08 Февраль, 18:33

Врятувати рятувальника: надзвичайники Дніпропетровщини збирають кров для постраждалого в АТО колеги (ВІДЕО)

У коридорах і кабінетах Банку крові сьогодні переважно рятувальники, працівники державної служби з надзвичайниїх ситуацій. У черзі багато людей у формі – вони до лікарні приїхали негайно після чергування.
Дмитро, рятувальник ДСНС України в Дніпропетровській області: «Побратим, нужна помощь. Почему нет, почему не сдать кровь? Достаточно много людей с работы… не только с нашей части, с других частей приходили».
Тридцять надзвичайників здали кров, аби врятувати життя – зокрема, свого колеги. Власне, Дмитрові дістанеться не їхня кров, бо ж одна з операцій якраз і триває під час здачі. Зате ці донори поповнять запас крові лікарні імені Мечникова, де постійно оперують поранених. Фахівці зазначають: деякі компоненти крові не можна зберігати довше 30-40 днів, наприклад, еритроцити, які потрібні під час операцій. Всі донори здають максимально припустиму дозу – 450 мілілітрів. Таким чином за один день зберуть 13-14 літрів.
Антоніна Сердюк, головний лікар Дніпропетровської обласної станції переливання крові: «Это весомая помощь, потому что из этой крови мы готовим компоненты, из 14 литров крови мы приготовим 7 литров плазмы, а это для оказания помощи… ну, где-то 7-9 человек».
Сам Дмитро Третейкін нічого не знає про таку масову підтриму — він в операційній. Це вже трете втручання в обласній клініці, першу операцію він переніс іще на передовій.
Олександр Толубаєв, заступник головного лікаря дніпропетровської ОКЛ ім..Мечникова: «Для проведения курса интенсивной терапии, для проведения плановых оперативных вмеательств действительно необходима кровь, препараты крови, свежезамороженная плазма, альбумин – то есть то, что делается из человеческой крови. Поэтому желание и помощь его коллег, спасателей ДСНС, очень необходима».
Найбільше в пораненого постраждали черевна порожнина та кістки тазу. Зараз борються з перитонітом – почалося зараження очеревини. Кров потрібна постійно. Стан пацієнта стабільно важкий. Лікарі від прогнозів поки що утримуються.  

Вибір редакції

Вартість послуг комунального підприємства «Ритуальна служба» – одна з найнижчих у місті – експерт

У Дніпрі функціонує комунальне підприємство «Ритуальна служба» Дніпровської міської ради. Вартість послуг, які надає КП, – одна з найнижчих у

23 Апрель, 17:46
Прогноз погоди на середу, 24 квітня. Дніпро і область (ВІДЕО)

23 Апрель, 17:22
23 квітня — Всесвітній день книги і авторського права, а також Всеукраїнський день психолога

Психологія - це прикладна й академічна наука, що вивчає поведінку, психіку і психічні процеси людини. Її доля - це пошук закономірностей

23 Апрель, 14:29
Мурал пам’яті жертв теракту на Шрі-Ланці з’явився у Дніпрі (КОМЕНТАР)

21 квітня увесь світ сколихнула трагічна новина: на Шрі-Ланці прогриміло вісім вибухів. У неділю багато християнських конфесій святкували Великдень. Три

22 Апрель, 20:42
Прогноз погоди на 23 квітня, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Апрель, 17:49
 #TrashTag челендж у Дніпрі. Ініціативу “прибери історичну локацію” один одному передають райони міста (ВІДЕО)

До Дніпра дістався так званий #TrashTag челендж. Мешканці різних районів міста прибирають історичні локації  і передають ініціативу далі. Забрудненість “до”

22 Апрель, 17:46
Фантастичні гранти і де їх шукати? Про це дніпровським стартаперам розповіла інноваційна конференція (ВІДЕО)

Два з половиною мільйони євро - де шукати такі фантастичні гранти? Про це дніпровським стартаперам розповіла інноваційна конференція. В які

22 Апрель, 15:19
Культурна столиця: У Дніпрі завершився фестиваль «Французька весна-2019»

Днями у Дніпрі відбулася унікальна вулична вистава «Три тотеми». Вона стала заключним акордом фестивалю «Французька весна», який уже третій рік

22 Апрель, 14:52