24 Февраль, 17:19

В дніпровському планетарії розкажуть про нове відкриття NASA — систему з семи планет, на трьох з яких можливе життя (ВІДЕО)

Сім планет, де імовірно є життя. Таке сенсаційне відкриття зробили вчені НАСА. Всі об’єкти знаходяться в одній зоряній системі, а відстань до неї порівняно невелика. Цілком імовірно, що найближчими роками зможемо якщо не вийти на зв’язок із позаземною цивілізацією, то хоча б знайти докази її існування.

Уже близько двадцяти п’яти років світова астрономічна спільнота займається пошуком екзопланет, тобто таких, що придатні для життя. Подібних об’єктів знайшли більше двох тисяч, але останнє відкриття дійсно вражає. Цілих сім потенційних домівок для братів по розуму. Зірка, довкола якої вони обертаються, набагато менша за наше Сонце — а отже, й існуватиме набагато довше. Та й поводить себе значно спокійніше за наше світило.

Людмила Марченко — астроном, лекторка планетарію: «У планет было достаточно времени, чтобы действительно развиваться в стабильных условиях. Поэтому вероятность обнаружения разумной жизни намного выше, чем в других случаях».

Звісно, про міжзоряні експедиції мова не йде. Сорок світових років — в космічних масштабах відстань невелика, проте здолати її земляни поки що не в змозі. Втім, у наших силах зловити сигнали.

Людмила Марченко — астроном, лекторка планетарію: «Радиоизлучения, которыми заполнена земная ионосфера — признак того, что здесь есть разумные существа. Если мы поймаем его у этой звёздочки, значит да, они тоже овладели радио, телевидением, средствами массовой информации, и мы можем надеяться на то, что мы найдём какой-то общий язык».

З новиною у Дніпрі вже встигли ознайомитися: перехожі обізнані з відкриттям та замислюються над існуванням інопланетян.

На тих, хто цікавиться цим питанням, чекають 25-го лютого у дніпровському планетарії. На лекціях о 15-тій та о 18-ій годині розкриють деталі кропіткої роботи вчених. Обіцяють: це — справжня детективна історія.

Автор — Юлія Трофімова

Камера — Макс Бодриченко

Вибір редакції

Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59
Новини України і світу (ВІДЕО)

Збитий над Донбасом літак, 289 загиблих, які були на борті - 17 липня відзначають роковини трагедії. Нагадаємо, 17 липня 2014

17 Июль, 20:20
У Дніпрі розпочали реконструкцію парку Гагаріна

17 Июль, 20:07