09 Ноябрь, 21:10

У шкільну програму повернули медико-санітарну практику для дівчат ( відео)

Практичний “Захист Вітчизни” тепер і для дівчат. Вперше за багато років учениці старших класів проходять практику з медико-санітарної допомоги. І вже не в школі, а у військовому шпиталі. Серйозно тренуються поки що старшокласниці Самарського району, адже лише тут існує єдиний у Дніпрі Центр допризовної підготовки. Саме цей заклад і уклав договір з профільним медичним закладом. Спільну програму розробляли 4 місяці.

На останні два роки шкільного навчання передбачено 105 годин предмету “Захист Вітчизни”. Теорію в Самарському районі начитують у Центрі допризовної підготовки, а 18 годин практики хлопці проводять у польових умовах. Дівчат у лікувальному закладі тренують вперше.

Олександр Левченко, викладач Центру допризовної підготовки Самарського району, підполковник запасу: «Протягом 18 годин — це 3 дні по 6 годин — дівчата відвідують ці заняття і в різних відділеннях…”

Юрій Лазаренко, начальник медичної частини, підполковник медичної служби: «… є розподіл. Тобото частина — в хірургічному відділенні, частина — у відділенні хірургічної інфекції, частина — в стоматологічному відділенні, частина — в відділенні травматології, також у відділенні неврології та терапії. У нас іде це по днях: один день в одному відділенні, другий день — у другому».

Євген Нестеренко, начальник Центру допризовної підготовки Самарського району, підполковник запасу: «На протяжении трех недель через военный госпиталь пройдет примерно 130-140 девчонок 11 классов. Следующий этап мы планируем проводить с девчонками 10 класса».

Для першої групи заняття розпочались 31 жовтня. Кожна з 12 шкіл, які взяли участь у програмі, щотижня має свій день практики.

Євген Нестеренко, начальник Центру допризовної підготовки Самарського району, підполковник запасу: «Наши очаровательные девчонки проходят по палатам, разносят конфетки, помогают медицинскому персоналу делать салфетки, подготавливать перевязочный материал».

Практикантка: «Его нужно складывать особенным способом, чтобы никакая нитка не попала в рану пострадавшему, и чтобы от этого не произошло дополнительных заражений».

Юрій Лазаренко, начальник медичної частини, підполковник медичної служби: «Допомагають в доставці поранених та хворих на перев’язку, в асистуванні молодшому та середньому медичному персоналу при встановленні крапельниць, при догляді за хворими».

А от доручити перев’язку бійця практиканткам поки бояться, хоча ті на теоретичних заняттях уже спробували — і на собі, і на хлопцях-однокласниках.

Катерина Строілова, практикантка, учениця 11 класу 39 школи: «Как будто бы они попадали в какие-то критические ситуации, и мы подлазили, накладывали жгуты и бинты».

Катерина у шпиталі вже вдруге. Подобається, каже, більше у травматології — паперова робота у хірургічному відділенні не вразила.

Катерина Строілова, практикантка, учениця 11 класу 39 школи: «Я за один день одного урока узнала больше чем за всю жизнь. У нас есть несколько девочек, которые собираются идти в медицинский. Я, конечно, еще думаю, не определилась, но для меня все же это слишком большая ответственность. Слишком мне, наверное, будет страшно продолжать».

Вибір редакції

Міськрада оголосила тендер на чистку зливової каналізації

На суму до 32 млн 930 тис 158 грн департамент благоустрою та інфраструктури міськради Дніпра закупить послуги з утримання об'єктів

19 Август, 16:59
Увага! 19 серпня 2019 року з 22:00 призупиняється рух трамваїв по пр. Пушкіна

У зв’язку з цим маршрути №№ 5,12 закінчать свою роботу раніше, повідомляють в КП «Дніпровський електротранспорт». Останні відправлення трамваїв з

19 Август, 16:44
Близько 40% клієнтів «Дніпрогазу» користуються онлайн-сервісом «особистий кабінет»

У поточному році кількість зареєстрованих клієнтів збільшилася більш ніж на 15 тисяч. З початку року понад 15 тисяч споживачів газу

19 Август, 16:20
У Дніпрі ремонтують 6 доріг

19 серпня одночасно ведуться роботи на 6 вулицях. Про це повідомляє Інформатор, посилаючись на прес-службу Дніпровського міської ради. Десь робочі

19 Август, 15:48
Розстріляна інсталяція. У Дніпрі встановили металеві фігури, покликані нагадувати про війну на сході України (КОМЕНТАР)

Всього скульптур 12, розташовані у найлюдяніших місцях - сквері біля облдержадміністрації та на Фестивальному причалі. Досвід ідентичного проекту у Києві

16 Август, 18:20
Податкова міліція паралізувала роботу мережі АЗС “СКАЙ” (ВІДЕО)

Ранок 14 серпня. Під прицілом податкової міліції та першого заступника фіскальної служби Дніпропетровщини, Сергія Пенькова, опинилася мережа АЗС “СКАЙ”. Податківці

16 Август, 18:18
З 27 по 29 вересня у Дніпрі відбудеться перший DniPRO GogolFest (ВІДЕО)

Дніпро б'є власні рекорди з кількості фестивалів у 2019 році. Щорічний "Гогольфест" дістався і нашого міста. Це фестиваль сучасного мистецтва,

16 Август, 18:01
У мерії розпвіли куди звертатися містянам щодо обрізування і видалення дерев

  Із заявами обрізати дерева чи видалити аварійні, які ростуть на міських територіях, мешканці Дніпра можуть звертатися на єдину гарячу

16 Август, 15:23