18 Май, 17:35

«ДоброДійна» допомога: селище міського типу Покровське виграло грант на отримання апарату ендоскопії (ВІДЕО)

Японська допомога: селище міського типу Покровське виграло грант на отримання апарату ендоскопії. У лютому цього року представники Покровської районної лікарні звернулися до благодійного фонду “Добродій” по допомогу. За словами медиків, у них виникла необхідність в новому ендоскопі. “Добродій” оформив заявку на японський грант. І ось у травні в Покровській районній лікарні нарешті з’явилося бажане обладнання.

У восьмидесяти кілометрах від Донецького аеропорту ховається невелике селище міського типу. Пострілів тут не чутно, однак ситуація на Донеччині відбивається на людях по-своєму. Покровське — проміжний пункт для вимушених переселенців і поранених військовослужбовців.

Володимир Коломоєць, головний лікар Покровської районної лікарні: «На території району знаходиться 4 військових підрозділи ЗСУ. В тому числі головна база “Правого сектору”. Особливо важким був 2014 рік, коли розпочалась ця агресія. Через наш район, через нашу лікарню, масово йшли віськовослужбовці. Нам було дуже важко».

Усі послуги, які може надати лікарня — якісна діагностика та лікування легких поранень. У складних випадках пацієнтів одразу відправляють до дніпропетровських лікарень. Але кулі та розтяжки — не єдине, що може занапастити життя людини. Стрес, який переживають бійці, може спровокувати загострення хронічних захворювань. Найчастіше — шлункових.

Юрій Помазан, лікар ендоскопіст: «Пребывание в армии. Обостряются хронические болезни. Люди могут попадать к нам, и попадают, с обострением хронического гастрита, холецистита. Всё зависит от питания. Нарушается диета — нарушается всё. Автоматически люди попадают с язвенными болезнями —  острая язва, кровотечение. Мы смотрим каждый день 6 — 8 человек. Иногда бывает больше, иногда меньше, но, в принципе, 6 человек в день мы смотрим».

Правильне діагностування хвороби — це 90% можливість врятувати життя. Лікарі кажуть: раніше проводили обстеження на старому апараті, зразка 1990 року. Розводять руками: мовляв, і так зрозуміло, що багато за його допомоги не побачиш.

Владислава Миколюк, представниця благодійного фонду “Добродій”: «Когда мы посмотрели на стоимость эндоскопического оборудования, мы поняли, что никаких фондовских денег не хватит, чтобы его приобрести. Мы начали рассматривать все существующие грантовые программы. И увидели о существовании «Кусаноны». Это программа японского правительства. Мы подали заявку, но кроме нас подало большое количество больниц с Днепропетровской области, которые тоже были прифронтовые. Но когда представитель посольства приехал на разведку именно в Покровку, он понял, что это самый актуальный запрос из всех, что поступил».

Пройшло два з половиною місяці і Покровська районна лікарня отримала бажане обладнання. Медики розповідають: тепер діагностика буде відбуватися набагато швидше та якісніше, що допоможе врятувати не одне життя.

Владислава Миколюк, представниця благодійного фонду “Добродій”: «Теперь с помощью этого аппарата онкопатологии — что самое страшное — кровотечение, конечно, но онкопатология может выявляться на самых-самых ранних стадиях. Потому что тут видны самые малейшие трещинки, благодаря вот этому видеоскопу».

Вибір редакції

У школах Дніпра розпочали роботу 128 дитячих таборів (ВІДЕО)

  Цього літа в школах Дніпра розпочали свою роботу 128 таборів. Протягом трьох місяців в них мають відпочити 9 тисяч

14 Июнь, 20:44
Дніпрянин Михайло Алексєєнко став срібним призером чемпіонату України з шахів

12 червня в Одесі завершився фінал чемпіонату України з шахів серед юнаків до 8 років. У змаганнях взяли участь 89

14 Июнь, 20:10
Асоціація дніпровських скаутів «СКІФ» запрошує дітей і підлітків у тижневий похід (КОМЕНТАР)

Похід триватиме  тиждень — з 24 по 30 червня на території Новомосковського лісництва.

14 Июнь, 00:32
Прогноз погоди на 14 червня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

13 Июнь, 20:38
Українська ідентичність: в історичному музеї ім.Яворницького почався перший науковий форум (ВІДЕО)

Хто ми такі? До яких соціальних груп себе відносимо? Та чи вміємо протистояти пропаганді? Відповіді на ці питання шукає історичний

13 Июнь, 20:27
Безкоштовний відпочинок для вчителів, медиків та інших працівники муніципальних установ у Дніпрі

У Дніпрі другий рік поспіль працює соціальний проект «Гордість Дніпра». Це – безкоштовний табір відпочинку для вчителів, працівників медичних, комунальних

13 Июнь, 20:24
Борис Філатов анонсував у Дніпрі розширення філій дитячо-юнацького центру «Штурм» 

У Дніпрі проходить фінал традиційної спартакіади дитячо-юнацького центру «Штурм». Третій рік поспіль масштабні активності проводять у рамках програми міського голови

13 Июнь, 20:16
Спортсмени з Дніпра перемогли в турнірах з тхеквондо ВТФ – «G-1 Austria Open» та «Південна Пальміра»

9 червня в австрійському місті Інсбрук закінчився міжнародний турнір G-1 Austria Open з тхеквондо ВТФ, у якому взяли участь понад

13 Июнь, 19:57