08 Декабрь, 21:02

Фантастичні звірі та калинові гілки: майстри петриківського розпису провели майстер-класи для дітей-сиріт (ВІДЕО)

Музей українського живопису зустрічає зацікавлених відвідувачів. Для дітлахів проводять екскурсію — розповідають про творчість Марії Примаченко. На думку мистецтвознавиці Людмили Тверської, діти як ніхто розуміють її картини. І навіть чудернацькі звірі на полотнах не злякають малечу.

Людмила Тверська — головна мистецтвознавиця музею: «Вот и клыки у него там, и весь он какой-то чёрный, страшный — а он не страшный. И детворе это искусство очень нравится, потому что оно близко их фантастичности. Дети любят фантазировать — куда нам, взрослым, с нашими знаниями и зажатостью».

Майстер-клас розпочинають зі змішування фарб. Наставниці дітей — професійні художниці з Петриківки. Пані Оксана розповідає про що необхідно пам’ятати початківцям.

Оксана — художниця: «Главное — быть настроенным на позитивные эмоции. Все ещё не мастера, все понимают, хотят видеть свою работу идеальной — но с первого раза так не получится. Нужно правильно рассчитывать свои силы и не расстраиваться».

Поліна старанно вимальовує жоржини. У дівчини  свій секрет майстерности.

Поліна — мріє стати художницею: «Главное — вложить в него душу. Показать, что рисунок сделан от души. Я нахожусь в центре реабилитации, и мы там рисуем. Природу больше».

За одним столом з Поліною малює Дмитрик. Улюблені кольори хлопця — чорний і темно-синій. Дмитро розповідає про те, що він найбільше любить зображати.

Дмитро — долучився до майстер-класу: «Каких-то зверей, планету фантастическую со зверями. Типа носорог и тигр — напополам».

Малювання для хлопця — лише захоплення, себе він бачить у музичній кар’єрі. Хоче стати репером, і має свого кумира.

Дмитро — долучився до майстер-класу: «Ярмак. Он поёт про сердце пацана».

Керівництво музею планує відібрати кілька дитячих робіт і долучити до виставки. Окрім таких майстер-класів, мають для малечі ще один сюрприз.

Сергій Бурбело — директор музею: «До Дня святого Миколая театр «Герць» — це театр, який ми також підтримуємо — вони підготували спеціальну програму для таких дітей, і будуть виступи у нас».

Вибір редакції

У Дніпрі провели традиційну легкоатлетичну естафету пам’яті

Минулої суботи, 18 травня, у Дніпрі відбулася традиційна легкоатлетична естафета, присвячена Дню пам’яті та примирення і Дню перемоги над нацизмом

20 Май, 17:26
«Ніч музеїв». До міжнародної акції долучився і Дніпро (ВІДЕО)

Що робити у музеї вночі? Варіантів насправді безліч. Кожен музей світу до 18 травня готує свої сюрпризи. У Дніпрі акція

20 Май, 17:19
Дніпровський мандрівник Сергій Гордієнко вирушив в чергову подорож (ВІДЕО)

Близько 1,5 року в дорозі, більше 11,5 тисячі кілометрів водою і суходолом - 12 травня дніпровський мандрівник Сергій Гордієнко вирушив

20 Май, 17:15
Простір чистоти: У Дніпрі мешканці багатоповерхівок об’єднують зусилля, щоб навести лад у своїх подвір’ях

Муніципальна акція «Дніпро – простір чистоти» об’єднує дедалі більше містян. Нині розпочався другий сезон проекту, який заснував міський голова Борис

20 Май, 14:13
Прогноз погоди на 18 та 19 травня, вихідні. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Май, 16:25
Поліцейськи сирени, автоматні черги та спецпризначенці — біля ДніпроОДА пройшли планові навчання з територіальної оборони (ВІДЕО)

Поліцейськи сирени, автоматні черги та десятки спецпризначенців у масках - зранку 17 травня біля Дніпропетровської облдержадміністрації відбулися планові навчання з

17 Май, 14:09
Прогноз погоди на 17 травня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

16 Май, 17:39
На Дніпропетровщині будується автобан європейської якості

  Без вибоїн та заторів – у напрямку Києва. На Дніпропетровщині триває будівництво нової ділянки траси державного значення Дніпро-Решетилівка. Сучасний

16 Май, 17:21