24 Февраль, 17:54

23 лютого у Музеї українського живопису відкрилася виставка під назвою “Минуле та сучасність” (ВІДЕО)

Два зали музею, що дозволяють долати епохи кількома кроками. У першому страшні події радянського періоду: голод, розкуркулення, війна — враження, що фарбами встиг відобразити Палладій Васильович Євдущенко лише наприкінці життя, точніше — останні 15 років. Його син, Юрій, дуже хотів показати татові роботи спільноті. Він хоч і малює про інше, проте запевняє, що так само, як і батько, прагне передати настрій і відчуття свого часу живописом.

Юрій Євдущенко, художник, автор виставки: «А этой мой зал. Я тоже отреагировал на время, на нашу действительность. 90-е годы, советский период, этой мой зал такой, рабочая крестьянка там, все такое. Тоже по-своему сумел отобразить время, которое на мою судьбу выпало».

Кажуть, ніби митець існує поза часом і власним віком. Колеги Юрія, що відвідали відкриття виставки, зазначають, що він уже у поважні роки відкрив другу молодість у власній творчості.

Олександр Резнік, художник: «Раньше, если он писал там больше пейзажи, то сейчас, я вижу, что здесь у него появились композиции, он ищет себя, он хочет что-то новое сказать, ну, как говорится, для себя в искусстве. Мне понравилось его движение и ход его мысли, ход его работы».

Творчий розвиток автора виставки підтверджує і окремий зал, де представлені роботи Юрія Палладійовича у новій для нього техніці «гарячої емалі».

Володимир Маліков, провідний науковий співробітник музею українського живопису: «Тут ми відкриваємо ще і третю грань цієї виставки — це емаль, якою художник захопився тогоріч. Але знаєте що таке нова техника для художника, який вже себе дуже добре відчуває як митець. Техніка складна, дійсно, надзвичайно вибаглива, але тут, в емалі, ми відчуваємо живописця безпосереднього, живого. Виношуючи такі цікаві ідеї на базі нашої майстерні, він зумів досить гарно, досить влучно висловити свої думки у новій, незвіданій техніці».

Виставка робіт під назвою “Минуле та сучасність” викликала неабиякий ажіотаж серед культурної спільноти. Музей українського живопису запрошує всіх побачити дві світи родини Євдущенків і, можливо, порівняти світогляди різних поколінь. Виставка триває до 23 березня.

Автор — Руслан Хохлов

Камера — Тарас Іванов

Вибір редакції

Прогноз погоди на 18 та 19 травня, вихідні. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Май, 16:25
Поліцейськи сирени, автоматні черги та спецпризначенці — біля ДніпроОДА пройшли планові навчання з територіальної оборони (ВІДЕО)

Поліцейськи сирени, автоматні черги та десятки спецпризначенців у масках - зранку 17 травня біля Дніпропетровської облдержадміністрації відбулися планові навчання з

17 Май, 14:09
Прогноз погоди на 17 травня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

16 Май, 17:39
На Дніпропетровщині будується автобан європейської якості

  Без вибоїн та заторів – у напрямку Києва. На Дніпропетровщині триває будівництво нової ділянки траси державного значення Дніпро-Решетилівка. Сучасний

16 Май, 17:21
Ліцеїст із Дніпра виборов бронзову медаль з інформатики на конференції ICYS-2019 в Куала -Лумпур (ВІДЕО)

Бронзова медаль з інформатики — у ліцеїста з Дніпра. Одинадцятикласник Михайло Ветлужських виборов нагороду міжнародної наукової конференції, що відбулася у

16 Май, 17:01
«Урок справедливості» для учнів 3 і 4 класів 96 школи провели справжні судді (ВІДЕО)

"Уроки справедливості" - всеукраїнська акція, яку вже другий рік проводять члени Ради суддів України. Шкільне спілкування із учнями молодших класів

15 Май, 17:00
За два місяці на в’їздах до Дніпра перевірили майже півтори тисячі вантажівок

Майже півтори тисячі фур перевірили на в’їздах до Дніпра протягом останніх двох місяців. Близько двох сотень з них – перевантажені.

15 Май, 15:33
Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» запрошує на святкування Міжнародного дня музеїв!

Дорогі друзі! Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» запрошує на святкування Міжнародного дня музеїв!

15 Май, 15:26