24 Февраль, 17:54

23 лютого у Музеї українського живопису відкрилася виставка під назвою “Минуле та сучасність” (ВІДЕО)

Два зали музею, що дозволяють долати епохи кількома кроками. У першому страшні події радянського періоду: голод, розкуркулення, війна — враження, що фарбами встиг відобразити Палладій Васильович Євдущенко лише наприкінці життя, точніше — останні 15 років. Його син, Юрій, дуже хотів показати татові роботи спільноті. Він хоч і малює про інше, проте запевняє, що так само, як і батько, прагне передати настрій і відчуття свого часу живописом.

Юрій Євдущенко, художник, автор виставки: «А этой мой зал. Я тоже отреагировал на время, на нашу действительность. 90-е годы, советский период, этой мой зал такой, рабочая крестьянка там, все такое. Тоже по-своему сумел отобразить время, которое на мою судьбу выпало».

Кажуть, ніби митець існує поза часом і власним віком. Колеги Юрія, що відвідали відкриття виставки, зазначають, що він уже у поважні роки відкрив другу молодість у власній творчості.

Олександр Резнік, художник: «Раньше, если он писал там больше пейзажи, то сейчас, я вижу, что здесь у него появились композиции, он ищет себя, он хочет что-то новое сказать, ну, как говорится, для себя в искусстве. Мне понравилось его движение и ход его мысли, ход его работы».

Творчий розвиток автора виставки підтверджує і окремий зал, де представлені роботи Юрія Палладійовича у новій для нього техніці «гарячої емалі».

Володимир Маліков, провідний науковий співробітник музею українського живопису: «Тут ми відкриваємо ще і третю грань цієї виставки — це емаль, якою художник захопився тогоріч. Але знаєте що таке нова техника для художника, який вже себе дуже добре відчуває як митець. Техніка складна, дійсно, надзвичайно вибаглива, але тут, в емалі, ми відчуваємо живописця безпосереднього, живого. Виношуючи такі цікаві ідеї на базі нашої майстерні, він зумів досить гарно, досить влучно висловити свої думки у новій, незвіданій техніці».

Виставка робіт під назвою “Минуле та сучасність” викликала неабиякий ажіотаж серед культурної спільноти. Музей українського живопису запрошує всіх побачити дві світи родини Євдущенків і, можливо, порівняти світогляди різних поколінь. Виставка триває до 23 березня.

Автор — Руслан Хохлов

Камера — Тарас Іванов

Вибір редакції

Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59
Новини України і світу (ВІДЕО)

Збитий над Донбасом літак, 289 загиблих, які були на борті - 17 липня відзначають роковини трагедії. Нагадаємо, 17 липня 2014

17 Июль, 20:20
У Дніпрі розпочали реконструкцію парку Гагаріна

17 Июль, 20:07