18 Ноябрь, 19:14

Цирки без тварин: новий законопроект зоозахисники підтримали, а дресирувальники намагаються опротестувати (ВІДЕО)

Валерія Ковальова — активістка зоозахисної організації “Вірність”. Вона переконана: необхідно заборонити будь-яке використання тварин у цирках.

Валерія_ Ковальова — зоозахисниця: «Тот, кто содержит в неволе животных, должен обеспечить им условия, близкие к природным. О каких таких условиях может идти речь в здании цирка? Какой там солнечный свет может быть, какая ветка?»

Окрім того, зоозахисниця пояснює: гастролюючим програмам часто доводится перевозити тварин, і робиться це у неприйнятних умовах. Також активістка додає: гуманної дресури не існує.

Валерія Ковальова — зоозахисниця: «Животное бьют, морят голодом, и когда его воля полностью сломана, оно тогда начинает выполнять команды. Когда вы видите, что медведь идёт, подняв передние лапы — это потому, что он боится удара током или острой пикой».

Чи справді це так? Перевірити ми вирішили на власні очі. За лаштунками театру зустрічаємо Андрія Спектра — він якраз репетирує номер зі своїми конями. Чоловік демонструє нам набуті вміння за майже 50-річний стаж роботи дресирувальником.

І навіть пропонує перевірити їх на собі.

Страшно, проте не боляче. Чоловік вважає негуманність дресури міфом та пояснює звідки він узявся.

Андрій Спектр — дресирувальник ДП “Циркова компанія України”: «В профессиональном цирке если животное ничего не делает, виноват дрессировщик. У него не хватило мозгов донести до животного что ему нужно делать. А вот у всех этих дилетантов — у них виновато животное».

Натомість розповідає про свої методи.

Андрій Спектр — дресирувальник ДП “Циркова компанія України”: «Только лаской и чем-то вкусным. Но никогда не бить. Если его ударить — он никогда больше к вам не подойдёт».

До пана Андрія зоозахисники претензій не мають — їх більше цікавить як дресирують хижих та диких тварин, а також в яких умовах їх тут тримають. Проте нас, на жаль, не можуть пустити це перевірити — за технікою безпеки, людей, що заходять до вольєрів, має супроводжувати дресирувальник. А вони, за словами адміністрації, всі в роз’їздах — збирають підписи, щоб опротестувати законопроект.

Іван Ф’ют — представник адміністрації цирку: «Мы, конечно, не полностью против этого законопроекта. Мы просим, чтоб его пересмотрели и изменили немножко. Допустим, запретить покупку новых животных, чтобы те, которые сейчас есть, дорабатывали свою работу. Только потому, что они привыкли. За ними ухаживают. Они, как маленькие дети».

Втім, маємо нагоду побачити як живеться вихованцям Андрія Спектра. Їхнім станом у “Вірності” лишилися задоволені, проте стверджують: вони обов’язково навідаються сюди ще раз, щоб перевірити диких тварин. А поки Кабмін вирішує долю законопроекту, ми вирішили спитати думки у мешканців та мешканок Дніпра — чи потрібні тварини у цирках?

Вибір редакції

Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59
Новини України і світу (ВІДЕО)

Збитий над Донбасом літак, 289 загиблих, які були на борті - 17 липня відзначають роковини трагедії. Нагадаємо, 17 липня 2014

17 Июль, 20:20
У Дніпрі розпочали реконструкцію парку Гагаріна

17 Июль, 20:07