10 Июнь, 17:42

10 тисяч захисників підтримав Центр допомоги воїнам АТО та членам їхніх сімей

8 7 У червні виповнюється  рік Центру допомоги бійцям АТО та членам їх сімей при Дніпропетровській ОДА. Він став першим в країні. Такі центри відкрили в усіх 22 районах області. Досвід Дніпропетровщини розповсюдили на всі регіони України. За рік у Центрі отримали допомогу 10 тисяч захисників Батьківщини та їхніх родичів. Психологічна та фізична реабілітація, освоєння нових професій, надання земельних ділянок, підтримка родин загиблих. Центр працює у різних напрямках.  
«Ми цінуємо подвиг людей, які захищають нашу країну. Розуміємо, вони потребують нашої підтримки, тому першими в країні відкрили Центр допомоги воїнам АТО та членам їхніх сімей. Вирішення будь-яких питань, реабілітація після повернення з фронту та допомога сім’ям тих, кого вже ніколи не побачать вдома. Зроблено чимало, та ми не зупиняємося на цьому. Попереду ще багато роботи», — зазначив очільник регіону Валентин Резніченко.
Один з напрямків роботи центру — реабілітація бійців. У грудні 2015-го у Дніпрі відкрили спеціалізований Реабілітаційний заклад. У ньому пройшли лікування майже 400 демобілізованих. Ще 60 військових направили на реабілітацію до Литви. Особлива увага – психологічній підтримці. АТОшники можуть поспілкуватися з кваліфікованими психологами, звернувшись на безкоштовну гарячу лінію. Допомогу вже отримали понад 1700 бійців. Допомагають демобілізованим й в опануванні нової професії. Безкоштовні IT-курси, вивчення англійської, отримання водійських посвідчень. Кожен може обрати для себе напрям до душі. Є й соціальні проекти. За рік відкрили єдину в країні бібліотеку для бійців, провели перший в Україні Фестиваль пісень, народжених в АТО, створили єдиний в країні музей АТО, присвячений подвигу військових. Вулична експозиція музею працює з травня.  
«Один з напрямків роботи Центру – формування правильного ставлення до військових у суспільстві. Ми хочемо, щоб хлопці, які повернулися з фронту, відчували, що їхній подвиг цінують. Адже усі вони – герої, які пройшли складний шлях, захищаючи нашу Батьківщину та кожного з нас», — розповіла координатор Центру допомоги воїнам АТО та членам їх сімей Наталія Шуліка.
Підтримують у Центрі й родини бійців. Діти атошників відпочивають в санаторіях регіону та за кордоном, отримують сертифікати на лікування та навчаються на спеціалізованих курсах. Сім’ї загиблих в АТО військових отримали 125 квартир та право  безкоштовного проїзду у міжміському та приміському транспорті.

Вибір редакції

Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59
Новини України і світу (ВІДЕО)

Збитий над Донбасом літак, 289 загиблих, які були на борті - 17 липня відзначають роковини трагедії. Нагадаємо, 17 липня 2014

17 Июль, 20:20
У Дніпрі розпочали реконструкцію парку Гагаріна

17 Июль, 20:07