У Дніпрі стартували безкоштовні курси самооборони для жінок (ВІДЕО)
Наступні три місяці Артему Литвиненку доведеться ще не раз отак впасти. Адже саме він тренуватиме жінок, що відвідують курси. Інструктор звик працювати з поліцейськими та пояснює принципову різницю між тактикою для них і для тих, хто просто обороняється.
Артем Литвиненко — інструктор з тактичної підготовки, інспектор патрульної поліції: «Если полицейский задерживает человека и переходит в стадию задержания, надевания наручников, то в данном случае нам этого не надо. Нам нужно от человека уйти, чтоб он нас не держал, не захватил, не закрутил, нужно оторваться от него и максимально быстро убежать, позвать на помощь».
Інспекторка патрульної поліції наголошує: якщо дотримуватися простих правил, таких ситуацій на вулиці можна уникнути.
Ганна Карпеченкова — інспекторка патрульної поліції, лейтенантка: «Крадіжки телефонів — дуже часто, такі злочини як розбій, коли виривають сумочку. Як поводитися, щоб не привертати увагу? Це означає носити свої дорогоцінні речі так, щоб їх не було помітно. Сумочку ми носимо так, щоб її не видернули. Тобто, не розмахуючи нею, а так, щоб її контролювати».
Але як діяти, якщо ви вже потрапили в екстремальну ситуацію?
«Найперше і найголовніше, про що треба пам’ятати ,— це відстань. Якщо вам вдалося відірватися від супротивника — битву можна вважати виграною. Дуже часто зловмисники застосовують ось такий прийом».
Хапати, звісно, можуть не тільки за волосся. Основний принцип — вигнути кінцівки супротивника у протилежний згинанню суглобів бік, вирватися з його захвату чи повалити на землю. Проте, на жаль, часто небезпека чатує на жінок і вдома.
Ганна Мягких — керівниця ГО “Гендерний клуб Дніпро”: «Многие думают, что если курс самообороны — то это относительно насилия на улице только. На самом деле один из видов гендерного насилия — это домашнее насилие, когда нужно защитить себя, детей, пожилых, близких».
Саме тому на тренінгах буде присутня психологиня, бо є важливою не лише фізіологічна, але і внутрішня стійкість. Мотивації у жінок, що прийшли на курси — найрізноманітніші. Дар’я працює у службі порятунку.
Дар’я: «У меня работа экстремальная, можно сказать, и я считаю, что это в работе будет помогать. И сейчас такое время, что каждому нужно уметь за себя постоять».
У Ірини причина інша.
Ірина: «У житті виникало декілька таких ситуацій, коли знання самозахисту знадобилися б. Але я не знала як себе захистити, тому… Дай Бог, щоб не знадобилися ці знання, але якщо щось трапиться — я хоча б зможу себе захистити».
Лише за перші чотири дні реєстрації заяви на участь подали більше трьох сотень жінок. Навчити всіх бажаючих поки немає можливості, але організаторки та організатори обіцяють працювати у цьому напрямку.
Автор — Юлія Трофімова
Камреа — Андрій Райський
Вибір редакції
Згорів живцем під час ДТП. На Дніпропетровщині в моторошній аварії загинув водій автомобіля «Рено». Іншого учасника лобового зіткнення - кермувальника

Сьогодні у Дніпровському апеляційному суді продовжили розгляд кримінального провадження за апеляційними скаргами захисника Турик М.П. в інтересах обвинуваченого Назарова В.М., обвинуваченого Назарова

На честь цієї дати по всій Україні проходить низка тематичних заходів. Як це було у Дніпрі — дивіться у сюжеті.

Маленький, але ювілей — музей пам’яті композитора і поета Володимира Скуратовського відзначив свою першу річницю. 29-го січня в музичній школі
Пожежа на бульварі Кучеревського у Дніпрі зайнялася на першому поверсі занедбаної будівлі. Вогонь пошкодив теплоізоляцію та пластикові труби на площі