18 Январь, 23:03

День «Селфі в музеї»: дніпрян запрошують долучитися до всесвітньої акції (ВІДЕО)

Світлина з Козаком Мамаєм чи Богданом Хмельницьким. Готуйте телефони та селфі-палки: музеї Дніпра раз на рік запрошують до незвичайної акції. Щоб долучитися, потрібно зробити свою світлину з будь-яким експонатом, що припав до душі, а потім викласти її у соцмережі. Така музейна селфі-лихоманка щорічно охоплює весь світ і має на меті прищепити любов до мистецтва і подивитися на нього під іншим, сучасним кутом зору. 

«Озброїлися селфі-палкою та прийшли до історичного музею. Минулого року найбільшою популярністю користувалася карета Катерини. Цьогоріч ми вирішили покреативити та зробити селфі — ось, наприклад, зі знаряддям для катування».

Такі світлини тепер можна викласти у соцмережі зі спеціальною позначкою — хештегом #MuseumSelfie. Якщо пощастить — виграю приз. Історичний музей подарує переможцям акції безкоштовні квитки на “Ніч музеїв”, що відбудеться в травні. Найкращі світлини обиратимуть першого лютого, а зробити їх можна з 18 по 22 січня. Алла Москалець зізнається: історичний музей долучився до такого заходу через журналістів.

Алла Москалець — старша співробітниця історичного музею: «Минулого року, власне, завдяки тому, що ви зателефонували і спитали: “А що ви будете робити на міжнародний день музейного селфі?” — тільки тому ми вирішили все ж таки приєднатися, бо ми не вважали, що це щось серйозне. Можливо, не для академічного музею».

Свою думку співробітниця змінила, побачивши ентузіазм серед публіки. Тепер навпаки — заохочує бути оригінальними і творчими. Наприклад, прийти до музею з тематичним капелюхом чи маскою. Єдина умова: світлини робити без спалаху, бо це може зашкодити експонатам. Ну і, звичайно, утриматися від руйнувань. А ось і перші відвідувачі. Викладачка Світлана Олексіївна востаннє була тут більше 20 років тому. Сьогодні разом із колективом рідного вишу приїхала сюди з КАм’янського — і залюбки долучилася до акції.

Світлана Стоянова — відвідувачка історичного музею: «Часто робимо селфі, але поряд з історичними такими пам’ятками нам буде дуже цікаво, багато чого покажемо нашим студентам, і вони також займуться вивченням історії рідного краю».

Музей українського живопису відкрився лише три роки тому і жодну з таких акцій не пропускав. Тут повно молоді, що робить справжнє комбо — селфі на фоні селфі.

Володимир Маліков — провідний науковий співробітник Музею українського живопису: «Увічнити власний образ поруч із вподобаним твором мистецтва — це може бути і класичний твір, і сучасне мистецтво — це, знаєте, і для музею хороша реклама, оскільки кожен глядач, по-перше, скаже, в якому гарному місці він був, по-друге, він так чи інакше буде не лише знайомитися з цим мистецтвом, яке сам сьогодні для себе відкрив, але й іншим розкаже про те, що побачив сьогодні на власні очі».

Без подарунків також обіцяють не лишити: для кожного, хто долучиться, приготували спеціальні листівки від гравійної майстерні. Тож нумо змагатися, дорогі глядачі, — чия світлина найкраща?

Вибір редакції

Дніпро на 12 місці в рейтингу кращих міст України для ведення бізнесу (ВІДЕО)

Дніпро — на 12 місці з-поміж інших обласних центрів в рейтингу кращих міст України для підприємництва. Це на 6 позицій

16 Ноябрь, 18:01
Прогноз погоди на вихідні, 17 та 18 листопада, по місту і області (ВІДЕО)

16 Ноябрь, 17:35
На Дніпропетровщині сільських сімейних лікарів навчали онлайн медицині 

Телемедицина – це вже сьогодення сільського лікаря або фельдшера. Сумка-укладка з пересувними діагностичними пристроями і планшетом та мобільний Інтернет –

15 Ноябрь, 16:36
Безпека дитини на першому місці: 15 листопада в Дніпрі відбувся семінар-нарада щодо нововведень у забезпеченні соцзахисту дітей (КОМЕНТАР)

В Україні набула чинності постанова Кабінету міністрів щодо забезпечення соцзахисту дітей. За словами соцпрацівників, держава тепер створила алгоритм взаємодії під

15 Ноябрь, 16:17
Як пов’язані цукровий діабет і діти, народжені раніше строку? (ВІДЕО)

За Днем боротьби з цукровим діабетом в календарі - Всесвітній день недоношених дітей. Його відзначають 17 листопада. Лікарі зазначають: наявність

15 Ноябрь, 15:42
Дощовий ранок і можливий сніг: прогноз погоди на 15 листопада, Дніпро та область (ВІДЕО)

Дощовий ранок і можливий сніг: прогноз погоди на 15 листопада, Дніпро та область  

14 Ноябрь, 21:05
Кримінальна хроніка: на Дніпропетровщині чоловік вбив співмешканку, старшу за нього на 15 років (ВІДЕО)

На допитах підозрюваний поводиться агресивно, на запитання слідчих відповідати відмовляється. Що стало причиною родинного конфлікту? За однією з версій —

14 Ноябрь, 15:14
Прогноз погоди по місту і області на середу, 14 листопада (ВІДЕО)

13 Ноябрь, 18:26