20 Июль, 13:53

Бути чи не бути: дніпровські екстремали просувають ідею створення у місті скейт-парку (ВІДЕО)

Деякі сучасні види спорту, які стали почали розвиватися в світі з 1950-х років, поступово стали називатися екстремальними. До таких видів спорту відносяться BMX, тріал, скейтбординг, сноубординг, парашутизм, скелелазіння, спелеологія, роуп-джампінг та багато інших. Екстремальні види спорту характеризує високий ступінь небезпеки для життя і здоров’я спортсмена, велика кількість акробатичних трюків, високий рівень адреналіну, який виділяється у спортсмена під час заняття спортом. А як йдуть справи із цими видами спорту в Дніпрі?

У місті чимало людей різного віку, що ладні займатися вуличними…  Голова міської асоціації екстремальних видів спорту має переконливу статистику. Однак бідкається: попит є, а пропозиції нема. Дніпро не прихильний до скейтерів, ролерів, для малих і дорослих на самокатах, біговелах, сігвеях тощо.

Максим Семенова — голова Дніпровської асоціації екстримальних видів спорту: «Я вижу по городу и по своему району, что эти велодорожки, которые сделали — они в хорошую погоду залеплены малышами, которые катаются на скейтбордах, на роликах, на самокатах. А им больше негде кататься — они катаются по велодорожкам. Они не имеют потенциала к развитию. На районах нет скейт-площадок, в городе нет скейт-площадок. То есть из этих тысяч  остается немного, которые влюбились в это полностью и продолжают, вопреки нашему городу, заниматься любимым делом».

Максим Семенов розповідає: проект скейт-парку в нього давно готовий. Ба і більше: листи із пропозиціями та проханнями до міської ради надсилав чотири рази.

Максим Семенов, голова Дніпровської асоціації екстримальних видів спорту: «Мы предлагаем построить парк здесь, в центре города, очень давно. То есть предложений было много. Но в последнее время, учитывая популярность этого спорта на «памятнике афганцам» — мы предложили сделать парк недалеко от гостиницы «Парус».

Особистий зріст, розвиток вуличної культури і врешті — безконфліктне співіснування з мешканцями міста. Отже, облаштована територія — не егоїзм купки екстремалів, а шанси для цілого шару субкультури.

Максим Синдірьов, скейтер із багаторічним стажем: «Нужны площадки, где заниматься. Потому что, мы, как уличная культура, занимаемся на площадках, где есть какие-то препятствия, и не всегда  это нравится жителям города. Поэтому было бы неплохо, если бы были специально отведенные площадки — то есть скейт-парки». Олексій Сергєєв, скейтер, організатор змагань зі скейтбордингу: «Сейчас городу нужно минимум отдельных два скейт-парка. Люди катаются и зачастую конфликты происходят. На фоне того, что ребята катаются где-то на памятниках, возможно возле каких-то магазинов. Многим жителям города  это не нравится. Ну, а что делать?” Ілля Волков, один із наймолодших скейтбордистів Дніпра: «Нас принимают за каких-то анархистов, каких-то аморальных людей. А скейтеры — это те люди, которые больше всех ценят архитектуру. Кто-то видит в ступенях  просто ступени, по которым можно ходить. Мы же видим там миллион трюков. Будут строить тысячи скейт-парков — все равно скейтеры будут кататься на улицах. Потому что  это корни скейтбординга. Но, конечно-же, для развития нужно больше парков, больше спотов». Антон, скейтер: «Тренироваться на улицах опасно и трудно весьма. Нас гоняют все время. Место сложно найти — вот одно из них. Мы здесь катаемся из-за того, что здесь очень хорошее покрытие. Оно мраморное и не портит скейты. И падать на него приятно, нежели на асфальт. У нас есть 2 скейт-парка: один «бомбастик» — там пластмассовый пол и на нем трудно кататься, и стоит денег туда пойти; второй  — бесплатный, он находится на «Красном камне» — там асфальт и все фигуры разбились». Ерік Кіпаренко, один із наймолодших скейтбордистів Дніпра: «Есть скейт-парк, который в парке Ленина. Это самый первый скейт-парк, который был открыт у нас в городе. Но, во-первых, он построен на асфальте и фигуры там неплохие. И все равно он разваливается. Потому что он открытый, там дождь, снег и все эти фигуры, вся фанера — начинают расслаиваться. Хотелось бы, конечно, бесплатный крытый скейт-парк».  

Тетяна Шевельова — дитячий психолог. Прагнення підлітків до екстриму може пояснити і професійно, і з материнського досвіду: її донька із задоволенням каталася б на роликових ковзанах.

