16 Ноябрь, 22:01

Пересувна виставка і діти-гіди: у Дніпрі по-новому вивчають права людини (ВІДЕО)

Всеукраїнський проект “Права людини в дії” — це мандрівна виставка, яка за планом побуває в десяти містах України. “Кожен має знати свої права” — цей лозунг організатори пропонують втілювати “освітнім ланцюжком”. В кожному місті обирають базові школи, в них знаходять зацікавлених в історії та правознавстві школярів, і вже з ними працюють тренери. За дві дні тренингів у Дніпрі фахівці підготували старшокласників трьох шкіл, які стали гідами для школярів різного віку і дорослих, навіть і вічителів.

Семеро гімназистів з НВК №12 на чотири дні стали експертами з теми прав людини. По чотири-п’ять екскурсій на день замість уроків — уже норма. Для зручності виставка розподілена на підтеми, кожну ілюструють стенди певного кольору. Юні гіди отримали свої кольори та самостійно писали тексти виступів.

Володимир Токарев, учень 10 класу: «Мій колір — червоний. Тема: «Походження прав людини. Гідність. Універсальність». Тренер розповів нам про кожен стенд окремо. І на кожному стенді ви можете бачити багато цікавих фотокарток. Історія деяких фотокарток є дійсно жахливою — вражає аж до серця. Мене більш за все вразив стенд, на якому є фотокартки із зображенням зоопарку, у якому виставлялися чорношкірі люди». Софія Ткаченко, учениця 11 класу: «Право на мирні збори та асоціації — це право дуже порушувалось під час Революції гідності. І якщо ми будемо знати свої права, будемо більш впевнені в тому, як нам потрібно далі діяти — таким чином, ми зможемо побудувати демократичну та правову державу».
За допомогою 22 тематичних стендів, поділених за тематикою та кольором, школярі-гіди розповіли охочим про права людини. А відвідувачі були різноманітні — від школярів до педагогів. То, що ж гості заходу побачили та зрозуміли?
Іван Малий, учень 8 класу: «Я тут для себе перш за все визначив права дитини. Адже багато хто із дорослих в маленьких конфліктах дітей зневажають. Можуть накричати на дитину». Вікторія, учениця 8 класу: «Я дізналася імена людей, які відстоювали свох права. Та дізналася деякі із прав людини. Якщо, наприклад, батьки знущаються на дитиною, то приходить служба і може відібрати дітей. Це робиться для дитини». Алла Ярило, педагог 131-ї гімназії, м. Дніпро: «Враження та емоції переповнюють. Я вражена і експозицією, і самим проектом. Тому що він є дуже актуальним. Тому що зараз ми інтегруємось в європейське співтовариство. І права людей — це саме те, що ми повинні добре знати і розумітися на цьому. Я зараз побачила, що вони не тільки свідомо розповідали, а вони настільки прониклися цією темою, що, думаю, не гірше деяких вчителів знаються на цій темі».  

Вибір редакції

Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59
Новини України і світу (ВІДЕО)

Збитий над Донбасом літак, 289 загиблих, які були на борті - 17 липня відзначають роковини трагедії. Нагадаємо, 17 липня 2014

17 Июль, 20:20
У Дніпрі розпочали реконструкцію парку Гагаріна

17 Июль, 20:07