24 Июнь, 17:59

У рамках системи держзакупівель «Прозорро» влада і громадськість звільняють «корупціонерів»(ВІДЕО)

Чесність і корупція. Мало хто знається на системі державних закупівель «Прозорро». Вона націлена на оптове придбання товарів комунальними підприємствами за державний кошт у приватних компаній та фірм. У рамках системи кожен комунальний заклад проводить конкурсний відбір найкращого постачальника за критеріями «ціна/якість». Втім, «Прозорро» має протистояти корупції, кажуть у Дніпропетровській ОДА. Тому і започаткували щомісячну колегію для визначення подібних випадків. 23 червня відбулась уже друга. 

Засідання влади, громадськості та представників 227 комунальних підприємств. Мета другої колегії «Прозорро» — визначити корупційні схеми та їхніх винуватців. У боротьбі за довіру бізнесу владні органи вдаються до подвійного моніторингу чесності конкурсної системи держзакупівель.

Юрій Голик, радник голови Дніпропетровської ОДА: «Мониторинг первый: есть какая-то дискриминация участников по требованиям, либо нет. То есть максимально широкие требования, чтобы могли участвовать все, кто хотят, либо требования выписываются под конкретного поставщика. Вторая история с мониторингом – это когда торги состоялись и мы видим, что происходят какие-то дисквалификации, то это сразу же причина для разбирательств».

Також існує третій привід для моніторингу — так звані «повислі торги». В цьому випадку підприємство оголошує конкурс, приймає заявки і протягом тривалого часу з невідомих причин не назначає дати аукціону. Колегія «Прозорро» аналізує ситуацію та вдається до рішучих кроків.

Юрій Голик, радник голови Дніпропетровської ОДА: «Наказания, в нашем случае возможно 2 варианта, как в футболе – чемпионат сейчас идёт. Первое. Если распорядитель ошибся один раз и, может, чего-то «недочув» или «недопонял» – это предупреждение. Если мы видим, что это систематическое нарушение, подаём документы на увольнение руководителя такого коммунального заклада в облсовет – депутаты должны за это проголосовать».

Так, за висновками першої колегії, подали документи на звільнення п’ятьох людей. Їхню долю вирішуватимуть на найближчій сесії обласної ради. Друга колегія також пройшлася по головах – рекомендують звільнити ще трьох. Але, зі слів представника організації «Громадський контроль», у багатьох випадках заміна керівника не змінює корупційної схеми роботи закладу.

Денис Селін, заступник голови ГО «Громадський контроль»: «В нашей системе некоторые директора думают, что «крыша» их спасёт, и им можно воровать, как они воровали последние 20 лет. Когда они не слышат на коллегии, мы параллельно будем дублировать на силовые структуры, чтобы открывали уголовные производства, как было сделано за последние месяцы в ряде случаев».

Протягом останніх двох тижнів відкрили чотири кримінальні провадження. Аби завадити фінансовим махінаціям, «Громадський контроль» пропонує зробити кожну керівну посаду на комунальних підприємствах виборчою. Втім, виникає питання: чи дійсно світлу антикорупційну ідею реалізують справедливо? Тим паче, коли після останнього слова начебто винуватої людини, посадовці подають документи на звільнення.

За результатами другої колегії, найбільш корумпованими по області є сфера закупівель продуктів харчування для навчальних закладів і медикаментів для лікарень. А питання торгів по засобах дезінфекції взагалі планують винести на додаткову позапланову колегію. То слід замислитись, чи не відкрила влада полювання на відьом серед освітньої та медичної галузей?

Вибір редакції

Atlas Weekend 2019 провів у Дніпрі препаті фестивалю (КОМЕНТАР)

Менше, ніж за два місяці в Києві відбудеться масштабний оупен-ейр фестиваль України — Atlas Weekend 2019. Шестеро учасників програми проїхалися

20 Май, 20:07
Інавгурація В.Зеленського, розпуск ВР, вибори та відставки міністрів – що далі? Коментар юриста (ВІДЕО)

Інавгурація В.Зеленського, розпуск ВР, вибори та відставки міністрів – що далі? Коментар юриста

20 Май, 17:49
У Дніпрі провели традиційну легкоатлетичну естафету пам’яті

Минулої суботи, 18 травня, у Дніпрі відбулася традиційна легкоатлетична естафета, присвячена Дню пам’яті та примирення і Дню перемоги над нацизмом

20 Май, 17:26
«Ніч музеїв». До міжнародної акції долучився і Дніпро (ВІДЕО)

Що робити у музеї вночі? Варіантів насправді безліч. Кожен музей світу до 18 травня готує свої сюрпризи. У Дніпрі акція

20 Май, 17:19
Дніпровський мандрівник Сергій Гордієнко вирушив в чергову подорож (ВІДЕО)

Близько 1,5 року в дорозі, більше 11,5 тисячі кілометрів водою і суходолом - 12 травня дніпровський мандрівник Сергій Гордієнко вирушив

20 Май, 17:15
Простір чистоти: У Дніпрі мешканці багатоповерхівок об’єднують зусилля, щоб навести лад у своїх подвір’ях

Муніципальна акція «Дніпро – простір чистоти» об’єднує дедалі більше містян. Нині розпочався другий сезон проекту, який заснував міський голова Борис

20 Май, 14:13
Прогноз погоди на 18 та 19 травня, вихідні. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Май, 16:25
Поліцейськи сирени, автоматні черги та спецпризначенці — біля ДніпроОДА пройшли планові навчання з територіальної оборони (ВІДЕО)

Поліцейськи сирени, автоматні черги та десятки спецпризначенців у масках - зранку 17 травня біля Дніпропетровської облдержадміністрації відбулися планові навчання з

17 Май, 14:09