30 Июнь, 17:47

Медики б’ють на сполох: з настанням спеки через відкриті вікна частіше стали випадати діти (ВІДЕО)

Півторарічний малюк з Дніпродзержинська вирішив втамувати допитливість — дослідити вікно своє квартири. Літо, спека, вікно було розкрите навстіж і прикрите протимоскитною сіткою. Родичі, які із зрозумілих причин відмовляються спілкуватися на камеру, нам розповіли: лише на короткий час відволіклися від малюка. Той заліз на стілець, оперся на сітку — і випав із третього поверху.

Олександр Лацинський, завідувач відділенням анестезіології для інтенсивної терапії Дніпропетровської обласної дитячої клінічної лікарні: «Хоть это и третий этаж, но пострадали абсолютно все структуры головного мозга и ребенок сейчас находится в коме третьей степени. К сожалению, нам вряд ли удастся его спасти. Потому что те изменения, которые есть со стороны нервной системы, они на сегодняшний день необратимы».

У дитячій реанімації розповідають: з настанням спеки до них щотижня привозять таких дітей. Страждають саме малюки 1,5 — 3 років: вони вже добре вміють ходити і поки ще не відчувають небезпеки. Та головне — її не завжди відчувають і дорослі. Кожного десятого постраждалого, на жаль, не вдається врятувати. Але навіть ті, хто вижив, скоріш за все, будуть усе життя розплачуватися за батьківський недогляд.

Олександр Лацинський, завідувач відділенням анестезіології для інтенсивної терапії Дніпропетровської обласної дитячої клінічної лікарні: «Это должны быть не просто выжившие дети. Это должны быть дети, которые в последующем полноценно развиваются, живут и становятся социально адаптированными. К сожалению, не всегда этого удается достичь».

А ось так виготовляють протимоскитні сітки. На заводі кажуть, що вона сама по собі не здатна стати на заваді дитині, якщо вона захоче дослідити вікно. Її захист — виключно від комах, та ще, може, від тополиного пуху.

Сергій Скрипник, начальник виробництва москітних сіток заводу “Steko”: «Антимоскитное полотно устанавливается на профиль с помощью уплотнительного шнура. Шнур не в состоянии удержать особо сильных физических нагрузок… Вот… Его легко можно отсюда устранить».

Можливий вихід для батьків — встановити на вікна так звані замки: вони якраз і не дадуть дитині відчинити шибку.

Роман Грапко, керівник відділу маркетингу заводу: «Замок позволяет зафиксировать между положением «закрыто» и положением «на проветривание». Но не позволит пытливому детскому открыть окно».

Однак ніяке приладдя все одно не замінить батьківської уваги для дитини.

На жаль, малюк з цього сюжету, як і пророкували медики, не вижив. Хоча за його життя боролися до останнього. І поки цей матеріал готувався до ефіру, до реанімації потрапила ще одна дитина — вона теж випала з вікна.

[uppod video=http://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2016/06/30__Filippov_Deti_vypadayut_s_okon.mp4 poster=http://9-channel.com/wp-content/uploads/2016/06/30__Filippov_Deti_vypadayut_s_okon.jpg type=site]

Автор — Сергій Філіпов

Камера — Тарас Іванов

Вибір редакції

Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59
Новини України і світу (ВІДЕО)

Збитий над Донбасом літак, 289 загиблих, які були на борті - 17 липня відзначають роковини трагедії. Нагадаємо, 17 липня 2014

17 Июль, 20:20
У Дніпрі розпочали реконструкцію парку Гагаріна

17 Июль, 20:07