23 Январь, 18:48

22 січня у Дніпрі відзначили День соборності України(ВІДЕО)

У неділю, 22 січня, Україна відзначала День соборності. Це свято відзначається щорічно в день проголошення Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в 1919 році. 22 січня у Дніпрі відбулося декілька заходів, присвячених Дню соборності України. Зранку неділі десятка зо три містян зібралися на Новому мості, щоб утворити живий ланцюг між лівим і правим берегом річки. У 1990 році патріотичні сили України вперше утворили живий ланцюг, який простягався від Києва до Львова та Івано-Франківська. За різними оцінками, участь у тій акції взяли від півмільйона до 3-х мільйонів українців. У Дніпрі цю традицію намагаються підтримувати щороку.

Микола Лукашов, громадський діяч, організатор: «Цього року у нас трішки нова якість. Нам не важлива кількість, нам важливо, щоб традиція не припинилась. оскільки я колись мав честь її започатковувати, багато років тому, із побратимами, тут, у Дніпрі. Тож цього року це символізує перехід України та українців із одного стану — пасивного, в стан — пасіонарний. Сьогодні ми з’єднаємося, щоб відчути цей стан».

Ті, хто таки не полінувався прийти у вихідний день і підтримати традицію, кажуть, що цей живий ланцюг — символ єдності всіх українців.

Тим часом у центрі міста влаштували флешмоб із повітряними кульками.

Одарка Біла, заступник директора департаменту гуманітарнох політики Дніпровської міськради: «Дуже давно нашу країну намагались розділити. Багато наших побратимів боролися за соборність, за державність нашої країни. І сьогодні, на честь цього святкового дня, молодь Дніпра організувала флешмоб. Брали людей для того, щоб утворити великий прапор України, відзначити цей день акцією “Небо над Дніпром”. Ми запустили в небо жовті та блакитні кульки».

Також до Дня соборності, на Соборній площі, поруч з якою поховані 14 героїв полку Січових стрільців, які загинули у бою з більшовиками, встановили пам’ятний Хрест. Урочисте відкриття призначили саме на неділю.

Максим Мірошниченко, активіст: «Ті хлопці захищали місто від більшовиків у ці січневі дні. І тоді громада міста почала збирати кошти на встановлення пам’ятника. Навіть було зібрано 724 карбованці. Але через 2 тижні до міста прийшли більшовики. І ось, майже через 98 років, пам’ятник стоїть на своєму місці».

Хрест освятив архієпископ Дніпропетровський та Криворізький Симеон, який відзначив духовну цінність історії і побажав здоров’я і наснаги усім, хто зараз боронить Україну. На відкриття пам’ятного знаку прийшло до тисячі людей. Багато хто вже назвав цю подію знаковою для Дніпра.

Вибір редакції

Перший Міжнародний книжковий фестиваль Book Space-2018 почнеться 28 вересня (КОМЕНТАР)

Перший Міжнародний книжковий фестиваль Book Space-2018 почнеться 28 вересня Уже за тиждень стартує перший міжнародний книжковий фестиваль у Дніпрі Book

21 Сентябрь, 20:30
Талановиті леви Олексія Пінка запрошують дніпрян у цирк на відкриття нового сезону (ВІДЕО)

Леви та поні: цирк Дніпра запрошує на відкриття нового сезону Дніпровський державний цирк знову зустрічає гостей. Прем`єрна програма нового сезону 

21 Сентябрь, 17:47
Увага! У 5-річного Івана лімфома Ходжкіна, потрібні гроші на операцію (ВІДЕО)

ПОТРІБНА ДОПОМОГАУвага! 5-річному Івану потрібні гроші на операцію з видалення лімфовузлів Допомоги потребує п'ятирічний Іван Сидоров. Діагноз: Лімфогранулематоз (Лімфома Ходжкіна)

21 Сентябрь, 17:15
Кутовий мурал і флешмоб — університет ім. Альфреда Нобеля відзначив 25-ту річницю (ВІДЕО)

Кутовий мурал і флешмоб — університет ім. Альфреда Нобеля відзначив 25-ту річницю Університету ім. Альфреда Нобеля у Дніпрі цього року

21 Сентябрь, 17:01
Сонячна субота і злива в неділю: прогноз погоди на вихідні, 22 та 23 вересня (ВІДЕО)

Сонячна субота і злива в неділю: прогноз погоди на вихідні, 22 та 23 вересня  

21 Сентябрь, 15:24
Помаранчеві зони на Новому мості — що вони означають? (КОМЕНТАР)

Помаранчеві зони на Новому мості - що вони означають?   18 вересня на місцях ремонту Центрального мосту Дніпра з'явилися помаранчеві

21 Сентябрь, 08:17
Олімпійський урок за участю відомих спортсменів відбудеться у Дніпрі 25 вересня (КОМЕНТАР)

Олімпійський урок за участю відомих спортсменів відбудеться у Дніпрі 25 вересня

20 Сентябрь, 21:09
Театр ім.Шевченка готується до відкриття 101-го театрального сезону (ВІДЕО)

100 років першому державному драматичному театру України і 101 театральний сезон. До дня народження театру Шевченка тут ремонтують дах, фасад,

20 Сентябрь, 16:37