06 Июль, 16:57

У парку ім. Глоби під виглядом омолодження спилюють дерева, кажуть активісти (ВІДЕО)

У парку імені Глоби неабияке пожвавлення — гуркоче техніка та працюють люди. Вже не перший день вони так рухаються вздовж центрального проспекту — обрізують гілки у старих дерев. Але активісти забили тривогу: це, мовляв, насправді ні що інше, як винищення здорових дерев.

Всеволод Новохатько, громадський активіст: «А здесь, где было когда-то кафе, без документов, сейчас планомерно, именно здесь  под видом омоложения идет вырубка деревьев до такого состояния, с которого они восстановиться, я считаю, не смогут».

Активісти впевнені, що таким чином хочуть зачистити від дерев ділянку парку. І звільнену територію зайняти, наприклад, під забудову. Адже роботи проводяться неправильно, що для дерев може бути смертельно.

Тетяна Лампіка, громадський екологічний інспектор: «Эти деревья 100% не выживут и пропадут. Естественно, что земельный участок под этими деревьями будет пустовать и, возможно, будет потом чем-то застроен».

Працівники підприємства, яке виконує ці роботи, нам пояснили: вони проводять омолодження дерев. На це у них є усі дозволи, а парку від їхньої діяльності тільки краще. Адже зрізають старі гілки, на місці яких згодом з’явиться молода поросль.

Андрій Комаров, працівник: «Пойдите снимите от центрального входа и посмотрите как омоложены все деревья. Что отошло, что не отошло. Покажите мне хоть одно дерево, которое засохло».

Активісти виконавцям робіт не повірили, тому одразу викликали поліцію. Сюди ж прибув і директор підприємства, яке проводить роботи. Однак від коментарів він відмовився.

Олександр Коршунов, директор підприємства:

Я не хочу давать комментарий.

-Почему?

-Я имею право отказаться.

В обласному департаменті екології нам пояснили: рішення про спил дерев чи їхнє омолодження приймає спеціальна комісія, до складу якої входять представники балансоутримувача, виконкому та екологічної інспекції. Тож просто так з пилою до насаджень ніхто підступити не може.

Руслан Стрілець, директор департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської облдержадміністрації: «Если мы говорим о уже принятом решении, как проведение каких-то работ, то значит эти работы вызваны ситуацией, когда эти работы нужно брать и проводить. И ждать, когда там эта ветка — лучше его уже сегодня спилить эту ветку, чем завтра ждать, пока она прибьет кого-то».

А поки що з цією ситуацією розбираються правоохоронці.

[uppod video=http://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2016/07/06__Filippov_Spil_derevqev,_Globy.mp4 poster=http://9-channel.com/wp-content/uploads/2016/07/06__Filippov_Spil_derevqev,_Globy.jpg type=site]

Автор — Сергій Філіпов

Камера — Макс Бодріченко, Тарас Іванов

Вибір редакції

Прогноз погоди на 2 та 3 лютого. Дніпро і область (ВІДЕО)

01 Февраль, 19:05
На Дніпропетровщині в моторошній аварії згорів живцем водій іномарки

Згорів живцем під час ДТП. На Дніпропетровщині в моторошній аварії загинув водій автомобіля «Рено». Іншого учасника лобового зіткнення - кермувальника

01 Февраль, 16:56
Прогноз погоди на 1 лютого, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

31 Январь, 18:55
У провадженні щодо генерала Назарова оголошена перерва до 21 лютого 2019 року

Сьогодні у Дніпровському апеляційному суді продовжили розгляд кримінального провадження за апеляційними скаргами захисника Турик М.П. в інтересах обвинуваченого Назарова В.М., обвинуваченого Назарова

31 Январь, 17:39
Прогноз погоди на 31 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

30 Январь, 18:57
Українська «Вікіпедія» відзначає 15-тиріччя (ВІДЕО)

На честь цієї дати по всій Україні проходить низка тематичних заходів.  Як це було у Дніпрі — дивіться у сюжеті.

30 Январь, 18:55
Музей імені Скуратовського відзначив свою першу річницю (ВІДЕО)

Маленький, але ювілей — музей пам’яті композитора і поета Володимира Скуратовського відзначив свою першу річницю. 29-го січня в музичній школі

30 Январь, 18:53
Пожежа у занедбаній будівлі Дніпра — рятувальники зупинили вогонь, постраждалих не виявили

Пожежа на бульварі Кучеревського у Дніпрі зайнялася на першому поверсі занедбаної будівлі. Вогонь пошкодив теплоізоляцію та пластикові труби на площі

29 Январь, 18:53