24 Февраль, 17:19

В дніпровському планетарії розкажуть про нове відкриття NASA — систему з семи планет, на трьох з яких можливе життя (ВІДЕО)

Сім планет, де імовірно є життя. Таке сенсаційне відкриття зробили вчені НАСА. Всі об’єкти знаходяться в одній зоряній системі, а відстань до неї порівняно невелика. Цілком імовірно, що найближчими роками зможемо якщо не вийти на зв’язок із позаземною цивілізацією, то хоча б знайти докази її існування.

Уже близько двадцяти п’яти років світова астрономічна спільнота займається пошуком екзопланет, тобто таких, що придатні для життя. Подібних об’єктів знайшли більше двох тисяч, але останнє відкриття дійсно вражає. Цілих сім потенційних домівок для братів по розуму. Зірка, довкола якої вони обертаються, набагато менша за наше Сонце — а отже, й існуватиме набагато довше. Та й поводить себе значно спокійніше за наше світило.

Людмила Марченко — астроном, лекторка планетарію: «У планет было достаточно времени, чтобы действительно развиваться в стабильных условиях. Поэтому вероятность обнаружения разумной жизни намного выше, чем в других случаях».

Звісно, про міжзоряні експедиції мова не йде. Сорок світових років — в космічних масштабах відстань невелика, проте здолати її земляни поки що не в змозі. Втім, у наших силах зловити сигнали.

Людмила Марченко — астроном, лекторка планетарію: «Радиоизлучения, которыми заполнена земная ионосфера — признак того, что здесь есть разумные существа. Если мы поймаем его у этой звёздочки, значит да, они тоже овладели радио, телевидением, средствами массовой информации, и мы можем надеяться на то, что мы найдём какой-то общий язык».

З новиною у Дніпрі вже встигли ознайомитися: перехожі обізнані з відкриттям та замислюються над існуванням інопланетян.

На тих, хто цікавиться цим питанням, чекають 25-го лютого у дніпровському планетарії. На лекціях о 15-тій та о 18-ій годині розкриють деталі кропіткої роботи вчених. Обіцяють: це — справжня детективна історія.

Автор — Юлія Трофімова

Камера — Макс Бодриченко

Вибір редакції

Atlas Weekend 2019 провів у Дніпрі препаті фестивалю (КОМЕНТАР)

Менше, ніж за два місяці в Києві відбудеться масштабний оупен-ейр фестиваль України — Atlas Weekend 2019. Шестеро учасників програми проїхалися

20 Май, 20:07
Інавгурація В.Зеленського, розпуск ВР, вибори та відставки міністрів – що далі? Коментар юриста (ВІДЕО)

Інавгурація В.Зеленського, розпуск ВР, вибори та відставки міністрів – що далі? Коментар юриста

20 Май, 17:49
У Дніпрі провели традиційну легкоатлетичну естафету пам’яті

Минулої суботи, 18 травня, у Дніпрі відбулася традиційна легкоатлетична естафета, присвячена Дню пам’яті та примирення і Дню перемоги над нацизмом

20 Май, 17:26
«Ніч музеїв». До міжнародної акції долучився і Дніпро (ВІДЕО)

Що робити у музеї вночі? Варіантів насправді безліч. Кожен музей світу до 18 травня готує свої сюрпризи. У Дніпрі акція

20 Май, 17:19
Дніпровський мандрівник Сергій Гордієнко вирушив в чергову подорож (ВІДЕО)

Близько 1,5 року в дорозі, більше 11,5 тисячі кілометрів водою і суходолом - 12 травня дніпровський мандрівник Сергій Гордієнко вирушив

20 Май, 17:15
Простір чистоти: У Дніпрі мешканці багатоповерхівок об’єднують зусилля, щоб навести лад у своїх подвір’ях

Муніципальна акція «Дніпро – простір чистоти» об’єднує дедалі більше містян. Нині розпочався другий сезон проекту, який заснував міський голова Борис

20 Май, 14:13
Прогноз погоди на 18 та 19 травня, вихідні. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Май, 16:25
Поліцейськи сирени, автоматні черги та спецпризначенці — біля ДніпроОДА пройшли планові навчання з територіальної оборони (ВІДЕО)

Поліцейськи сирени, автоматні черги та десятки спецпризначенців у масках - зранку 17 травня біля Дніпропетровської облдержадміністрації відбулися планові навчання з

17 Май, 14:09