18 Май, 17:35

«ДоброДійна» допомога: селище міського типу Покровське виграло грант на отримання апарату ендоскопії (ВІДЕО)

Японська допомога: селище міського типу Покровське виграло грант на отримання апарату ендоскопії. У лютому цього року представники Покровської районної лікарні звернулися до благодійного фонду “Добродій” по допомогу. За словами медиків, у них виникла необхідність в новому ендоскопі. “Добродій” оформив заявку на японський грант. І ось у травні в Покровській районній лікарні нарешті з’явилося бажане обладнання.

У восьмидесяти кілометрах від Донецького аеропорту ховається невелике селище міського типу. Пострілів тут не чутно, однак ситуація на Донеччині відбивається на людях по-своєму. Покровське — проміжний пункт для вимушених переселенців і поранених військовослужбовців.

Володимир Коломоєць, головний лікар Покровської районної лікарні: «На території району знаходиться 4 військових підрозділи ЗСУ. В тому числі головна база “Правого сектору”. Особливо важким був 2014 рік, коли розпочалась ця агресія. Через наш район, через нашу лікарню, масово йшли віськовослужбовці. Нам було дуже важко».

Усі послуги, які може надати лікарня — якісна діагностика та лікування легких поранень. У складних випадках пацієнтів одразу відправляють до дніпропетровських лікарень. Але кулі та розтяжки — не єдине, що може занапастити життя людини. Стрес, який переживають бійці, може спровокувати загострення хронічних захворювань. Найчастіше — шлункових.

Юрій Помазан, лікар ендоскопіст: «Пребывание в армии. Обостряются хронические болезни. Люди могут попадать к нам, и попадают, с обострением хронического гастрита, холецистита. Всё зависит от питания. Нарушается диета — нарушается всё. Автоматически люди попадают с язвенными болезнями —  острая язва, кровотечение. Мы смотрим каждый день 6 — 8 человек. Иногда бывает больше, иногда меньше, но, в принципе, 6 человек в день мы смотрим».

Правильне діагностування хвороби — це 90% можливість врятувати життя. Лікарі кажуть: раніше проводили обстеження на старому апараті, зразка 1990 року. Розводять руками: мовляв, і так зрозуміло, що багато за його допомоги не побачиш.

Владислава Миколюк, представниця благодійного фонду “Добродій”: «Когда мы посмотрели на стоимость эндоскопического оборудования, мы поняли, что никаких фондовских денег не хватит, чтобы его приобрести. Мы начали рассматривать все существующие грантовые программы. И увидели о существовании «Кусаноны». Это программа японского правительства. Мы подали заявку, но кроме нас подало большое количество больниц с Днепропетровской области, которые тоже были прифронтовые. Но когда представитель посольства приехал на разведку именно в Покровку, он понял, что это самый актуальный запрос из всех, что поступил».

Пройшло два з половиною місяці і Покровська районна лікарня отримала бажане обладнання. Медики розповідають: тепер діагностика буде відбуватися набагато швидше та якісніше, що допоможе врятувати не одне життя.

Владислава Миколюк, представниця благодійного фонду “Добродій”: «Теперь с помощью этого аппарата онкопатологии — что самое страшное — кровотечение, конечно, но онкопатология может выявляться на самых-самых ранних стадиях. Потому что тут видны самые малейшие трещинки, благодаря вот этому видеоскопу».

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 23 та 24 березня. Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Март, 18:27
Qirim- художній проект, приурочений до 5-ї річниці окупації Криму (ВІДЕО)

У Музеї українського живопису представили художній проект, приурочений до 5-ї річниці окупації Криму та 75-х роковин депортації кримських татар. Виставка

22 Март, 18:23
Через плачевний стан будівлі історичного музею, в ньому закрили три зали та головний вхід (ВІДЕО)

Уже півтора місяці в історичному музеї ім. Яворницького тимчасово закриті три виставкові зали. За словами виконуючої обов'язки директора музею Юлії

22 Март, 18:13
Близько 100 підприємств області готові долучитися до відродження профтехнічної освіти

АрселорМіттал Кривий Ріг, КБ Південне, ДТЕК Павлоградвугілля, Придніпровська ТЕС та десятки інших підприємств області зацікавлені у запровадженні дуальної освіти в

22 Март, 17:27
У Центральній міській бібліотеці Дніпра в рамках благодійного проекту BookAngel з’явилося 500 нових дитячих книжок 

21 березня Центральній міській бібліотеці Дніпра подарували 500 нових книжок для дітей. Це стало можливим завдяки благодійному проекту BookAngel. Він

22 Март, 17:25
Прогноз погоди на 22 березня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Март, 18:13
Дніпровський дитячий оркестр “Little Band” отримав в подарунок нові інструменти від ДніпроОДА (ВІДЕО)

Допомога в досягненні музичного Олімпу: дніпровський дитячий оркестр “Little Band” у подарунок від ДніпроОДА отримав нові інструменти. Вихованці шостої школи

21 Март, 18:10
Навчити дніпровських підприємців правильно робити добро обіцяють організатори «Благодійного сніданку про соціальну відповідальність»(ВІДЕО)

Зранку 20 березня в одному з дніпровських закладів зібралося з півсотні місцевих підприємців — снідали, спілкувалися та заодно вчилися. Шестеро

21 Март, 16:01