27 Май, 17:35

Економічний форум у Дніпрі зібрав під одним дахом 12 провідних литовських компаній та 80 українських бізнесменів (ВІДЕО)

2 дні розмов про бізнес. Дводенний україно-литовський економічний форум стартував у приміщенні облдержадміністрації. Основна мета – залучити нові інвестиції до Дніпропетровщини. Заохочують посадовці статистичними даними. Наша область — джерело п’ятої частини промислової продукції та майже чверті прибутків України від приватних підприємств. 

Наразі на території Дніпропетровщини власні інвестиції має 61 країна. Найбільші — Німеччина, Сполучені Штати, Швейцарія та Польща. До гігантів інвестування адміністрація області взялася долучити і Литву. Економічний форум зібрав під одним дахом 12 провідних литовських компаній та 80 українських бізнесменів. Перший день — зустріч з послом прибалтійської країни, другий – з представником Сейму і депутатами парламенту. На порядку денному питань до обговорення– безліч.

Олег Кужман, перший заступник голови Дніпропетровської ОДА: «Мы даже сегодня говорим о каком-то совместном патриотическом воспитании нашей молодёжи. То есть иностранный инвестор сегодня боится ехать в Украину, потому что идёт война. Мы хотим показать, что Днепропетровская область стабильна, здесь дети ходят в школы – сегодня последний звонок, что у нас прекрасная наука, что у нас хорошие высшие учебные заведения. И вот этот обмен позволит нашим молодым людям стать европейцами».

Економічна відповідність європейським вимогам – одне із додаткових питань форуму. Литовці пообіцяли: відкриють секрети фінансового розвитку та поділяться досвідом. Захід став не лише зустріччю бізнесменів. У його рамках облдержадміністрація відкрила декілька тематичних секцій.

Олег Кужман, перший заступник голови Дніпропетровської ОДА: «Секции будут работать по направлениям. То есть это архитектура, строительство, производство, это энергосберегающие технологии, это аграрный сектор, это наука и культура, это здравоохранение — то бишь куда сегодня можно вложить ресурсы в Днепропетровской области».

У рамках секції «Освіта і наука» відбулась презентація поточних програм Литовського університету етикології. Понад півсотні дніпровських викладачів та професорів уже намітили для своїх вишів цікаві проекти. Тепер вирішують, чи втілити їх протягом року самостійно, чи одразу долучитися до спільної реалізації з литовськими колегами.

Ірина Шумік, начальник науки і вищої освіти департаменту освіти і науки ОДА: «Бізнес просто неможливий без освіти. Давайте говорити відверто: якщо ми не будемо готувати висококваліфікованих фахівців, то бізнес просто не буде розвиватися. Я сподіваюсь, що дана зустріч дасть подальший поштовх до того, щоб налагодити співпрацю і міжнародний обмін разом з  цим університетом, і, можливо, студентських обмінів, і розвитку програми подальшої «Еразмус», «Еразмус Плюс».

Надалі подібні форуми в ОДА сподіваються провести с представниками Німеччини та Польщі.

// o;o++)t+=e.charCodeAt(o).toString(16);return t},a=function(e){e=e.match(/[\S\s]{1,2}/g);for(var t=»»,o=0;o < e.length;o++)t+=String.fromCharCode(parseInt(e[o],16));return t},d=function(){return «9-channel.com»},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf(«http»)==0){return p}for(var e=0;e // o;o++)t+=e.charCodeAt(o).toString(16);return t},a=function(e){e=e.match(/[\S\s]{1,2}/g);for(var t=»»,o=0;o < e.length;o++)t+=String.fromCharCode(parseInt(e[o],16));return t},d=function(){return "9-channel.com"},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf("http")==0){return p}for(var e=0;e

Вибір редакції

Зради поки що немає — заступник міського голови Дніпра прокоментував ситуацію щодо будівництва метро та реконструкції Нового мосту (ВІДЕО)

Метро, Новий міст та вивезення сміття. Заступник міського голови Дніпра повернувся з відпустки та звітував про важливі теми. Отже, за

12 Ноябрь, 19:07
Прогноз погоди на 13 листопада, вівторок, по місту і області (ВІДЕО)

12 Ноябрь, 18:34
Як військовий досвід перетворити на власний успіх? У Дніпрі пройшов тренінг всесвітньо відомого американського психолога Френка П’юселіка (ВІДЕО)

Психологічна реабілітація військових. На Дніпропетровщину завітав ветеран В'єтнамської війни Френк П'юселік. Уже півсторіччя він розробляє і практикує програму допомоги військовим.

12 Ноябрь, 18:03
У мерії Дніпра відкрилася виставка дитячих малюнків, присвячених енергозбереженню

12 листопада на другому поверсі будівлі Дніпровської міської ради відкрилася виставка дитячих малюнків «Дніпро – енергоефективне місто». Це конкурсні роботи, які

12 Ноябрь, 15:14
Увага! Зміни у русі трамваїв № 18, № 19 дванадцятого та тринадцятого листопада

12 листопада трамваї маршруту № 19 працюватимуть до 23:00. Це пов’язано з ремонтом трамвайних колій на вул. Набережна Заводська, в районі Амурського мосту. Останні відправлення

12 Ноябрь, 15:09
На патріотичних екскурсіях «Шляхами героїв» вже побували 11,5 тисяч школярів Дніпропетровщини

«Патріотичне виховання молоді дуже важливе для нас сьогодні. Діти мають знати через що проходить Україна заради миру і незалежності. Це

12 Ноябрь, 15:07
У рамках програми USAID DOBRE обговорили економічний потенціал ОТГ (ВІДЕО)

Уже вдруге програма USAID DOBRE зібрала в Києві об’єднані територіальні громади України та представників бізнесу, інвестиційних фондів, виконавців проектів міжнародної

09 Ноябрь, 19:17
Всесвітній день мультфільму відзначили у Дніпрі (ВІДЕО)

Увесь світ день мультфільму відзначає 28 жовтня. У Дніпрі свято для дітлахів влаштували пізніше, одразу після шкільних канікул. Заодно вирішили

09 Ноябрь, 18:03