23 Ноябрь, 23:04

Ляльки-мотанки на допомогу дітям із ДЦП: 12 листопада у Дніпрі відбувся благодійний майстер-клас (ВІДЕО)

Дитячий церебральний параліч — група захворювань у дітей із патологією центральної нервової системи. В Україні майже кожна третя дитина з тисячі народжується із цим діагнозом. Причин може бути безліч: від внутрішньоутробних патологій до ускладнень при пологах. Загалом у сучасній медицині таких чинників налічують більше 400. Тож, як кажуть спеціалісти, такі діти можуть з’явитися у кожній родині.

Шестирічна Мирослава має діагноз «дитячий церебральний параліч» — результат невдалих пологів. Мама дівчинки, Юлія, розповідає: якість життя хворої дитини в Україні в першу чергу залежить від наполегливості й терпіння батьків. Вона вже відростила сталеві нерви і навчилася відстоювати свої права.

Юлія, мама Мирослави: «Мы от государства видим только социальную помощь, которой не хватает ни на что. Потому как обеспечить ребенка подгузниками на эти деньги, плюс какие-то медикаменты — это же не все. Ребенку нужны физические реабилитации, постоянные наблюдения невролога, корректирующая терапия. Прописано, что нам положены бесплатные медикаменты. Я вам могу сказать, что наш препарат первой необходимости я выбиваю с колоссальными нервами. Потому как никогда нет денег».

Адекватний догляд за такою дитиною — це щонайменше 5-7 тисяч гривень на місяць, залежно від ступеню уражень. У багатьох випадках лікування та реабілітація дають хороші результати. Але треба запастися терпінням і грошима, бо це довго і дорого.

Ольга Ярошенко, працівник благодійної організації: «На самом деле реабилитация нужна постоянно, регулярно. И минимум через месяц  раз в 3 месяца нужно походить реабилитацию. Нужно разные методики применять. Заниматься этим постоянно. И тогда будет эффект. И если мы не успеваем собрать деньги, а родители не могут самостоятельно это оплатить — ребенок фактически вылетает из графика реабилитаций и могут быть утрачены предыдущие результаты. Именно поэтому этим нужно постоянно заниматься».

Благодійний фонд “Помогаем” з 2009 року. Крім звичайного збору коштів волонтери намагаються щоразу придумати дещо корисне й цікаве. Днями запросили на майстер-клас з виготовлення оберегів. Всі охочі під наглядом професіонала могли власними руками зробити бажанницю — ляльку-мотанку, у яку закладають бажання. Таким чином, відвідувачі заходу змогли і навчитися робити оберіг, і допомогти дітям.

Ольга Левченко, організатор: «Важно и хорошо, что люди не только вложат какую-то денюжку, но и узнают о том, что есть такие дети и они нуждаются в нашей помощи. Потому что родители потянуть груз всех трат, связанных с реабилитацией, самостоятельно потянуть не могут».

Можливість “придбати” нові навички і заодно зробити внесок у благодійну справу учасників захоплює.

Вибір редакції

Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59
Новини України і світу (ВІДЕО)

Збитий над Донбасом літак, 289 загиблих, які були на борті - 17 липня відзначають роковини трагедії. Нагадаємо, 17 липня 2014

17 Июль, 20:20
У Дніпрі розпочали реконструкцію парку Гагаріна

17 Июль, 20:07