14 Июнь, 17:34

У театрі імені Шевченка в Дніпрі відлунав концерт-реквієм до другої річниці загибелі екіпажу “ІЛ — 76” (ВІДЕО)

Її автор і режисер — актор театру Ігор Кірільчатенко — сам двічі був на сході України. Театрали власними засобами намагаються нагадати: в Україні другий рік не припиняється війна, і завдяки ангелам, що пішли на небо, і ангелам, які оберігають нас на передовій, ми сьогодні живемо на своїй землі.

Той день поділив життя 49 сімей на “до” і “після”. З самого ранку серця матерів відчули недобре: сини не відповідали на дзвінки. А потім — рядок, що біжить на екрані телевізора про збитий літак з дніпропетровськими десантниками і відчайдушна надія » Ні, це не мій!». Саме образ матері бійця – один із центральних у виставі. Через почуття найріднішої людини сценарист прагне донести правду до українського народу.

Заслужена артистка України Оксана Петровська зізнається: її роль дуже важка, але й дуже потрібна. Це розуміють усі 13 членів трупи. Актори бували на передовій, спілкувалися з військовими, зустрічалися з волонтерами. І вважають своїм професійним боргом розповідати про неоголошену війну зі сцени.

“Концерт-вистава у нас така, що вона доходить до кожного. Навіть дітки, коли приходять, то виходять з розумінням того, що відбувається на сцені і з розумінням того, що відбувається в Україні. Ми повинні це робити. Щоби діти розуміли, щоб розуміли ті люди, які ще не розуміють чому це так. Чому патріоти отак повстали. Чому Україна повстала проти цієї війни. І знаю: де б не були… , і з тієї сторони, і з нашої сторони, матері страдають однаково. Через це доносимо це, щоби люди розуміли, що ця війна нікому не потрібна”, — каже заслужена артистка України Оксана Петровська.

Написав сценарій і втілив ідею Ігор Кирильчатенко – актор театру Шевченка і одночасно ветеран АТО. Програма концерту з’являлася частинами. Перша, присвячена козацькій славі, народилася під час військової відпустки, друга – після демобілізації.

“Я прослуховував дуже багато пісень, відомих пісень, невідомих пісень, віршів, які писалися для бійців АТО, які їм дружини писали, діти, матері, які вони писали. Відомі пісні, але вже про війну, про Майдан, козацькі пісні, сучасні. В мене було їх дуже багато, потім я вибирав із тисячі — сотні, із сотень — десятки і вже з десяток — одиниці, найкращі, які підходили, ми потім консультувалися з диригентом нашим, які ляжуть на наших вокалістів”, — каже автор ідеї та сценарію, ветеран АТО, режисер і ведучий концерту Ігор Кирильчатенко.

А пісню-лейтмотив «Янгол небесний» написав директор театру Валерій Ковтуненко. [uppod video=http://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2016/06/14__08_Grechnikova_ATO.mp4 poster=http://9-channel.com/wp-content/uploads/2016/06/14__08_Grechnikova_ATO.jpg type=site]  

Вибір редакції

Парламентські-2019. Чи визначилися із вибором дніпряни — ми запитали на вулицях міста (СОЦОПИТУВАННЯ)

Менше тижня лишається до позачергових парламентських виборів. Вже 21-го липня українці обиратимуть нових народних депутатів. Від Дніпропетровщини балотуються 294 кандидати

16 Июль, 20:50
Опівночі з 17 на 18 липня Новий міст буде повністю перекрито для завершення робіт (КОМЕНТАР)

Новий міст у Дніпрі повністю перекрить з 18 липня до 14 вересня. Одна із причин такого радикального рішення - парі

16 Июль, 18:31
Хоронити зарано: старший матрос Сергій Булгаков живий і активно йде на поправку (КОМЕНТАР)

Хоронити ще зарано: 13-го липня в мережі з’явилася фейкова інформація про смерть Сергія Булгакова. 32-річний воїн родом із Миколаєва, надійшов

16 Июль, 00:51
«Хунта» закривається: волонтерський проект одягу та аксесуарів назвав останній день роботи

Проект "Hunta" заснував Леонід Краснопольский. З початком війни на Донбасі Леонід, уродженець Донецька,  разом із дружиною Ольгою почав допомагати українській армії

16 Июль, 00:41
На Дніпропетровщині затримали вбивцю 33-річної жінки (КОМЕНТАР)

На Дніпропетровщині упіймали вбивцю, який задушив і втопив у річці свою 33-річну співмешканку. Злочин скоів на початку червня в Новомосковську.

15 Июль, 23:21
Прогноз погоди на 16 липня, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

15 Июль, 20:53
Порушення виборчого процесу на Дніпропетровщині — громадянська мережа ОПОРА подала 79 звернень до правоохоронців (КОМЕНТАР)

79 фактів порушень виборчого процесу зафіксували представники громадянської мережі ОПОРА на Дніпропетровщині. Відповідні звернення подали до правоохоронних органів. Спостерігачі кажуть:

12 Июль, 21:57
6-річна дитина провалилася у люк. Хлопець майже не зазнав ушкоджень (КОМЕНТАР)

Шестирічний Михайлик, який ввечері напередодні упав у глибокий люк, майже не постраждав. Відбувся переляком і подряпинами, кажуть лікарі. Випадок трапився

12 Июль, 21:55