18 Январь, 23:03

День «Селфі в музеї»: дніпрян запрошують долучитися до всесвітньої акції (ВІДЕО)

Світлина з Козаком Мамаєм чи Богданом Хмельницьким. Готуйте телефони та селфі-палки: музеї Дніпра раз на рік запрошують до незвичайної акції. Щоб долучитися, потрібно зробити свою світлину з будь-яким експонатом, що припав до душі, а потім викласти її у соцмережі. Така музейна селфі-лихоманка щорічно охоплює весь світ і має на меті прищепити любов до мистецтва і подивитися на нього під іншим, сучасним кутом зору. 

«Озброїлися селфі-палкою та прийшли до історичного музею. Минулого року найбільшою популярністю користувалася карета Катерини. Цьогоріч ми вирішили покреативити та зробити селфі — ось, наприклад, зі знаряддям для катування».

Такі світлини тепер можна викласти у соцмережі зі спеціальною позначкою — хештегом #MuseumSelfie. Якщо пощастить — виграю приз. Історичний музей подарує переможцям акції безкоштовні квитки на “Ніч музеїв”, що відбудеться в травні. Найкращі світлини обиратимуть першого лютого, а зробити їх можна з 18 по 22 січня. Алла Москалець зізнається: історичний музей долучився до такого заходу через журналістів.

Алла Москалець — старша співробітниця історичного музею: «Минулого року, власне, завдяки тому, що ви зателефонували і спитали: “А що ви будете робити на міжнародний день музейного селфі?” — тільки тому ми вирішили все ж таки приєднатися, бо ми не вважали, що це щось серйозне. Можливо, не для академічного музею».

Свою думку співробітниця змінила, побачивши ентузіазм серед публіки. Тепер навпаки — заохочує бути оригінальними і творчими. Наприклад, прийти до музею з тематичним капелюхом чи маскою. Єдина умова: світлини робити без спалаху, бо це може зашкодити експонатам. Ну і, звичайно, утриматися від руйнувань. А ось і перші відвідувачі. Викладачка Світлана Олексіївна востаннє була тут більше 20 років тому. Сьогодні разом із колективом рідного вишу приїхала сюди з КАм’янського — і залюбки долучилася до акції.

Світлана Стоянова — відвідувачка історичного музею: «Часто робимо селфі, але поряд з історичними такими пам’ятками нам буде дуже цікаво, багато чого покажемо нашим студентам, і вони також займуться вивченням історії рідного краю».

Музей українського живопису відкрився лише три роки тому і жодну з таких акцій не пропускав. Тут повно молоді, що робить справжнє комбо — селфі на фоні селфі.

Володимир Маліков — провідний науковий співробітник Музею українського живопису: «Увічнити власний образ поруч із вподобаним твором мистецтва — це може бути і класичний твір, і сучасне мистецтво — це, знаєте, і для музею хороша реклама, оскільки кожен глядач, по-перше, скаже, в якому гарному місці він був, по-друге, він так чи інакше буде не лише знайомитися з цим мистецтвом, яке сам сьогодні для себе відкрив, але й іншим розкаже про те, що побачив сьогодні на власні очі».

Без подарунків також обіцяють не лишити: для кожного, хто долучиться, приготували спеціальні листівки від гравійної майстерні. Тож нумо змагатися, дорогі глядачі, — чия світлина найкраща?

Вибір редакції

У школах Дніпра розпочали роботу 128 дитячих таборів (ВІДЕО)

  Цього літа в школах Дніпра розпочали свою роботу 128 таборів. Протягом трьох місяців в них мають відпочити 9 тисяч

14 Июнь, 20:44
Дніпрянин Михайло Алексєєнко став срібним призером чемпіонату України з шахів

12 червня в Одесі завершився фінал чемпіонату України з шахів серед юнаків до 8 років. У змаганнях взяли участь 89

14 Июнь, 20:10
Асоціація дніпровських скаутів «СКІФ» запрошує дітей і підлітків у тижневий похід (КОМЕНТАР)

Похід триватиме  тиждень — з 24 по 30 червня на території Новомосковського лісництва.

14 Июнь, 00:32
Прогноз погоди на 14 червня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

13 Июнь, 20:38
Українська ідентичність: в історичному музеї ім.Яворницького почався перший науковий форум (ВІДЕО)

Хто ми такі? До яких соціальних груп себе відносимо? Та чи вміємо протистояти пропаганді? Відповіді на ці питання шукає історичний

13 Июнь, 20:27
Безкоштовний відпочинок для вчителів, медиків та інших працівники муніципальних установ у Дніпрі

У Дніпрі другий рік поспіль працює соціальний проект «Гордість Дніпра». Це – безкоштовний табір відпочинку для вчителів, працівників медичних, комунальних

13 Июнь, 20:24
Борис Філатов анонсував у Дніпрі розширення філій дитячо-юнацького центру «Штурм» 

У Дніпрі проходить фінал традиційної спартакіади дитячо-юнацького центру «Штурм». Третій рік поспіль масштабні активності проводять у рамках програми міського голови

13 Июнь, 20:16
Спортсмени з Дніпра перемогли в турнірах з тхеквондо ВТФ – «G-1 Austria Open» та «Південна Пальміра»

9 червня в австрійському місті Інсбрук закінчився міжнародний турнір G-1 Austria Open з тхеквондо ВТФ, у якому взяли участь понад

13 Июнь, 19:57