14 Март, 19:01

У Дніпрі вперше святкували День добровольця (КОМЕНТАР)

Про добровольців надважливо пам’ятати, а декому — і просто для почтаку знати. Адже це неофіційна сторона військової медалі, яка не дає соціального захисту, власне, нашим захисникам. Представники оперативного командування “Схід” про існування “невидимок” фронту нагадують голосно — українські пісні лунають на всю площу біля воріт міста — центрального вокзалу.

Олександр Жарій, начальник  військового оркестру оперативного командування “Схід”: «В нас була обовязкова пісня, яка виконується по всіх містах України. Це  “Марш нової армії”. І ми так скомпонували, свої твори добавили, які в нас є в репертуарі. Війська українського не було би без нашого народу. Без наших людей. Тому ми й працюємо, як і для військового населення, так і для цивільного. Популяризуєм нашу справу, нашу армію”.

Вокзал, як локацію, обрали не випадково.

Ольга Цихмістро, учасниця флешмобу: «Тут є не тільки українці, правда? І ми зробили цей флешмоб, щоб показати українцям, звичайно, і не тільки українцям, що є українська армія — сильна армія, надійна армія”.

Підспівував військовим хор Дніпропетровського коледжу культури та мистецтв. Для студентів — це  хвилючий досвід. Олександра розповідає про що співала.

Олександра Вовчанська, учасниця флешмобу: «Про те, що наші добровольці захищали нашу країну. Дійсно пішли добровольно на це. Така і нагода, і навіть честь. Дуже було приємно”.

Підтримати добровольців спромоглися і представники обласної влади. Політики кажуть: вивести із тіні воїнів дуже важливо. Адже зараз у них немає того захисту та привілеїв, які є у зареєстрованих солдат. Перші заявки від дніпровських добровольців розглянуть на сесії обласної ради наприкінці березня. Тоді ж політики назвуть і перші прізвища тих, кого прирівняють до учасників бойових дій.

Гліб Пригунов, голова Дніпропетровської обласної ради: «На сьогоднійшній день є спільне розпорядження обласної ради та адміністрації, воно вже затверджене в органах юстиції, і ми вже почали працювати в рамках робочої групи. Ми приймаємо заяви від добровольців, які служили з 2014 року, та на сесії 24 березня вже будуть оголошені результати роботи комісії”.

Автор — Аліна Цибульник

Камера — Макс Бодріченко

Вибір редакції

У Дніпрі провели традиційну легкоатлетичну естафету пам’яті

Минулої суботи, 18 травня, у Дніпрі відбулася традиційна легкоатлетична естафета, присвячена Дню пам’яті та примирення і Дню перемоги над нацизмом

20 Май, 17:26
«Ніч музеїв». До міжнародної акції долучився і Дніпро (ВІДЕО)

Що робити у музеї вночі? Варіантів насправді безліч. Кожен музей світу до 18 травня готує свої сюрпризи. У Дніпрі акція

20 Май, 17:19
Дніпровський мандрівник Сергій Гордієнко вирушив в чергову подорож (ВІДЕО)

Близько 1,5 року в дорозі, більше 11,5 тисячі кілометрів водою і суходолом - 12 травня дніпровський мандрівник Сергій Гордієнко вирушив

20 Май, 17:15
Простір чистоти: У Дніпрі мешканці багатоповерхівок об’єднують зусилля, щоб навести лад у своїх подвір’ях

Муніципальна акція «Дніпро – простір чистоти» об’єднує дедалі більше містян. Нині розпочався другий сезон проекту, який заснував міський голова Борис

20 Май, 14:13
Прогноз погоди на 18 та 19 травня, вихідні. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Май, 16:25
Поліцейськи сирени, автоматні черги та спецпризначенці — біля ДніпроОДА пройшли планові навчання з територіальної оборони (ВІДЕО)

Поліцейськи сирени, автоматні черги та десятки спецпризначенців у масках - зранку 17 травня біля Дніпропетровської облдержадміністрації відбулися планові навчання з

17 Май, 14:09
Прогноз погоди на 17 травня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

16 Май, 17:39
На Дніпропетровщині будується автобан європейської якості

  Без вибоїн та заторів – у напрямку Києва. На Дніпропетровщині триває будівництво нової ділянки траси державного значення Дніпро-Решетилівка. Сучасний

16 Май, 17:21