09 Ноябрь, 20:12

«Кожний має право на свої права»: старшокласників Дніпра навчали правової грамотності (ВІДЕО)

Правова обізнаність — важлива складова функціонування сучасного суспільства. Однак багато людей навіть не замислюється над тим, що своїми, на їхню думку, невинними діями вони можуть когось дискримінувати. Для того, щоб підвищити правову грамотність населення, представники декількох всеукраїнських громадський організацій провели семінар під назвою «Кожний має право на свої права». Цей тренінг був направлений в першу чергу на молодь.

Кожний з нас був у ситуації, коли порушують його права. Іноді кривдники роблять це без злого наміру, однак, на думку організаторів семінару, такі моменти необхідно розпізнавати, аналізувати, робити висновки та втручатися. Тренінг ЮНІСЕФ з правової грамотності розрахований на учнів старших класів. Головне — дати знання школярам, які зможуть потім, замість викладачів, навчати своїх однолітків.

Андрій Кінош, представник ВГО “Всеукраїнська Гельсінська спілка”: «Права людини є індивідуальні, вони застосовуються індивідуально, вони є універсальними і належать кожному з нас. Незалежно від того, чи це маленьке немовля, чи заклятий злочинець. Виставка є інструментом. Інструментом, який допомагає донести розуміння прав людини до кожного. І принцип того, що однокласники своїм одноліткам — не якийсь взрослий дядя до них приїхав — а говорять такі ж самі, як вони, говорять мовою, яка їм зрозуміла, і є можливість донести поняття культури прав людини”.

Тренінг — інтерактивний. До уваги учасників — виставка, аналіз історичних подій, витяги прецедентів з європейського суду та особисті історії. Вчителі, які теж прийшли послухати, відзначатють цікаву манеру подачі інформації — рівний — рівному.

Людмила Коваленко, вчителька НВК №12: «Не вчителі вчать учнів, а діти будуть вчити учнів, давати їм інформацію. А вона краще сприймається з вуст учнів”.

Для кожного школяра тренінг має своє значення. Багато хто згодний з тим, що правову грамотність людей потрібно підвищувати.

Даря Мороз, учасниця тренінгу: «Я считаю, что этот тренинг развивает вот это моё осознание себя в обществе. То есть после этого тренинга я смогу знать свои права, свои обязанности в первую очередь, и быть достойным членом государства. Достойным человеком. Чтобы не нарушать те же самые права, а, наоборот, поддерживать их, чтобы как бы сделать мир лучше. Начиная с себя”.

Інша учасниця, Злата, розповідає: неодноразово стикалась із порушенням своїх прав. На її думку, у таких ситуаціях треба мати сміливість звернутися по допомогу. А несерйозні конфлікти, на її думку, можна вирішити так:

Злата Сергєєнко, учасниця тренінгу: «Просто сказать этим людям: «Представьте, как будет вам в этой ситуации. Вот если вы окажетесь на месте этих людей». Если это умные люди, они сами поймут, что это неправильно. А можно и самому проявить инициативу и защитить такого человека от тех, кто вот на него совершают какое-то действие ”.

Семінар передбачає практичну частину. Після лекції стенди, по яким навчали старшокласників, почнуть мандрувати навчальними закладами. А учасники тренінгу стануть гідами з прав людини у своїх школах.

Автор — Аліна Цибульник

Камера — Макс Бодріченко

Вибір редакції

Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59
Новини України і світу (ВІДЕО)

Збитий над Донбасом літак, 289 загиблих, які були на борті - 17 липня відзначають роковини трагедії. Нагадаємо, 17 липня 2014

17 Июль, 20:20
У Дніпрі розпочали реконструкцію парку Гагаріна

17 Июль, 20:07