24 Июнь, 17:59

У рамках системи держзакупівель «Прозорро» влада і громадськість звільняють «корупціонерів»(ВІДЕО)

Чесність і корупція. Мало хто знається на системі державних закупівель «Прозорро». Вона націлена на оптове придбання товарів комунальними підприємствами за державний кошт у приватних компаній та фірм. У рамках системи кожен комунальний заклад проводить конкурсний відбір найкращого постачальника за критеріями «ціна/якість». Втім, «Прозорро» має протистояти корупції, кажуть у Дніпропетровській ОДА. Тому і започаткували щомісячну колегію для визначення подібних випадків. 23 червня відбулась уже друга. 

Засідання влади, громадськості та представників 227 комунальних підприємств. Мета другої колегії «Прозорро» — визначити корупційні схеми та їхніх винуватців. У боротьбі за довіру бізнесу владні органи вдаються до подвійного моніторингу чесності конкурсної системи держзакупівель.

Юрій Голик, радник голови Дніпропетровської ОДА: «Мониторинг первый: есть какая-то дискриминация участников по требованиям, либо нет. То есть максимально широкие требования, чтобы могли участвовать все, кто хотят, либо требования выписываются под конкретного поставщика. Вторая история с мониторингом – это когда торги состоялись и мы видим, что происходят какие-то дисквалификации, то это сразу же причина для разбирательств».

Також існує третій привід для моніторингу — так звані «повислі торги». В цьому випадку підприємство оголошує конкурс, приймає заявки і протягом тривалого часу з невідомих причин не назначає дати аукціону. Колегія «Прозорро» аналізує ситуацію та вдається до рішучих кроків.

Юрій Голик, радник голови Дніпропетровської ОДА: «Наказания, в нашем случае возможно 2 варианта, как в футболе – чемпионат сейчас идёт. Первое. Если распорядитель ошибся один раз и, может, чего-то «недочув» или «недопонял» – это предупреждение. Если мы видим, что это систематическое нарушение, подаём документы на увольнение руководителя такого коммунального заклада в облсовет – депутаты должны за это проголосовать».

Так, за висновками першої колегії, подали документи на звільнення п’ятьох людей. Їхню долю вирішуватимуть на найближчій сесії обласної ради. Друга колегія також пройшлася по головах – рекомендують звільнити ще трьох. Але, зі слів представника організації «Громадський контроль», у багатьох випадках заміна керівника не змінює корупційної схеми роботи закладу.

Денис Селін, заступник голови ГО «Громадський контроль»: «В нашей системе некоторые директора думают, что «крыша» их спасёт, и им можно воровать, как они воровали последние 20 лет. Когда они не слышат на коллегии, мы параллельно будем дублировать на силовые структуры, чтобы открывали уголовные производства, как было сделано за последние месяцы в ряде случаев».

Протягом останніх двох тижнів відкрили чотири кримінальні провадження. Аби завадити фінансовим махінаціям, «Громадський контроль» пропонує зробити кожну керівну посаду на комунальних підприємствах виборчою. Втім, виникає питання: чи дійсно світлу антикорупційну ідею реалізують справедливо? Тим паче, коли після останнього слова начебто винуватої людини, посадовці подають документи на звільнення.

За результатами другої колегії, найбільш корумпованими по області є сфера закупівель продуктів харчування для навчальних закладів і медикаментів для лікарень. А питання торгів по засобах дезінфекції взагалі планують винести на додаткову позапланову колегію. То слід замислитись, чи не відкрила влада полювання на відьом серед освітньої та медичної галузей?

Вибір редакції

Парламентські-2019. Чи визначилися із вибором дніпряни — ми запитали на вулицях міста (СОЦОПИТУВАННЯ)

Менше тижня лишається до позачергових парламентських виборів. Вже 21-го липня українці обиратимуть нових народних депутатів. Від Дніпропетровщини балотуються 294 кандидати

16 Июль, 20:50
Хоронити зарано: старший матрос Сергій Булгаков живий і активно йде на поправку (КОМЕНТАР)

Хоронити ще зарано: 13-го липня в мережі з’явилася фейкова інформація про смерть Сергія Булгакова. 32-річний воїн родом із Миколаєва, надійшов

16 Июль, 00:51
«Хунта» закривається: волонтерський проект одягу та аксесуарів назвав останній день роботи

Проект "Hunta" заснував Леонід Краснопольский. З початком війни на Донбасі Леонід, уродженець Донецька,  разом із дружиною Ольгою почав допомагати українській армії

16 Июль, 00:41
На Дніпропетровщині затримали вбивцю 33-річної жінки (КОМЕНТАР)

На Дніпропетровщині упіймали вбивцю, який задушив і втопив у річці свою 33-річну співмешканку. Злочин скоів на початку червня в Новомосковську.

15 Июль, 23:21
Прогноз погоди на 16 липня, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

15 Июль, 20:53
Порушення виборчого процесу на Дніпропетровщині — громадянська мережа ОПОРА подала 79 звернень до правоохоронців (КОМЕНТАР)

79 фактів порушень виборчого процесу зафіксували представники громадянської мережі ОПОРА на Дніпропетровщині. Відповідні звернення подали до правоохоронних органів. Спостерігачі кажуть:

12 Июль, 21:57
6-річна дитина провалилася у люк. Хлопець майже не зазнав ушкоджень (КОМЕНТАР)

Шестирічний Михайлик, який ввечері напередодні упав у глибокий люк, майже не постраждав. Відбувся переляком і подряпинами, кажуть лікарі. Випадок трапився

12 Июль, 21:55
Пам’ятник Олександру Красносельському у Дніпрі: два роки тому пообіцяли — та досі не відновили (КОМЕНТАР)

До 140-річчя відомого архітектора Олександра Красносельського у Дніпрі активно збиралися відновити пам'ятник на могилі митця. Ювілей припадав на 2017 рік,

12 Июль, 21:53