Тетяна Шевельова, психолог: «Интерес к экстремальным видам спорта, с точки зрения физиологии подростков,  очень закономерен. Потому что мозг развивается таким образом, что миндалевидное тело в мозге как раз очень активно работает, и эта часть мозга отвечает за риск, импульсивность, агрессию. Поэтому дети ведомые. Если дать рекомендацию родителям — это просто любить своих деток, так же, как и любили, когда они были маленькими, уделять им больше времени. Отсутствие этой эмоциональной связи с детками и провоцирует их на какие-то экстремальные штучки».

Ключове слово у поясненнях психологів — “любов”. Утім, любові до себе з боку міста не відчувають ані підлітки, ані молоді люди, так би мовити, виборчого віку. Не мають вони місця ані для тренувань, ані для змагань. Їздять до Києва чи Європи, показують там непогані результати, але на батьківщині це нікого не цікавить.

Роман, BMX-ер із 6 річним стажем: «Парк очень нужен. У нас молодое поколение подрастает. Вот парень в желтой футболке катается. Ему 13 лет. У него потенциал колоссальный. Но ему раскрыться негде. Он просто выходит под домом кататься, и в центр выезжает. Чтобы с ребятами покататься, поучиться. То есть парк вообще нам нужен».

Данило, надія українського BMX: «У нас очень мало мест, где можно развиваться. И все равно мне хочется кататься. У нас часто проходят люди, которые говорят: «Чего вы катаетесь на памятнике?». Нам просто негде кататься».

Уповноважені представники міської влади нібито і згодні, що екстремали мають рацію — нічого для них зручного у Дніпрі нема. Але замість конкретних пропозицій — знаходять винних у ситуації.

Олександр Шикуленко, заступник міського голови із питань молоді та спорту: «До вот этой каденции городского совета — многих вещей не было. До этого не решались вопросы со спортивными школами, велодорожками — до этого не решались многие вопросы, связанные не только со спортом. Этими вопросами мало кто занимался. Мы, наш горсовет, занимается этими вопросами вплотную. Поэтому на ваш вопрос, «Почему до этого времени в Днепре таких вещей не было?», отвечу очень просто: ими никто не занимался. В этом плане  мы будем заниматься и продвигать все прогрессивные идеи».

Уітм, як нам стало відомо, і особиста зустріч Максима Семенова з Олександром Шикуленком закінчилася нічим. Тим часом збірна Дніпра з екстремальних видів спорту готується до участі у Z-games. На найбільшому в Європі спортивно-музичному фестивалі наші екстремали збираються заявити гучно не тільки про себе, а і про рідне місто. Яке поки що сприймає їх як байстрюків.

 

[uppod video=http://9-channel.com/wp-content/uploads/video/2016/07/21__NA_SAJT_Berezhnoj_skejtpark.mp4 poster=http://9-channel.com/wp-content/uploads/2016/07/21__NA_SAJT_Berezhnoj_skejtpark.jpg type=site]

Вибір редакції

Асфальт з «козинаками»: що зараз відбувається на Новому мості Дніпра (фото)

На Центральному (Новому) мості в Дніпрі ( його днями закрили для пішоходів і велосипедистів до 14 вересня) продовжує працювати важка

22 Август, 15:56
7-8 вересня в Дніпро приїдуть 150 ретро автомобілів із різних міст країни

Унікальні авто візьмуть участь в «Пробігу Миклашевського», повідомляє директор Технічного музею Дніпра "Машини часу» Михайло Прудніков.   «Пробіг Миклашевського» за

22 Август, 13:47
Які сюрпризи чекають автомобілістів на парковках Дніпра

З 15 травня в Україні ввели штрафи за безкоштовну парковку. Платні парковки ввели в першу чергу для зручності пішоходів і

22 Август, 13:44
12 нових тролейбусів з Білорусі з’являться у Дніпрі

КП «Дніпровський електротранспорт» в цьому році провів тендерні процедури із закупівлі 44 нових 12-метрових тролейбусів. Тендер проводився за процедурою Європейського

22 Август, 13:26
У нових квартирах в Україні не буде радіоточок

У нових державних будівельних нормах щодо проєктування житлових будинків вилучена застаріла радянська норма – обов’язково передбачати у кожній квартирі пристрої

22 Август, 13:08
Бюджет Дніпропетровщини схуд на 400 мільйонів

Дніпропетровська обласна рада затвердила в новій редакції обласний бюджет на поточний рік. Тепер розмір річного бюджету Дніпропетровщини становить 18 млрд

22 Август, 11:05
Заклади освіти Дніпра мають повну автономію у виборі шкільного одягу

  Нині у Дніпрі всі заклади освіти мають повну демократію у виборі шкільного одягу. На зборах батьки, учні та педагоги

22 Август, 10:42
У середу, 21 серпня, у Дніпрі на вул.Короленка під припаркованою автівкою провалився асфальт

Яма утворилася під передніми колесами автомобіля. Автомобіль з провалу витягали рятувальники, застосувавши пневматичні подушки і домкрат. В результаті пригоди автомобіль

21 Август, 14:32