16 Ноябрь, 22:01

Пересувна виставка і діти-гіди: у Дніпрі по-новому вивчають права людини (ВІДЕО)

Всеукраїнський проект “Права людини в дії” — це мандрівна виставка, яка за планом побуває в десяти містах України. “Кожен має знати свої права” — цей лозунг організатори пропонують втілювати “освітнім ланцюжком”. В кожному місті обирають базові школи, в них знаходять зацікавлених в історії та правознавстві школярів, і вже з ними працюють тренери. За дві дні тренингів у Дніпрі фахівці підготували старшокласників трьох шкіл, які стали гідами для школярів різного віку і дорослих, навіть і вічителів.

Семеро гімназистів з НВК №12 на чотири дні стали експертами з теми прав людини. По чотири-п’ять екскурсій на день замість уроків — уже норма. Для зручності виставка розподілена на підтеми, кожну ілюструють стенди певного кольору. Юні гіди отримали свої кольори та самостійно писали тексти виступів.

Володимир Токарев, учень 10 класу: «Мій колір — червоний. Тема: «Походження прав людини. Гідність. Універсальність». Тренер розповів нам про кожен стенд окремо. І на кожному стенді ви можете бачити багато цікавих фотокарток. Історія деяких фотокарток є дійсно жахливою — вражає аж до серця. Мене більш за все вразив стенд, на якому є фотокартки із зображенням зоопарку, у якому виставлялися чорношкірі люди». Софія Ткаченко, учениця 11 класу: «Право на мирні збори та асоціації — це право дуже порушувалось під час Революції гідності. І якщо ми будемо знати свої права, будемо більш впевнені в тому, як нам потрібно далі діяти — таким чином, ми зможемо побудувати демократичну та правову державу».
За допомогою 22 тематичних стендів, поділених за тематикою та кольором, школярі-гіди розповіли охочим про права людини. А відвідувачі були різноманітні — від школярів до педагогів. То, що ж гості заходу побачили та зрозуміли?
Іван Малий, учень 8 класу: «Я тут для себе перш за все визначив права дитини. Адже багато хто із дорослих в маленьких конфліктах дітей зневажають. Можуть накричати на дитину». Вікторія, учениця 8 класу: «Я дізналася імена людей, які відстоювали свох права. Та дізналася деякі із прав людини. Якщо, наприклад, батьки знущаються на дитиною, то приходить служба і може відібрати дітей. Це робиться для дитини». Алла Ярило, педагог 131-ї гімназії, м. Дніпро: «Враження та емоції переповнюють. Я вражена і експозицією, і самим проектом. Тому що він є дуже актуальним. Тому що зараз ми інтегруємось в європейське співтовариство. І права людей — це саме те, що ми повинні добре знати і розумітися на цьому. Я зараз побачила, що вони не тільки свідомо розповідали, а вони настільки прониклися цією темою, що, думаю, не гірше деяких вчителів знаються на цій темі».  

Вибір редакції

Прогноз погоди на 18 та 19 травня, вихідні. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Май, 16:25
Поліцейськи сирени, автоматні черги та спецпризначенці — біля ДніпроОДА пройшли планові навчання з територіальної оборони (ВІДЕО)

Поліцейськи сирени, автоматні черги та десятки спецпризначенців у масках - зранку 17 травня біля Дніпропетровської облдержадміністрації відбулися планові навчання з

17 Май, 14:09
Прогноз погоди на 17 травня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

16 Май, 17:39
На Дніпропетровщині будується автобан європейської якості

  Без вибоїн та заторів – у напрямку Києва. На Дніпропетровщині триває будівництво нової ділянки траси державного значення Дніпро-Решетилівка. Сучасний

16 Май, 17:21
Ліцеїст із Дніпра виборов бронзову медаль з інформатики на конференції ICYS-2019 в Куала -Лумпур (ВІДЕО)

Бронзова медаль з інформатики — у ліцеїста з Дніпра. Одинадцятикласник Михайло Ветлужських виборов нагороду міжнародної наукової конференції, що відбулася у

16 Май, 17:01
«Урок справедливості» для учнів 3 і 4 класів 96 школи провели справжні судді (ВІДЕО)

"Уроки справедливості" - всеукраїнська акція, яку вже другий рік проводять члени Ради суддів України. Шкільне спілкування із учнями молодших класів

15 Май, 17:00
За два місяці на в’їздах до Дніпра перевірили майже півтори тисячі вантажівок

Майже півтори тисячі фур перевірили на в’їздах до Дніпра протягом останніх двох місяців. Близько двох сотень з них – перевантажені.

15 Май, 15:33
Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» запрошує на святкування Міжнародного дня музеїв!

Дорогі друзі! Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» запрошує на святкування Міжнародного дня музеїв!

15 Май, 15:26