовослужбовці. Нам було дуже важко».

Усі послуги, які може надати лікарня — якісна діагностика та лікування легких поранень. У складних випадках пацієнтів одразу відправляють до дніпропетровських лікарень. Але кулі та розтяжки — не єдине, що може занапастити життя людини. Стрес, який переживають бійці, може спровокувати загострення хронічних захворювань. Найчастіше — шлункових.

Юрій Помазан, лікар ендоскопіст: «Пребывание в армии. Обостряются хронические болезни. Люди могут попадать к нам, и попадают, с обострением хронического гастрита, холецистита. Всё зависит от питания. Нарушается диета — нарушается всё. Автоматически люди попадают с язвенными болезнями —  острая язва, кровотечение. Мы смотрим каждый день 6 — 8 человек. Иногда бывает больше, иногда меньше, но, в принципе, 6 человек в день мы смотрим».

Правильне діагностування хвороби — це 90% можливість врятувати життя. Лікарі кажуть: раніше проводили обстеження на старому апараті, зразка 1990 року. Розводять руками: мовляв, і так зрозуміло, що багато за його допомоги не побачиш.

Владислава Миколюк, представниця благодійного фонду “Добродій”: «Когда мы посмотрели на стоимость эндоскопического оборудования, мы поняли, что никаких фондовских денег не хватит, чтобы его приобрести. Мы начали рассматривать все существующие грантовые программы. И увидели о существовании «Кусаноны». Это программа японского правительства. Мы подали заявку, но кроме нас подало большое количество больниц с Днепропетровской области, которые тоже были прифронтовые. Но когда представитель посольства приехал на разведку именно в Покровку, он понял, что это самый актуальный запрос из всех, что поступил».

Пройшло два з половиною місяці і Покровська районна лікарня отримала бажане обладнання. Медики розповідають: тепер діагностика буде відбуватися набагато швидше та якісніше, що допоможе врятувати не одне життя.

Владислава Миколюк, представниця благодійного фонду “Добродій”: «Теперь с помощью этого аппарата онкопатологии — что самое страшное — кровотечение, конечно, но онкопатология может выявляться на самых-самых ранних стадиях. Потому что тут видны самые малейшие трещинки, благодаря вот этому видеоскопу».

Вибір редакції

Прогноз погоди на 19 та 20 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Январь, 18:43
На Дніпропетровщині розслідують загадкову смерть пенсіонерки (КОМЕНТАР)

На Дніпропетровщині розслідують загадкову смерть пенсіонерки, тіло якої знайшли без голови та руки знайшли в одному з дачних кооперативів. Особу

17 Январь, 22:15
Прогноз погоди на п’ятницю, 18 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Январь, 18:54
Змагання юних винахідників “Роботрафік-2019” пройшли у Дніпрі (ВІДЕО)

Знання правил дорожнього руху і робототехніки! 17-го січня в Дніпрі пройшли обласні змагання юних винахідників “Роботрафік-2019”. У конкурсі взяли участь

17 Январь, 18:16
В Україні створять реєстр соціальних послуг

В Україні буде створено реєстр соціальних послуг. Верховна Рада України прийняла у другому читанні законопроект "Про соціальні послуги". За законопроект

17 Январь, 17:06
У Дніпрі відзначили найкращі проекти ОСМД (КОМЕНТАР)

Нові труби, вікна, дахи та опалення - 16 січня в Дніпрі відзначили найкращі проекти багатоквартирних кооперативних об*єднань міста. За плідну

16 Январь, 22:58
Буккросинг в дитсадку: команда ДніпроОДА вже 3 роки впроваджує освітню ініціативу (ВІДЕО)

Різнокольорові полички чергової буккросинг-зони красуються вже і в коридорі дитячого садочку №311 у Дніпрі. По області таких — більше 60.

16 Январь, 18:27
Прогноз погоди на 17 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

16 Январь, 18:22