17 Январь, 14:01

На Дніпропетровщині від голодної смерті коней врятували волонтери і тренери (ВІДЕО)

Цього породистого коня звати “Розгром». Вихованцю приватної стайні дев’ять років. Зараз скакун перебуває на межі життя та смерті — останні кілька місяців тварина голодувала. Про жалюгідний стан ще кількох його побратимів, яких утримують на конезаводі в Орлівщині, громадськість дізналася випадково. З сусіднього регіону за придбаним по Інтернету скакуном приїхали конярі. Побачивши тварину на власні очі, покупці вжахнулися:

Торчат ребра, торчат маслаки. Лошадь в точно таком же состоянии, как и предыдущий. Провалена шея».
Повне виснаження тут ще у п’ятох коней!!! Тварини стоять в холоді з порожніми годівницями. Напередодні тренери кінно-спортивної школи Дніпра привезли скакунам сіна. А вже за добу не дорахувалися в стійлах одного красеня. В дворі знайшли лише його нутрощі та шкіру:
Вчера конь, который пал, его, видимо, наверное, разрезали. Ну, свежее, вчерашнее. Вот грива или хвост коня. Вот шкура».

Місцеві твердять: масштабно розводити породистих скакунів в Орлівщині почали ще за часів СРСР. З середини 90-х конезавод перейшов у приватну власність. З кожним роком тварин тут ставало все менше, і у 2017-му залишилося лише 5 скакунів.

 
Валерія Євтушенко, тренер кінно-спортивної школи Дніпра:“Никто не ухаживал, никакого финансирования. Директор, хозяин этой школы, не выделяет на лошадей. Все деньги с проданных лошадей, которые были проданы раньше, он тратил на свои нужды. Лошадям не покупаются ни корма, то есть, ну, лошади умирают с голода».
Застати на території конюхів журналістам не вдалося. А от власник погодився прокоментувати ситуацію лише телефоном.  
Григорій Сухий, власник Орлівщанського конезавода: “Полтора года назад эта школа уже не моя. Конезавод. У нас нет лошадей, мы их продали».
Втім, у сільраді таким заявам дивуються. Кажуть: ще вранці власник тварин розповідав зворотнє. Мовляв, коней у нього купили кілька днів тому, але забрати пообіцяли лише наступного тижня.  
Марія Назаренко, секретар Орлівщанської селищної ради: “Конезавод знаходиться у приватній власності і власник його — Сухий Григорій Миколайович.  І голова сьогодні вже приймав якісь рішення. Які? Він розмовлял з власником по телефону, викликав його».
Коли інформацію про голодуючих меренів поширили в соцмережах, в забуті стайні почали приїжджати небайдужі люди.  
Артур Литивиненко, мешканець Новомосковська: «Хотів узнать, чи це правда чи нє. Якщо правда це висвітлили, то треба обратиться до депутатів, до міліції, до всіх остальних, хто може допомогти, підсказать».
Після розголосу резонансної історії, ситуацією на конезаводі зацікавилися й правоохоронці. За знущання над тваринами його власникові світить тюремний термін, кажуть у поліції і додають: провину потрібно довести в законний спосіб.  
Ганна Старчевська, керівник відділу Нацполіції в Дніпропетровській області: “Ми розпочнемо кримінальне впровадження, треба деякий час для того, щоб отримати санкцію на проведення обшуку на приватному домоволодінні».  
     

Вибір редакції

Грабіжники, наркомани та вбивці, зібрані в одному місці. Як уникнути заворушень у виправних колоніях? (ВІДЕО)

Понад 500 засуджених, серед яких грабіжники, наркомани та вбивці. Як уникнути заворушень у виправних колоніях, ліквідувати масовий бунт чи звільнити

18 Февраль, 19:18
Прогноз погоди на вівторок, 19 лютого. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Февраль, 19:06
«Живу тут і працюю» — у майбутніх поліцейських офіцерів громад почалися заняття (ВІДЕО)

Живу тут і працюю — у майбутніх дільничних інспекторів поліції почалися заняття. Їх підготовка відбувається в рамках пілотного проекту “Поліцейський

18 Февраль, 19:05
Прогноз погоди на 2 та 3 лютого. Дніпро і область (ВІДЕО)

01 Февраль, 19:05
На Дніпропетровщині в моторошній аварії згорів живцем водій іномарки

Згорів живцем під час ДТП. На Дніпропетровщині в моторошній аварії загинув водій автомобіля «Рено». Іншого учасника лобового зіткнення - кермувальника

01 Февраль, 16:56
Прогноз погоди на 1 лютого, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

31 Январь, 18:55
У провадженні щодо генерала Назарова оголошена перерва до 21 лютого 2019 року

Сьогодні у Дніпровському апеляційному суді продовжили розгляд кримінального провадження за апеляційними скаргами захисника Турик М.П. в інтересах обвинуваченого Назарова В.М., обвинуваченого Назарова

31 Январь, 17:39
Прогноз погоди на 31 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

30 Январь, 18:57