30 Июнь, 16:55

Німецький уряд — на допомогу дітям-переселенцям із українського сходу (ВІДЕО)

Малюкам – більше місця у дитсадочках, школярам – спортивне обладнання, а молоді – реалізація власних ідей. Дитячий фонд організації об’єднаних націй ЮНІСЕФ направляє 14 мільйонів доларів німецьких інвестицій на адаптацію юних переселенців.

Оскар Бутрагуено, представник дитячого фонду ООН: «Глобальний ефект проявиться у покращенні адаптивних навичок малих переселенців, їхньої інтеграції і в упевненості, що вони матимуть гарне спілкування з місцевим населенням».

45 школа, що прийняла до лав багато мешканців сходу, отримала спортивний інвентар першою в області. Дітям подарували нові м’ячі, канати, мати, столи для тенісу та «козла». Учні подякували представникам ЮНІСЕФ музичним і танцювальним номерами, а також випробували обладнання у невеличкій естафеті. Тепер діти готуватимуться до великого турніру з волейболу, який стартує 3 жовтня. А в наступному році проведуть уже футбольні змагання.

Ольга Климовська, координатор з освіти і захисту прав дітей ЮНІСЕФ Україні: «48 шкіл візьмуть участь у спортивному компоненті. В цих школах вчиться більше ніж 30 тисяч дітей загалом. І буде створено близько півтори тисячі місць у дитячих садочках».

І це лише по Дніпропетровщині. Паралельно підписання меморандуму вже відбулося в Донецькій, планується у Луганській, Запорізькій та Харківській областях. Проект «Сприяння соціальній згуртованості та інтеграції переселенців на сході України»  загалом співпрацюватиме з трьома сотнями навчальних закладів. Він охоплює чотири компоненти до втілення —  ремонт і створення нових місць у дитсадках, спортінвентар для шкіл, 20 центрів розвитку для молоді і так зване «раннє втручання» для немовлят.

Ольга Климовська, координатор з освіти і захисту прав дітей ЮНІСЕФ Україні: «Це спеціальна послуга, спрямована на те, щоб діти від 0 до 4 років могли отримати допомогу у розвитку і соціально адаптуватися, щоб в них не сформувалася інвалідність».

Оскар Бутрагуено, представник дитячого фонду ООН: «Важко сказати який компонент є найбільш важливим. Наприклад, проект раннього втручання — не дуже затратний, але дуже важливий. Ми маємо бути впевнені, що жодну дитину не залишили, не забули на самоті зі своїми проблемами. Натомість компонент, що стосується виділення місця у дитячих садках – найбільш затратний, але тісно пов’язаний із раннім втручанням, адже необхідно якомога раніше залучити дитину до соціального середовища».

Програма, центрована на дитині, забезпечить не лише нове обладнання, а і навчання чотирьохсот фахівців із педагогіки та психології. На плечі обласних органів влади, згідно меморандуму, ляже подальше утримання додаткових робочих місць у дошкільних закладах та спеціальних осередках допомоги дітям.

[uppod video=http://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2016/06/30__Kras_Memorandum_z_Yunysef.mp4 poster=http://9-channel.com/wp-content/uploads/2016/06/30__Kras_Memorandum_z_Yunysef.jpg type=site]

Автор — Юлія Красовська

Камера — Андрій Райський

Вибір редакції

Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59
Новини України і світу (ВІДЕО)

Збитий над Донбасом літак, 289 загиблих, які були на борті - 17 липня відзначають роковини трагедії. Нагадаємо, 17 липня 2014

17 Июль, 20:20
У Дніпрі розпочали реконструкцію парку Гагаріна

17 Июль, 20:07