09 Ноябрь, 21:10

У шкільну програму повернули медико-санітарну практику для дівчат ( відео)

Практичний “Захист Вітчизни” тепер і для дівчат. Вперше за багато років учениці старших класів проходять практику з медико-санітарної допомоги. І вже не в школі, а у військовому шпиталі. Серйозно тренуються поки що старшокласниці Самарського району, адже лише тут існує єдиний у Дніпрі Центр допризовної підготовки. Саме цей заклад і уклав договір з профільним медичним закладом. Спільну програму розробляли 4 місяці.

На останні два роки шкільного навчання передбачено 105 годин предмету “Захист Вітчизни”. Теорію в Самарському районі начитують у Центрі допризовної підготовки, а 18 годин практики хлопці проводять у польових умовах. Дівчат у лікувальному закладі тренують вперше.

Олександр Левченко, викладач Центру допризовної підготовки Самарського району, підполковник запасу: «Протягом 18 годин — це 3 дні по 6 годин — дівчата відвідують ці заняття і в різних відділеннях…”

Юрій Лазаренко, начальник медичної частини, підполковник медичної служби: «… є розподіл. Тобото частина — в хірургічному відділенні, частина — у відділенні хірургічної інфекції, частина — в стоматологічному відділенні, частина — в відділенні травматології, також у відділенні неврології та терапії. У нас іде це по днях: один день в одному відділенні, другий день — у другому».

Євген Нестеренко, начальник Центру допризовної підготовки Самарського району, підполковник запасу: «На протяжении трех недель через военный госпиталь пройдет примерно 130-140 девчонок 11 классов. Следующий этап мы планируем проводить с девчонками 10 класса».

Для першої групи заняття розпочались 31 жовтня. Кожна з 12 шкіл, які взяли участь у програмі, щотижня має свій день практики.

Євген Нестеренко, начальник Центру допризовної підготовки Самарського району, підполковник запасу: «Наши очаровательные девчонки проходят по палатам, разносят конфетки, помогают медицинскому персоналу делать салфетки, подготавливать перевязочный материал».

Практикантка: «Его нужно складывать особенным способом, чтобы никакая нитка не попала в рану пострадавшему, и чтобы от этого не произошло дополнительных заражений».

Юрій Лазаренко, начальник медичної частини, підполковник медичної служби: «Допомагають в доставці поранених та хворих на перев’язку, в асистуванні молодшому та середньому медичному персоналу при встановленні крапельниць, при догляді за хворими».

А от доручити перев’язку бійця практиканткам поки бояться, хоча ті на теоретичних заняттях уже спробували — і на собі, і на хлопцях-однокласниках.

Катерина Строілова, практикантка, учениця 11 класу 39 школи: «Как будто бы они попадали в какие-то критические ситуации, и мы подлазили, накладывали жгуты и бинты».

Катерина у шпиталі вже вдруге. Подобається, каже, більше у травматології — паперова робота у хірургічному відділенні не вразила.

Катерина Строілова, практикантка, учениця 11 класу 39 школи: «Я за один день одного урока узнала больше чем за всю жизнь. У нас есть несколько девочек, которые собираются идти в медицинский. Я, конечно, еще думаю, не определилась, но для меня все же это слишком большая ответственность. Слишком мне, наверное, будет страшно продолжать».

Вибір редакції

Всеукраїнський портал підтримки ветеранів АТО і переселенців почав працювати (КОМЕНТАР)

Від АТОвців - для АТОвців. 22 травня запрацював Всеукраїнський портал для підтримки бійців, ветеранів, переселенців та їхніх сімей. Сайт 

23 Май, 19:10
Індустріальному району Дніпра на день народження подарували серце (ВІДЕО)

Майстер класи, ярмарок, фестиваль iжi, святковий концерт і відкриття нового арт-об’єкту - так розпочали святкування дня народження Індустріального району нашого

23 Май, 18:11
Всеукраїнський фестиваль моди для молодих дизайнерів одягу відбувся у Дніпрі (ВІДЕО)

Восьмий рік поспіль Дніпропетровський коледж технологій та дизайну запрошує гостей з усієї України на яскраве свято. Тут влаштували Всеукраїнський фестиваль

23 Май, 17:42
Що буде із ПТУ та які зміни чекають на студентів?

23 Май, 15:09
Систематизація зелених зон і підготовка пляжів: Як працюватиме департамент парків і рекреації

Систематизація зелених зон і підготовка пляжів: Як працюватиме департамент парків і рекреації У середу, 22 травня, депутати Дніпровської міської ради

23 Май, 15:01
Дітлахів Дніпропетровщини запрошують на «роботу» до «Міста професій» 

Поліцейський, залізничник, лікар чи навіть блогер. Ці та ще безліч інших професій зможуть «приміряти» на себе юні мешканці області. Адже

23 Май, 14:57
Новий департамент та приватизація нерухомості — результати чергової сесії Дніпровської міської ради (ВІДЕО)

Департамент парків і рекреації створили у міській раді Дніпра рішенням чергової сесії. Нове відомство займатиметься усіма зеленими зонами міста, скверами

22 Май, 17:52
“АРТ-паті”. Суботник у формі дитячого свята провели в Новокодацькому районі Дніпра (КОМЕНТАР)

Благоустрій двора і розваги для дітей. Громадська організація “Актив Новокодацького району” влаштувала суботник, цікавий для малечі. Разом з дітками розмалювали

22 Май, 08:17