06 Июль, 16:57

У парку ім. Глоби під виглядом омолодження спилюють дерева, кажуть активісти (ВІДЕО)

У парку імені Глоби неабияке пожвавлення — гуркоче техніка та працюють люди. Вже не перший день вони так рухаються вздовж центрального проспекту — обрізують гілки у старих дерев. Але активісти забили тривогу: це, мовляв, насправді ні що інше, як винищення здорових дерев.

Всеволод Новохатько, громадський активіст: «А здесь, где было когда-то кафе, без документов, сейчас планомерно, именно здесь  под видом омоложения идет вырубка деревьев до такого состояния, с которого они восстановиться, я считаю, не смогут».

Активісти впевнені, що таким чином хочуть зачистити від дерев ділянку парку. І звільнену територію зайняти, наприклад, під забудову. Адже роботи проводяться неправильно, що для дерев може бути смертельно.

Тетяна Лампіка, громадський екологічний інспектор: «Эти деревья 100% не выживут и пропадут. Естественно, что земельный участок под этими деревьями будет пустовать и, возможно, будет потом чем-то застроен».

Працівники підприємства, яке виконує ці роботи, нам пояснили: вони проводять омолодження дерев. На це у них є усі дозволи, а парку від їхньої діяльності тільки краще. Адже зрізають старі гілки, на місці яких згодом з’явиться молода поросль.

Андрій Комаров, працівник: «Пойдите снимите от центрального входа и посмотрите как омоложены все деревья. Что отошло, что не отошло. Покажите мне хоть одно дерево, которое засохло».

Активісти виконавцям робіт не повірили, тому одразу викликали поліцію. Сюди ж прибув і директор підприємства, яке проводить роботи. Однак від коментарів він відмовився.

Олександр Коршунов, директор підприємства:

Я не хочу давать комментарий.

-Почему?

-Я имею право отказаться.

В обласному департаменті екології нам пояснили: рішення про спил дерев чи їхнє омолодження приймає спеціальна комісія, до складу якої входять представники балансоутримувача, виконкому та екологічної інспекції. Тож просто так з пилою до насаджень ніхто підступити не може.

Руслан Стрілець, директор департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської облдержадміністрації: «Если мы говорим о уже принятом решении, как проведение каких-то работ, то значит эти работы вызваны ситуацией, когда эти работы нужно брать и проводить. И ждать, когда там эта ветка — лучше его уже сегодня спилить эту ветку, чем завтра ждать, пока она прибьет кого-то».

А поки що з цією ситуацією розбираються правоохоронці.

[uppod video=http://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2016/07/06__Filippov_Spil_derevqev,_Globy.mp4 poster=http://9-channel.com/wp-content/uploads/2016/07/06__Filippov_Spil_derevqev,_Globy.jpg type=site]

Автор — Сергій Філіпов

Камера — Макс Бодріченко, Тарас Іванов

Вибір редакції

Вартість послуг комунального підприємства «Ритуальна служба» – одна з найнижчих у місті – експерт

У Дніпрі функціонує комунальне підприємство «Ритуальна служба» Дніпровської міської ради. Вартість послуг, які надає КП, – одна з найнижчих у

23 Апрель, 17:46
Прогноз погоди на середу, 24 квітня. Дніпро і область (ВІДЕО)

23 Апрель, 17:22
23 квітня — Всесвітній день книги і авторського права, а також Всеукраїнський день психолога

Психологія - це прикладна й академічна наука, що вивчає поведінку, психіку і психічні процеси людини. Її доля - це пошук закономірностей

23 Апрель, 14:29
Мурал пам’яті жертв теракту на Шрі-Ланці з’явився у Дніпрі (КОМЕНТАР)

21 квітня увесь світ сколихнула трагічна новина: на Шрі-Ланці прогриміло вісім вибухів. У неділю багато християнських конфесій святкували Великдень. Три

22 Апрель, 20:42
Прогноз погоди на 23 квітня, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Апрель, 17:49
 #TrashTag челендж у Дніпрі. Ініціативу “прибери історичну локацію” один одному передають райони міста (ВІДЕО)

До Дніпра дістався так званий #TrashTag челендж. Мешканці різних районів міста прибирають історичні локації  і передають ініціативу далі. Забрудненість “до”

22 Апрель, 17:46
Фантастичні гранти і де їх шукати? Про це дніпровським стартаперам розповіла інноваційна конференція (ВІДЕО)

Два з половиною мільйони євро - де шукати такі фантастичні гранти? Про це дніпровським стартаперам розповіла інноваційна конференція. В які

22 Апрель, 15:19
Культурна столиця: У Дніпрі завершився фестиваль «Французька весна-2019»

Днями у Дніпрі відбулася унікальна вулична вистава «Три тотеми». Вона стала заключним акордом фестивалю «Французька весна», який уже третій рік

22 Апрель, 14:52