18 Январь, 23:03

День «Селфі в музеї»: дніпрян запрошують долучитися до всесвітньої акції (ВІДЕО)

Світлина з Козаком Мамаєм чи Богданом Хмельницьким. Готуйте телефони та селфі-палки: музеї Дніпра раз на рік запрошують до незвичайної акції. Щоб долучитися, потрібно зробити свою світлину з будь-яким експонатом, що припав до душі, а потім викласти її у соцмережі. Така музейна селфі-лихоманка щорічно охоплює весь світ і має на меті прищепити любов до мистецтва і подивитися на нього під іншим, сучасним кутом зору. 

«Озброїлися селфі-палкою та прийшли до історичного музею. Минулого року найбільшою популярністю користувалася карета Катерини. Цьогоріч ми вирішили покреативити та зробити селфі — ось, наприклад, зі знаряддям для катування».

Такі світлини тепер можна викласти у соцмережі зі спеціальною позначкою — хештегом #MuseumSelfie. Якщо пощастить — виграю приз. Історичний музей подарує переможцям акції безкоштовні квитки на “Ніч музеїв”, що відбудеться в травні. Найкращі світлини обиратимуть першого лютого, а зробити їх можна з 18 по 22 січня. Алла Москалець зізнається: історичний музей долучився до такого заходу через журналістів.

Алла Москалець — старша співробітниця історичного музею: «Минулого року, власне, завдяки тому, що ви зателефонували і спитали: “А що ви будете робити на міжнародний день музейного селфі?” — тільки тому ми вирішили все ж таки приєднатися, бо ми не вважали, що це щось серйозне. Можливо, не для академічного музею».

Свою думку співробітниця змінила, побачивши ентузіазм серед публіки. Тепер навпаки — заохочує бути оригінальними і творчими. Наприклад, прийти до музею з тематичним капелюхом чи маскою. Єдина умова: світлини робити без спалаху, бо це може зашкодити експонатам. Ну і, звичайно, утриматися від руйнувань. А ось і перші відвідувачі. Викладачка Світлана Олексіївна востаннє була тут більше 20 років тому. Сьогодні разом із колективом рідного вишу приїхала сюди з КАм’янського — і залюбки долучилася до акції.

Світлана Стоянова — відвідувачка історичного музею: «Часто робимо селфі, але поряд з історичними такими пам’ятками нам буде дуже цікаво, багато чого покажемо нашим студентам, і вони також займуться вивченням історії рідного краю».

Музей українського живопису відкрився лише три роки тому і жодну з таких акцій не пропускав. Тут повно молоді, що робить справжнє комбо — селфі на фоні селфі.

Володимир Маліков — провідний науковий співробітник Музею українського живопису: «Увічнити власний образ поруч із вподобаним твором мистецтва — це може бути і класичний твір, і сучасне мистецтво — це, знаєте, і для музею хороша реклама, оскільки кожен глядач, по-перше, скаже, в якому гарному місці він був, по-друге, він так чи інакше буде не лише знайомитися з цим мистецтвом, яке сам сьогодні для себе відкрив, але й іншим розкаже про те, що побачив сьогодні на власні очі».

Без подарунків також обіцяють не лишити: для кожного, хто долучиться, приготували спеціальні листівки від гравійної майстерні. Тож нумо змагатися, дорогі глядачі, — чия світлина найкраща?

Вибір редакції

Прогноз погоди на 2 та 3 лютого. Дніпро і область (ВІДЕО)

01 Февраль, 19:05
На Дніпропетровщині в моторошній аварії згорів живцем водій іномарки

Згорів живцем під час ДТП. На Дніпропетровщині в моторошній аварії загинув водій автомобіля «Рено». Іншого учасника лобового зіткнення - кермувальника

01 Февраль, 16:56
Прогноз погоди на 1 лютого, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

31 Январь, 18:55
У провадженні щодо генерала Назарова оголошена перерва до 21 лютого 2019 року

Сьогодні у Дніпровському апеляційному суді продовжили розгляд кримінального провадження за апеляційними скаргами захисника Турик М.П. в інтересах обвинуваченого Назарова В.М., обвинуваченого Назарова

31 Январь, 17:39
Прогноз погоди на 31 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

30 Январь, 18:57
Українська «Вікіпедія» відзначає 15-тиріччя (ВІДЕО)

На честь цієї дати по всій Україні проходить низка тематичних заходів.  Як це було у Дніпрі — дивіться у сюжеті.

30 Январь, 18:55
Музей імені Скуратовського відзначив свою першу річницю (ВІДЕО)

Маленький, але ювілей — музей пам’яті композитора і поета Володимира Скуратовського відзначив свою першу річницю. 29-го січня в музичній школі

30 Январь, 18:53
Пожежа у занедбаній будівлі Дніпра — рятувальники зупинили вогонь, постраждалих не виявили

Пожежа на бульварі Кучеревського у Дніпрі зайнялася на першому поверсі занедбаної будівлі. Вогонь пошкодив теплоізоляцію та пластикові труби на площі

29 Январь, 18:53