18 Январь, 23:03

День «Селфі в музеї»: дніпрян запрошують долучитися до всесвітньої акції (ВІДЕО)

Світлина з Козаком Мамаєм чи Богданом Хмельницьким. Готуйте телефони та селфі-палки: музеї Дніпра раз на рік запрошують до незвичайної акції. Щоб долучитися, потрібно зробити свою світлину з будь-яким експонатом, що припав до душі, а потім викласти її у соцмережі. Така музейна селфі-лихоманка щорічно охоплює весь світ і має на меті прищепити любов до мистецтва і подивитися на нього під іншим, сучасним кутом зору. 

«Озброїлися селфі-палкою та прийшли до історичного музею. Минулого року найбільшою популярністю користувалася карета Катерини. Цьогоріч ми вирішили покреативити та зробити селфі — ось, наприклад, зі знаряддям для катування».

Такі світлини тепер можна викласти у соцмережі зі спеціальною позначкою — хештегом #MuseumSelfie. Якщо пощастить — виграю приз. Історичний музей подарує переможцям акції безкоштовні квитки на “Ніч музеїв”, що відбудеться в травні. Найкращі світлини обиратимуть першого лютого, а зробити їх можна з 18 по 22 січня. Алла Москалець зізнається: історичний музей долучився до такого заходу через журналістів.

Алла Москалець — старша співробітниця історичного музею: «Минулого року, власне, завдяки тому, що ви зателефонували і спитали: “А що ви будете робити на міжнародний день музейного селфі?” — тільки тому ми вирішили все ж таки приєднатися, бо ми не вважали, що це щось серйозне. Можливо, не для академічного музею».

Свою думку співробітниця змінила, побачивши ентузіазм серед публіки. Тепер навпаки — заохочує бути оригінальними і творчими. Наприклад, прийти до музею з тематичним капелюхом чи маскою. Єдина умова: світлини робити без спалаху, бо це може зашкодити експонатам. Ну і, звичайно, утриматися від руйнувань. А ось і перші відвідувачі. Викладачка Світлана Олексіївна востаннє була тут більше 20 років тому. Сьогодні разом із колективом рідного вишу приїхала сюди з КАм’янського — і залюбки долучилася до акції.

Світлана Стоянова — відвідувачка історичного музею: «Часто робимо селфі, але поряд з історичними такими пам’ятками нам буде дуже цікаво, багато чого покажемо нашим студентам, і вони також займуться вивченням історії рідного краю».

Музей українського живопису відкрився лише три роки тому і жодну з таких акцій не пропускав. Тут повно молоді, що робить справжнє комбо — селфі на фоні селфі.

Володимир Маліков — провідний науковий співробітник Музею українського живопису: «Увічнити власний образ поруч із вподобаним твором мистецтва — це може бути і класичний твір, і сучасне мистецтво — це, знаєте, і для музею хороша реклама, оскільки кожен глядач, по-перше, скаже, в якому гарному місці він був, по-друге, він так чи інакше буде не лише знайомитися з цим мистецтвом, яке сам сьогодні для себе відкрив, але й іншим розкаже про те, що побачив сьогодні на власні очі».

Без подарунків також обіцяють не лишити: для кожного, хто долучиться, приготували спеціальні листівки від гравійної майстерні. Тож нумо змагатися, дорогі глядачі, — чия світлина найкраща?

Вибір редакції

Перший Міжнародний книжковий фестиваль Book Space-2018 почнеться 28 вересня (КОМЕНТАР)

Перший Міжнародний книжковий фестиваль Book Space-2018 почнеться 28 вересня Уже за тиждень стартує перший міжнародний книжковий фестиваль у Дніпрі Book

21 Сентябрь, 20:30
Талановиті леви Олексія Пінка запрошують дніпрян у цирк на відкриття нового сезону (ВІДЕО)

Леви та поні: цирк Дніпра запрошує на відкриття нового сезону Дніпровський державний цирк знову зустрічає гостей. Прем`єрна програма нового сезону 

21 Сентябрь, 17:47
Увага! У 5-річного Івана лімфома Ходжкіна, потрібні гроші на операцію (ВІДЕО)

ПОТРІБНА ДОПОМОГАУвага! 5-річному Івану потрібні гроші на операцію з видалення лімфовузлів Допомоги потребує п'ятирічний Іван Сидоров. Діагноз: Лімфогранулематоз (Лімфома Ходжкіна)

21 Сентябрь, 17:15
Кутовий мурал і флешмоб — університет ім. Альфреда Нобеля відзначив 25-ту річницю (ВІДЕО)

Кутовий мурал і флешмоб — університет ім. Альфреда Нобеля відзначив 25-ту річницю Університету ім. Альфреда Нобеля у Дніпрі цього року

21 Сентябрь, 17:01
Сонячна субота і злива в неділю: прогноз погоди на вихідні, 22 та 23 вересня (ВІДЕО)

Сонячна субота і злива в неділю: прогноз погоди на вихідні, 22 та 23 вересня  

21 Сентябрь, 15:24
Помаранчеві зони на Новому мості — що вони означають? (КОМЕНТАР)

Помаранчеві зони на Новому мості - що вони означають?   18 вересня на місцях ремонту Центрального мосту Дніпра з'явилися помаранчеві

21 Сентябрь, 08:17
Олімпійський урок за участю відомих спортсменів відбудеться у Дніпрі 25 вересня (КОМЕНТАР)

Олімпійський урок за участю відомих спортсменів відбудеться у Дніпрі 25 вересня

20 Сентябрь, 21:09
Театр ім.Шевченка готується до відкриття 101-го театрального сезону (ВІДЕО)

100 років першому державному драматичному театру України і 101 театральний сезон. До дня народження театру Шевченка тут ремонтують дах, фасад,

20 Сентябрь, 16:37